gattatwigyikona
Ela Prochowicz
13/07/2012

Letnia Gatta Bodywear w stylu Twiggy

Kim jest Twiggy, czyli tak naprawdę Lesley Hornby, wiedzą niemal wszyscy. Modelka w latach 60. i 70. była znana przede wszystkim ze swoich dużych, błękitnych oczu, długich rzęs i wyjątkowo szczupłej sylwetki. Jednak równie popularny i rozpoznawalny, jak sama modelka, był jej styl, który po dziś dzień pozostaje w modzie

Propozycje inspirowane ikoną mody – Twiggy – pojawiają się także w kolekcji Gatta Bodywear na sezon wiosna/lato 2012.
Fascynujący okres lat 60. i 70. to młodzieńcza energia subtelnego i dziewczęcego stylu. W tym czasie najwięksi projektanci inspirowani stylem najsłynniejszej londyńskiej modelki – Twiggy, zaczęli radykalnie zmieniać swoje kolekcje. Pojawiły się niskie talie, spódniczki mini czy sukienki w kształcie litery A. Twiggy uwielbiała proste kroje, brak dekoltów i dziewczęce kołnierzyki. Dokładnie takie propozycje można znaleźć w nowej kolekcji Gatta Bodywear.
„W kolekcji na wiosnę i lato 2012 prezentujemy propozycje inspirowane stylem Twiggy. Nie są to kopie jej stylizacji, ale wariacje na ten temat. Dominują proste fasony, dziewczęce wzory i subtelne motywy. To propozycje dla wszystkich pań, które tęsknią za stylem lat 60. i 70.” – mówi Monika Kazimierczak, Senior Brand Manager Gatta Bodywear.
W kolekcji można znaleźć dopasowane, bandażowe bluzki wykończone bardzo dziewczęcym kołnierzykiem. Dostępna jest także sukienka o długości mini i bardzo prostym kroju, bez wyraźnego wcięcia w talii. Zgodnie ze stylem Twiggy nie ma głębokiego dekoltu. Sukienka jest za to bardzo lekka i zwiewna, a uwagę przyciąga grafika – kobieca twarz w otoczeniu kwiatów – która wygląda jakby była malowana akwarelami na tkaninie. Podobny, delikatny print pojawia się na beżowej bluzce od Gatta Bodywear. Tutaj kolory są subtelne i przydymione.
Wszystkie modele inspirowane stylem Twiggy dostępne są w salonach Gatta na terenie całej Polski. Ceny modeli z kolekcji Gatta Bodywear wahają się od 119,90 zł do 169,90 zł.

01

gattatwigyikona
gattatwigyikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.