face1
Dobrze dobrane okulary dodają uroku
Kalina Samek
23/06/2011

Jak dobrać oprawki do twarzy?

Źle dobrane dodają lat i odbierają nam urok. Dopasowane potrafią sprawić, że z przeciętnej, szarej myszki stajemy się bardziej kobiece, tajemnicze i uwodzicielskie. Bez względu na ich przeznaczenie, okulary są kropką nad i naszego stylu. Jaki zatem wybrać kształt oprawek, by wyglądać pięknie i stylowo?

Z okularami jest podobnie jak z ubraniami, aby dodawały uroku i wydobywały z nas to coś muszą pasować do kształtu twarzy i naszego stylu. Idealnie dobrane okulary zapewniają komfort i pewność siebie w każdej sytuacji. Należy jednak pamiętać aby nie ograniczać się do panujących trendów w modzie, ponieważ niekoniecznie muszą nam one odpowiadać. Czynnikiem generującym sukces wyboru oprawek jest określenie kształtu twarzy. Wyróżniamy pięć podstawowych typów:

Twarz kwadratowa
Charakteryzuje się mocno zarysowaną szczęką, szerokim czołem i mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi. By złagodzić wyraziste rysy twarzy zaleca się oprawki lekko zaokrąglone przypominające kocie oczy lub owalne.

Twarz okrągła

Linie czoła i żuchwy zarysowują się dość ostrym owalem, połączone są zaokrąglonym łukiem. Do tego typu urody rekomendowane są prostokątne oprawki z szerokimi zausznikami, które pozwolą optycznie wydłużyć twarz. Szczególnie poleca się oprawki w ciemnych, intensywnych kolorach.

Twarz owalna
Osoby z tym kształtem twarzy, to prawdziwi szczęściarze. Owalne rysy są uważane za najbardziej plastyczne, do których idealnie pasuje większość modeli oprawek. By nie zakłócić właściwych proporcji należy dobierać oprawki nie szersze od obrysu twarzy na wysokości oczu.

Twarz trójkątna
Charakteryzuje się obszernym czołem i wąskim podbródkiem. W celu złagodzenia ostrych konturów twarzy należy mocno zaakcentować okolice oczu po przez zaokrąglone oprawki lub tzw. kocie oczy. Można również spróbować z ramkami z mocno zarysowaną górą bez dolnej krawędzi. Należy pamiętać, aby okulary nosić niezbyt wysoko.

Twarz podłużna
Kanciaste czoło i szczęka, proste policzki i duży nos, to charakterystyczne elementy prostokątnej twarzy. Aby pozbyć się efektu wydłużonej twarzy warto zaopatrzyć się w zaokrąglone oprawki z krótką linią poziomą i szeroką linią pionową. Okulary dodatkowo powinny być nisko osadzone. Dzięki temu twarz staje się okrągła i pozbawiona nadmiernych podłużnych rysów.

Jeśli jednak nadal masz wątpliwości co do tego jakie oprawki pasują właśnie do Ciebie i nie wiesz na jaki model się zdecydować, możesz skorzystać z wirtualnej przymierzalni. Takie rozwiązanie możemy znaleźć na stronie www.okulary.szkla.com. Nowoczesny system umożliwia wybór spośród szerokiego wachlarza oprawek dostępnych w ofercie e-sklepu. Ponadto użytkownik strony może testować różne kolory szkieł i rodzaje oprawek. Co należy zrobić aby skorzystać z wirtualnej przymierzalni? Należy wgrać swoje zdjęcie profilowe. Zaletą wirtualnego salonu optycznego jest możliwość przymierzenia setek oprawek bez konieczności wychodzenia z domu. Na stronie możemy odnaleźć okulary z najnowszych kolekcji, będące wyznacznikami nowych trendów w modzie.

face1
face1

Komentarze Dodaj komentarz (3)

 1. juliadw 09/12/2013 10:00

  CytujSkomentuj

  ja wcześniej nie miałam zbyt ciekawych oprawek, ostatnio je wymieniłam w http://www.zakladoptyczny.wroclaw.pl i twarz wygląda zupełnie inaczej-ładniej, wybór okularów to poważna decyzja, u mnie np. na dwa lata, nie chciałabym przez dwa lata wyglądać beznadziejnie..

 2. patrycjanka 17/12/2013 10:16

  CytujSkomentuj

  ja dopiero od niedawna zaczęłam nosić okulary, wcześniej wzrok miałam dobry, trochę się obawiałam jak będę wyglądać w okularach, ale w http://www.panhilary.lodz.pl/ udało mi się dobrać pasujące oprawki i słyszę czasem komplementy, że teraz wyglądam bardziej kobieco:)

 3. pauluska 18/12/2013 10:07

  CytujSkomentuj

  u mnie nie zawsze te rady odnośnie wyboru oprawek na podstawie kształtu twarzy się sprawdzają, może dlatego, że mam trójkątno- podłużną twarz:) w każdym razie zwykle trochę to trwa zanim wybiorę dla siebie odpowiednie okulary

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.