Cleo_Panache
Biustonosz Lucy, Cleo by Panache
Anna Chodacka
18/03/2014

Moje zakupy w Intimo4You

Rozmiar 75E to, wbrew temu co można pomyśleć, wcale nie tak ogromny biust. Jednak na tyle duży, że zakup bielizny może sprawiać problemy

Do Intimo4You udałam się z zamiarem zakupu 3 modeli biustonoszy, jeden na co dzień, model casualowy (nie miałam sprecyzowanego koloru), drugi nieco bardziej elegancki, najlepiej w kolorze czarnym i trzeci model – sportowy, gdyż dużo biegam. Początek zakupów i od razu pierwsza niespodzianka. Po dokładnym wymierzeniu mnie, i przymiarkach kilku modeli, pani Joanna Pitek, właścicielka Intimo4You orzekła – 70E! Po wyprowadzeniu mnie z błędu i ustaleniu właściwego rozmiaru biustonosza mogłam rozpocząć poszukiwania.

Na pierwszy ogień poszedł model sportowy. Każda kobieta, która nawet w minimalnym stopniu uprawia sport wie jakim problemem, może być skaczący na wszystkie strony biust. Po pierwsze jest kłopotliwy, po drugie nieestetyczny. Co więcej, kiedy ten sport zaczyna się uprawiać w trochę szerszym niż amatorski wymiarze, odpowiedni biustonosz to element stroju sportowego, bez którego nie można się obejść. Przymierzyłam kilka modeli biustonosza sportowego Panache, 70 E, 75E i 75DD. W tym przypadku okazało się, że najlepiej leży i jest dopasowany 75DD. Zawsze dobierając stanik należy mieć na uwadze, że konkretne modele mogą mieć nieco inne miseczki, dlatego nie należy ślepo sugerować się rozmiarem, gdyż w jedną czy w drugą stronę mogą wystąpić delikatne różnice. Zdecydowałam się na model kobaltowy z elementami pomarańczowymi. Sportowy Panache doskonale trzyma biust, a dzięki fiszbinom sprawia, że biust nie jest spłaszczony. Ważnym sprawdzianem było kilka podskoków w przymierzalni, dzięki którym upewniłam się, że podczas uprawiania mojego ulubionego sportu, czyli biegania, nie przytrafi mi się niemiła niespodzianka. W związku z tym, że od zakupów minęło już kilka dni, miałam okazję przetestować biustonosz podczas niedzielnego biegu. Panache Sport to zdecydowanie najlepszy biustonosz sportowy jaki posiadałam! Biust jest unieruchomiony, a szeroka guma bardzo dobrze go podytrzymuje, jednocześnie nie ma się uczucia ucisku na klatkę piersiową. Dodatkowym „gadżetem” jest zapinka na szeleczkach, która tworzy na plecach kształt litery „x” i wówczas idealnie nadaje się on do koszulki „bokserki”.


Mój drugi wybór padł znów na model z firmy Panache (Cleo by Panache), tym razem Lucy w kolorze kobaltowym/turkusowym. I tym razem rozmiarówka w modelu Lucy odbiegała nieco od standardów dlatego po kilku przymiarkach, okazało się, że idealnym dla mnie modelem jest ten o rozmiarze 75E. – Bardzo istotne w przymierzaniu biustonosza jest tzw. wybieranie biustu do miseczki – instruowała mnie pani Joanna, właścicielka Intimo4You. – Biust trzeba wyciągnąć spod pach, a nawet pleców, wypełnić nim szczelnie miseczki, aby przekonać się czy przymierzany rozmiar jest dobry i oczywiście czy biust, dobrze w nim wygląda. Lucy z Cleo by Panache to model nieusztywniany, o przepięknym kolorze a także dość daleko sięgających fiszbinach (które nadają biustowi atrakcyjny, „okrągły” wygląd), które dla niektórych kobiet stanowią problem. Dla mnie była to wyłącznie zaleta tego biustonosza. Do tego modelu dobrałam figi w tym samym kolorze.

Mój ostatni typ padł na model Jasmine, znów od marki Panache (zaznaczam, że trzymanie się jednej marki nie było moim celem). – To nowość od marki i model, który już zrobił furorę – przekonywała mnie pani Joanna z Intimo4You. Postanowiłam sprawdzić czy inne klientki urzekł tylko czarno – panterkowy wzór. Okazało się, że nie! Biustonosz okazał się bardzo wygodny, a ciekawy wzór dodawał mu tylko uroku. I tym razem nie trafiłam w swój typowy rozmiar 70E. Idealny okazał się 75DD. Miseczka DD to rozmiar, który często producenci bielizny omijają. Znajduje się on pomiędzy miseczką D a E. I dla wielu kobiet, które nie mieszczą się w miseczkę D a E jest na nie za duża, jest idealny. Jasmine by Panache, to biustonosz nieusztywniany, z rozciągliwą koronką na wykończeniu, co w przypadku wahań hormonalnych i lekko powiększającego się biustu przed okresem jest idealnym bonusem.

Intimo4You

C.H. Plaza Kraków, al. Pokoju 44

C.H Nowy Świat, ul. Krakowska 20, Rzeszów

www.sklepzbielizna.com.pl

Cleo_Panache
Cleo_Panache

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.