Złote_Ażury
Kolczyki "Złote Ażury", Venus Galeria
Anna Chodacka
04/10/2011

Biżuteria: czerpmy z niej radość!

Jak czyścić biżuterię, dlaczego nie powinnyśmy zapominać o broszce, jaką biżuterię założyć do pracy? Na pytania EksMagazynu odpowiada właścicielka sklepu z biżuterią artystyczną Venus Galeria – Renata Wydro

EksMagazyn: Często mamy ochotę założyć coś strojnego do pracy. Co zrobić, żeby nie przesadzić jakimi zasadami kierować się przy wyborze biżuterii do pracy
Renata Wydro, Venus Galeria:
Tutaj należy kierować się dress codem obowiązującym w danym miejscu pracy. Gdy pracujemy w urzędzie, firmie, biurze, banku  to musimy postawić na minimalizm w klasycznym wydaniu. A więc prosta, delikatna, stonowana i nierzucająca się w oczy biżuteria. Kierujmy się zasadą im mniej tym lepiej. Natomiast, jeżeli mamy wolny zawód, lub taki, w którym nie panują restrykcyjne zasady doboru dodatków, wtedy możemy pozwolić sobie na większą swobodę w doborze biżuterii. Możemy założyć taką, która podkreśli nasz styl, osobowość  – może być większa, bardziej kolorowa i wyszukana, lecz też bez przesadnej ostentacji. Tą  zarezerwujmy na wieczorne wyjście, gdzie dajemy  upust swoim fantazją – wtedy możemy błyszczeć, olśniewać i zachwycać. Możemy założyć wyrafinowaną, ekscentryczną i oszałamiającą biżuterię, która oczywiście będzie wspaniale  komponować się wybraną kreacją.


Proszę coś opowiedzieć z jakich materiałów wykonuje się biżuterię

Do tych najbardziej wartościowych i najczęściej stosowanych  kruszców należą metale szlachetne – złoto, platyna, srebro. Są najdroższe, ale najbardziej wytrzymałe na ścieranie, korozję i zniszczenia, ponadto rzadko uczulają przy kontakcie ze skórą. Inne materiały używane do wyrobu biżuterii, te o wiele tańsze,  to mosiądz, miedź, stal  i  metale niższego gatunku np. stopy niklu, brązu. One  już nie są tak trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne, mogą się odbarwić i wykazują też większe działanie uczulające.

Do zapomnianych elementów biżuterii z pewnością należy broszka…
Broszka jest bardzo kobiecym i uroczym dodatkiem do stroju. Jest taką kropeczką nad i, dodaje całości wyjątkowego charakteru i podkreśla oryginalny gust właścicielki. Jest mnóstwo możliwości użycia broszek, ogranicza nas tylko fantazja. Broszka może spowodować, że nudna marynarka  nabierze nowego, niebanalnego stylu, blady sweterek odzyska swój blask, zwykła sukienka stanie się elegancką kreacją, a zapomniana torebka odzyska swą młodość. Nośmy, więc te cudeńka, bawmy się nimi i czerpmy z nich radość.

Jaka biżuteria jest odpowiednia dla mężczyzny, tak, żeby służyła jako ozdoba a nie wyglądała na niemęską?
Męski świat biżuterii nie jest tak bogaty jak kobiecy, ale panowie również mają, w czym wybierać. Jeżeli zaliczymy zegarki do kategorii biżuterii męskiej – to tutaj panowie jak najbardziej mają wiele możliwości. Od luksusowych po sportowe wydania. Zegarek to jest to, co każdy nowoczesny  mężczyzna powinien mieć. Męski świat to przede wszystkim biznes -  w nim  elegancki mężczyzna nie zapomni o spinkach do mankietów oraz spinkach do krawatów. To już niewymuszona konieczność dzisiejszego szykownego i modnego pana. A po pracy jak najbardziej zachęcamy wszystkich mężczyzn by ubarwili swój wizerunek i sięgnęli  np. po rzemienie z oryginalnymi i symbolicznymi zawieszkami lub talizmanami.   Męska ręka wygląda seksownie również  z bransoletkami,   prowokacyjnymi sygnetami lub obrączkami.

Jak czyścić biżuterię?

Do uniwersalnych, łatwych  i przede wszystkim bezpiecznych sposobów czyszczenia biżuterii należą  płyny do biżuterii i ściereczki do czyszczenia złota, srebra i miedzi dostępne prawie w każdym sklepie jubilerskim lub sklepach internetowych. Umożliwiają skuteczne  pielęgnowanie biżuterii, nie narażając jej na uszkodzenia. Usuwają osad i nabłyszczają,   po ich użyciu biżuteria odzyskuje swój wyjątkowy wygląd i blask.

Promienie Słońca, Venus Galeria


Renata Wydro jest właścicielką sklepu z biżuterią Venus Galeria.

Złote_Ażury
Złote_Ażury

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.