SONY DSC
Redakcja
05/07/2011

Moc natury w biżuterii So Young Park

Patrząc na piękną biżuterię wiele osób postrzega ją tylko jako dodatek do stroju, a przecież nieraz jest to małe dzieło sztuki i doskonały sposób na inwestowanie pieniędzy

Oczywiście nie piszemy tutaj o świecidełkach dostępnych w większości sklepów, ale o biżuterii artystycznej, tworzonej przez konkretnego twórcę zazwyczaj ręcznie, w pojedynczych egzemplarzach.

Tak dawniej, jak i teraz precjoza o niezwykłej urodzie nie tylko cieszą wzrok, ale stają się częścią historii noszącego ją człowieka, nieraz rodzinną pamiątką. Gdyby jednak ktoś zamierzał po latach swą kolekcję uszczuplić lub sprzedać, a dobrze wybierze za wczasu, to wartość jego dawnego zakupu może znacznie wzrosnąć.


Jedną z artystek, której przepiękne prace już teraz są świetną inwestycją jest So Young Park. Jej ozdoby znajdują się w najlepszych galeriach, a także w książkach i katalogach dotyczących wybitnych, jubilerskich kreacji. Dla mnie jest ona czarodziejką, w której rękach każdy przedmiot staje się prawdziwym, godzinami dopracowywanym dziełem sztuki.

Artystka urodziła się w Korei Południowej i wychowała w pobliżu oceanu, a dzięki temu doświadczeniu natura stała się główną inspiracją w jej późniejszej twórczości.

Jako dziecko rozwijała swoją wrażliwość i estetykę zbierając na plaży muszelki, żyjątka i kamyki. Podziwiała ich barwy i kształty, uwielbiała je dotykać i czuć pod palcami ich strukturę.

Wszystko to widać teraz w jej biżuterii, która pomimo organicznych form trudnych do jednoznacznego zdefiniowania, jest niezwykle wysmakowana i ekskluzywna, a każdy detal jest w pełni świadomym krokiem ku doskonałości. Oszałamia tym, co tak bardzo uwiodło samą artystkę: formą, harmonią, kolorem i fakturą.

Bogate tekstury, wielowarstwowość, grawerowane wzory w połączeniu z różnymi metalami i minerałami tworzą niezwykłe ozdoby, które wystarczy zobaczyć raz w życiu, aby zawsze móc je bezbłędnie rozpoznać choćby od pierwszego spojrzenia.

Ola Pietrucka
Galeria Olissima
http://www.olissimart.com/

Biżuteria zaprezentowana w artykule to dzieła So Young Park. Więcej można znaleźć na stronie http://www.soyoungparkstudio.com/

SONY DSC
SONY DSC

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.