szpilki
Julia Nieznalska
30/11/2017

Nie daj się odciskom w szpilkach

Sylwester nadchodzi nieubłaganie, a z nim odwieczne pytanie: w czym iść? Nie zawsze równie dużo uwagi poświęcamy temu, jak będziemy się czuć w idealnej stylizacji, gdy na przetańczenie czeka cała noc. Wytrzymasz w szpilkach? Z tymi poradami tak!

Wysokie buty poprawiają sylwetkę: podnoszą pośladki, optycznie wydłużają nogi oraz sprawiają, że idąc automatycznie się prostujemy. Nie każda z nas jest jednak przyzwyczajona do noszenia szpilek. Chcąc więc pomóc wszystkim kobietom, które martwią się o najważniejszą imprezę w roku, eksperci przygotowali kilka porad, dotyczących chodzenia w wysokim obuwiu.

Odpowiednie buty

Należy pamiętać, że nic nie zapewni nam wygody, jeśli swoje stopy katujemy… niewłaściwym obuwiem. Niestety tanie szpilki mają to do siebie, że niekoniecznie są odpowiednio wyprofilowane, a materiał, z którego są wykonane nie przepuszcza powietrza. Warto więc zainwestować w lepsze buty, wykonane ze skóry nie tylko na zewnątrz, ale również w środku – wkładka buta powinna być także wykonana z naturalnego materiału. Wybierając odpowiednie szpilki dobrze jest też zwrócić uwagę na kształt noska. Lepiej zrezygnować z tych spiczastych na rzecz wygodniejszych i zdrowszych dla naszych stóp – okrągłych.

Trik modelek

Wiele modelek przyznaje się dostosowania pewnego triku, który pozwala dłużej wytrzymać w wysokich butach. Chodzi o sklejenie plastrem 3 i 4 palca u stopy (licząc od największego). Ta sztuczka pozwoli na zmniejszenie bólu odczuwanego na podbiciu stopy. Jak to działa? Właśnie między tymi placami znajduje się rozgałęzienie nerwu, który obciążony wywołuje ból. Łącząc palce ze sobą zmniejszamy nacisk na to wrażliwe miejsce.

Odpowiednia orteza

Spędzając w szpilkach dłuższy czas, najbardziej doskwierającym problemem może okazać się ból śródstopia. Zdarza Ci się to? Warto wtedy zainwestować w odpowiednią ortezę, która pomoże zminimalizować skutki wielogodzinnego szaleństwa na parkiecie. Taka orteza chroni stopę przed odciskami oraz otarciami. Do wyboru są również poduszki pod palce stopy oraz pięty. Dzięki ortezom stopa będzie odpowiednio podparta i zamortyzowana.

Relaks następnego dnia

Po sylwestrowej zabawie warto zatroszczyć się o odpowiedni relaks stóp. Delikatny masaż wykonany od palców w kierunku pięty powinien przynieść ulgę. Warto również „sprezentować” stopom odprężającą kąpiel w soli chłodząco-odświeżającej. Zawarty w granulkach mentol zlikwiduje pieczenie i pozostawi długotrwałe uczucie świeżości. Mocznik i ekstrakty z alg doskonale nawilżą skórę oraz zmiękczą zrogowacenia.

Źródło: 38 PR

szpilki
szpilki

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 10/07/2018 07:08

    CytujSkomentuj

    Co prawda do Sylwestra jeszcze trochę, ale bardzo dziękuję za podpowiedź z tym sklejeniem palców, pierwsze słyszę o tym w ogóle! A czasem nogi już naprawdę bolą, dlatego zawsze mam buty na zmianę czyli klasyczne balerinki

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.