comebag2
Redakcja
10/09/2015

Architektura mody

Coco Chanel powiedziała kiedyś: ”Moda to architektura: wszystko jest kwestią proporcji”. Skomplikowane struktury zawsze fascynowały projektantów, jednak od niedawna obserwujemy prawdziwy renesans geometrycznych form, przypominających perfekcyjnie rozplanowane konstrukcje

To właśnie geometria nadaje projektom modowym wyraziste kształty, które reprezentują zarówno współczesność, jak również futurystyczne wizje autorów. Dlatego nikogo już nie dziwi architekt w roli jubilera lub konsultanta znanej marki. Proces projektowania ubrań staje się bowiem analogiczny do projektowania budynków.

Mariaż mody i architektury jest widoczny nie tylko na wybiegach najsłynniejszych projektantów, ale przede wszystkim na wybiegu, który weryfikuje wszelkie trendy – na ulicy. Miasta, ogłaszane jako europejskie stolice mody, mienią się od kształtów, geometrii, która coraz częściej staje się inspiracją. Kwadrat, koło, trójkąt: to podstawy, które doskonale akcentują nowoczesny styl odważnych kobiet.

Foto: Konrad Czajkowski

Retusz: Szymon Boczek

Modelki: Miku Hashimoto, Ayaka Atsumi

Stylizacja: Wero Wysoczyńska | wypożyczenie ubrań: IDE AFIX, ul. Bocheńska 7, Kraków

Torby: Come bag

MUA&hair: Kyrah Banks

comebag2
comebag2

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 02/07/2018 16:23

    CytujSkomentuj

    Mądra kobieta była, ta Coco Chanel ;) fantastyczne ze jej fasony są ponadczasowe i ZAWSZE dobrze się w tym wyglada, mimo upływu lat i upływu lat materiału. No i od lat jestem wierna jej cudownej wizji czyli Allure edt. To jeden z kilku zapachów który sprawia ze czuje się wyzsza, szczuplejsza i z mega powerem ;)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.