samsungikona
Ela Prochowicz
11/05/2012

Nowy Samsung Galaxy

Samsung Electronics ogłosił premierę trzeciej generacji urządzenia z rodziny GALAXY S – GALAXY S III. Inspirowany naturą i zaprojektowany z myślą o człowieku GALAXY S III to telefon, który rozpoznaje głos użytkownika, rozumie jego zamiary oraz pozwala w prosty i szybki sposób dzielić się chwilą z bliskimi

Galaxy S III to elegancki, innowacyjny i niezwykle inteligentny smartfon, który ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Zapewnia niespotykany dotąd w telefonach komfort przeglądania treści dzięki wyświetlaczowi o najlepszej jakości na rynku wykonanemu w technologii HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala. Aparat 8MPix oferuje użytkownikowi błyskawiczne uruchamianie, bezzwłoczne wykonywanie zdjęć oraz pełen wachlarz inteligentnych funkcji i opcji powiązanych z trybem rozpoznawania twarzy, tak aby w prosty i szybki sposób uchwycić wszystkie najciekawsze chwile. Dodatkowo wyposażony jest w przednią kamerę 1.9MPix. Smartfon działa w oparciu o platformę Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich i dzięki intuicyjnym rozwiązaniom technologicznym zapewnia całkowicie spersonalizowaną obsługę, która nie ma sobie równych.

Naturalna interakcja
GALAXY S III udoskonala sposób interakcji pomiędzy urządzeniem a użytkownikiem. Inteligentny smartfon potrafi wykryć twoją twarz, spojrzenie, głos i gesty, dostosowując się do indywidualnego użytkownika, aby zapewnić wygodniejszy i bardziej naturalny sposób obsługi. Dzięki innowacyjnej funkcji „Smart Stay” smartfon wie, kiedy robisz coś na telefonie, np. czytasz e-booka czy korzystasz z internetu – przednia kamera rozpoznaje spojrzenie, a urządzenie nie wygasza ekranu dopóki na niego patrzysz, by zapewnić nieprzerwany komfort przeglądania treści i maksymalną wydajność baterii.
GALAXY S III posiada również funkcję „S Voice”, zaawansowany interfejs komunikujący się głosem, aby móc słuchać twoich poleceń i reagować na nie. S Voice służy nie tylko do wyszukiwania informacji i podstawowej komunikacji z urządzeniem – interfejs oferuje bogaty wachlarz funkcji w zakresie kontroli i obsługi telefonu. Gdy rano dzwoni budzik, a ty chcesz jeszcze trochę pospać, wystarczy, że powiesz swojemu smartfonowi „snooze” (drzemka). Możesz również korzystać z S Voice, aby odtwarzać ulubione utwory, ściszyć lub podgłośnić dźwięk, wysłać SMS lub e-mail, zarządzać planem dnia lub automatycznie włączyć aparat i zrobić zdjęcie.
Oprócz rozpoznawania twarzy i głosu GALAXY S III analizuje również twoje ruchy. Przykładowo, jeżeli podczas pisania wiadomości zdecydujesz się jednak zadzwonić, wystarczy, że uniesiesz telefon do ucha, a telefon użyje funkcji „direct call” i wybierze odpowiedni numer. Dzięki wbudowanej przedniej diodzie sygnalizacyjnej GALAXY S III ułatwia też sprawdzanie nieodebranych wiadomości i połączeń – gdy po jakimś czasie podniesiesz urządzenie, kolor diody poinformuje Cię o nowych wiadomościach i nieodebranych połączeniach.

Prosta i szybka publikacja treści
Samsung GALAXY S III to coś więcej niż tylko urządzenie osobiste dla jednego użytkownika – teraz możesz dzielić i cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania smartfona z rodziną i przyjaciółmi niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Funkcja „S Beam” udoskonala usługę Android™ Beam, dzięki czemu plik wideo o rozmiarze 1 GB prześlesz w ciągu trzech minut, a 10-megabajtowy utwór w dwie sekundy – wystarczy tylko, że dotkniesz plecami 2 telefony GALAXY S III. Telefon automatycznie dzięki NFC zestawi szybkie połączenie korzystając z Wi-Fi Direct. Tymczasem funkcja „Buddy photo share” umożliwia proste i jednoczesne wysyłanie zdjęć do wszystkich przyjaciół, którzy znajdują się na zdjęciu w twojej galerii fotografii.
Funkcja „AllShare Cast” pozwala użytkownikom bezprzewodowo podłączyć swoje urządzenie do telewizora tak, aby szybko wyświetlić zawartość telefonu na większym ekranie. „AllShare Play” umożliwia również na natychmiastowe współdzielenie plików dowolnego rodzaju pomiędzy GALAXY S III a tabletem, komputerem lub telewizorem z obsługą standardu DLNA niezależnie od dystansu, jaki dzieli te urządzenia. AllShare Play posiada również funkcję „group cast”, dzięki której możesz współdzielić ekran telefonu z innymi osobami podłączonymi do tej samej sieci bezprzewodowej. W ten sposób możecie jednocześnie dodawać komentarze i zmiany w swoim zespole, dzieląc pliki w czasie rzeczywistym na indywidualnych urządzeniach.

W dniu premiery smartfon będzie dostępny dwóch wersjach kolorystycznych – ciemnoniebieskiej „pebble blue” i kryształowo białej „marble white” – przy czym Samsung zapowiada wprowadzenie kolejnych odcieni w późniejszym terminie.
Smartfon ma również cały wachlarz dodatkowych funkcji, które udoskonalają jego wydajność i ogólny komfort użytkowania za pomocą całkowicie nowych rozwiązań. Migawka aparatu 8MPix działa bez żadnych opóźnień, a samo uruchomienie aparatu to mniej niż jedna sekunda, co powoduje, że można łatwo wykonać zdjęcie poruszającego się obiektu – na fotografii zostanie uwiecznione dokładnie to, co widzi użytkownik. Aby zapewnić niezapomniany, fantastyczny komfort obsługi aparatu, GALAXY S III posiada funkcję zdjęć seryjnych („Burst Shot”), która natychmiastowo zapisuje do dwudziestu kolejnych klatek z szybkością do 3 zdjęć na sekundę, a telefon sam podpowie, które zdjęcie charakteryzuje się najlepszymi parametrami („Best Photo”). Główna kamera umożliwia nagrywanie w filmów w jakości Full HD. Kamera przednia o rozdzielczości 1,9 MPix umożliwia również nagrywanie wideo w jakości HD, co możesz wykorzystać przy nagrywaniu filmu z sobą w roli głównej. Udoskonalona technologia tylnego podświetlenia matrycy światłoczułej pozwala jeszcze skuteczniej wyeliminować szumy na fotografiach powstałe w wyniku wstrząsów – nawet w warunkach niskiego oświetlenia.
Smartfon posiada również opcję np. płatności mobilnej dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii komunikacji bliskiego zasięgu NFC. Usługa Game Hub zapewnia dostęp do niezliczonych gier społecznościowych, Video Hub oferuje ciekawy wybór doskonałej jakości programów telewizyjnych i filmów, a Music Hub – muzyki. Te usługi będą dostępne w zależności od kraju.
Samsung GALAXY S III będzie miał swoją europejską premierę pod koniec maja, a następnie ukaże się na rynkach na całym świecie.

samsungikona
samsungikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.