ikona1234kobietabuty
Ela Makos
10/05/2016

Liczą się buty

Buty to ta część naszego ubioru, która niejednokrotnie jest traktowana pobocznie, tak naprawdę ma wielki wpływ na odbiór całej stylizacji. Dobranie odpowiedniego obuwia wcale nie jest prostym zadaniem. Musi ono bowiem pasować do całego stroju oraz figury kobiety

Na początku warto zastanowić się i określić, jaki właściwie typ sylwetki mamy. Wybierać można spośród tych najpopularniejszych. Takich jak gruszka, klepsydra czy jabłko. To podstawa do tego, by rozważać potem wybór odpowiednich butów i wyróżnić nasz cel. W końcu chodzi o to, by ubrać się w określony sposób. Pytanie co chcemy osiągnąć? Lepiej postawić na odpowiednią stylizację czy może skupić się na wydłużaniu swoich nóg?

Wydłuż nogi

Dla pań, których nogi są krótkie i masywne z pewnością dobre będzie wydłużanie i wysmuklanie. Spokojnie, nie trzeba nam do tego żadnych specjalnych zabiegów. Chyba, że mowa o tych modowych. Jednak z nimi także pójdzie nam łatwo.

Po pierwsze cała stylizacja powinna być spójna. Przy niewielkim wzroście i mocniejszej budowie nóg polecane są stylizacje oparte na jednym kolorze w linii pionowej. Możemy zatem wybrać czarną spódnicę, czarne rajstopy i czarne buty. W ten sposób linia od naszej tali do stóp nie jest przerywana ani jednym blokiem innego koloru. Zyskujemy tym samym ciągłość sylwetki i optycznie ją wydłużamy. Ten prosty trick daje pożądane efekty.

Kolejny sposób na wydłużanie nóg to buty dobrane do rajstop. Tutaj podobnie, wszystko zawarte jest w jednym bloku w tym samym kolorze. Zestawienie to pozwala nam wyglądać zdecydowanie szczuplej.

Jakie buty wybrać? Dobre będą tu proste kozaki, baleriny i oczywiście czółenka damskie z lekko przedłużanym noskiem. Należy natomiast unikać botków, które optycznie skracają nogi oraz czółenek damskich z paskiem w kostce.

Gdy łydki są masywne

Często zdarza się tak, że kobiece łydki są dobrze zbudowane. Szczególnie wtedy, gdy panie uprawiają jakiś sport, na przykład kolarstwo. Pamiętaj jednak, że umięśnione łydki to nie kompleks. W końcu to wizytówka zdrowego stylu życia i aktywności.

Co jednak może dodać im delikatności? Obcasy! Nie muszą być one bardzo wysokie! Wystarczą czółenka damskie na słupku, by nasza noga zyskała lekkości. Tak samo, jak w poprzednim przypadku dbajmy o to, by rajstopy, czy spodnie tworzyły jeden blok kolorystyczny z butami. Latem wybierajmy buty cieliste dopasowane do koloru naszej skóry. Przy łydkach tego typu lepiej omijać kozaki, szpilki z paskami czy buty, które są zakończone w połowie łydki.

Dobranie odpowiednich butów do całej stylizacji jest kwestią pewnych nawyków. Potem wystarczy już jedno spojrzenie w lustro, by wiedzieć, że dane buty pasują idealnie nie tylko do sukienki, ale również do naszej sylwetki.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234kobietabuty
ikona1234kobietabuty

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 15/08/2019 14:49

    CytujSkomentuj

    No ja niestety mam spore łydki. Bardzo lubię obcasy i właśnie nie muszą być jakieś bardzo wysokie, muszą też być mega wygodne a kupić takie buty już jest jakimś tam wyzwaniem modowym ;) . Noszę kozaki, ale dość krótkie i chowam je w dzinsy. Bez tego, wyglądam jak wielki chłop z wielkimi nogami ;)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.