naszyjnik
Ela Prochowicz
05/09/2017

Sztuka doboru naszyjnika do dekoltu

Sukienka ubrana, buty i torebka w gotowości, makijaż i włosy zrobione. Teraz tylko dobierz biżuterię i w drogę. Brzmi łatwo, ale może okazać się problematyczne, gdy żaden naszyjnik nie wygląda na dekolcie jak na swoim miejscu. Warto wiedzieć, jak dobrać biżuterię…

Dekolt w kształcie litery V

Do wysmuklającego szyję dekoltu V najkorzystniej jest dobrać biżuterię w podobnej linii. Fanstastycznie będą wyglądać tu zarówno krótkie, jak i dłuższe modele w kształcie litery V – dyskretna zawieszka na łańcuszku będzie prezentować się wówczas niezwykle elegancko. Istotna uwaga – panie mogące poszczycić się obfitym biustem powinny zdecydować się na krótszą wersję łańcuszka, by naszyjnik „nie zginął” między piersiami.

Owalny, zabudowany dekolt

Zwany również podkoszulkowym lub biżuteryjnym, daje swobodę w wyborze biżuterii. Pasują do niego zarówno długie wisiorki, jak i krótsze wersje. Doskonale sprawdzą się również w takim przypadku większe wisiory lub bardziej fantazyjne naszyjniki.

Dekolt prosty oraz bluzki na ramiączkach (lub bez ramiączek)

Do klasycznych, prostych dekoltów lub dekoltu hiszpańskiego warto założyć wyrazistą biżuterię. Bardzo efektownie zaprezentują się krótki naszyjnik, jednak należy pamiętać jednocześnie o tym, że taki dodatek potrafi optycznie skrócić szyję. Dlatego panie, które chcą uzyskać efekt odwrotny, powinny sięgnąć po nieco dłuższy model, który wysmukli i wydłuży okolice dekoltu.

Dekolt „łódka”

W tej sytuacji warto być ostrożnym z doborem naszyjnika i lepiej zdecydować się w zastępstwie na kolczyki lub efektowną bransoletkę. Jeśli natomiast upieramy się przy naszyjniku, wybierzmy ten na skrajnie krótkim łańcuszku albo przeciwnie – sięgający poniżej linii biustu.

Golf lub koszula

Wbrew pozorom do bluzki koszulowej pasuje praktycznie każdy rodzaj biżuterii. Bardzo elegancko wyglądać będą krótkie naszyjniki, kokieteryjnie ukryte pod lekko rozchylonym kołnierzykiem. W przypadku golfu zalecany jest dłuższy, okazały wisior z dużą zawieszką, ponieważ bluzki typu golf są świetnym tłem dla takich efektownych dodatków (zwłaszcza, jeśli są jednokolorowe!). Pamiętajmy, że biżuteria, dobierana do golfu, powinna być duża i wyrazista, by nie pozostała nie zauważona.

Źródło: BWPR

naszyjnik
naszyjnik

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 31/12/2018 17:54

    CytujSkomentuj

    O, bardzo przydatny poradnik droga Redakcjo, dziękuję :) ja raczej wiem, jakie dekolty mi służą (V i łódka są dla mnie najlepsze), ale czasem miewałam problem z doborem biżuterii jako już tego elementu finalnego do stroju. A tu proszę – jak na zamówienie ;) super!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.