Mr. Vintage
Mr. Vintage
11/03/2011

Trendy kolorystyczne wiosnal/lato 2011 cz.4 – Zieleń khaki


Dzisiaj kolejny odcinek przeglądu trendów kolorystycznych na sezon wiosna/lato 2011. Tym razem kolor mocno kojarzony z klimatem militarnym – zieleń khaki. Pojawiła się ona w wielu kolekcjach znanych domów mody.

Opisywany dzisiaj trend kolorystyczny jest kontynuacją trendu z minionej kolekcji jesień/zima, o którym pisałem w sierpniu zeszłego roku. Oczywiście odcienie zieleni są jaśniejsze i bardziej „świeże”, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia z pokazu Burberry i Bottega Veneta (te z dzisiaj i te z sierpnia) by zobaczyć dość płynne przejście kolekcji z jesienno-zimowej na wiosenno-letnią w ramach jednej marki.

Podobnie jak w poprzednich 3 trendach kolorystycznych (biel, niebieski, beż) i tutaj styliści pokazów chętnie pokazują zestawy monochromatyczne oparte na jednym kolorze.

W moim przekonaniu zieleń khaki jest dość trudnym kolorem jeśli chodzi o tworzenie ciekawych zestawów i możliwości łączenia z innymi kolorami. W swojej szafie mam chyba tylko 2 sztuki w tych odcieniach (szorty oraz koszulę typu safari) i niechętnie je zakładam.


Góra od lewej: Calvin Klein, John Varvatos, Bottega Veneta
Dół od lewej: Louis Vuitton, Burberry, Michael Bastian
Źródło zdjec: gq.com

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.