800na600pc
Dagna Starowieyska
05/01/2015

Bliżej sztuki

Moda i sztuka to połączenie idealne – pełne świeżego spojrzenia i nowych estetycznych rozwiązań. Marka Simple CP wie o tym doskonale, czyniąc działalność artystyczną mistrza op-artu oraz estetykę lat 60. inspiracją do stworzenia wyjątkowej kolekcji Resort 2015

Światło, optyczne iluzje, geometria – najnowsza kolekcja RESORT marki Simple CP zainspirowana twórczością argentyńskiego mistrza op-artu Julia Le Parc intryguje i zachwyca. Simple CP mocno wkracza w nowy sezon – projekty Weroniki Pietras oraz jej zespołu charakteryzują się nowoczesnymi fasonami inspirowanymi modą i sztuką lat 60.

Wśród propozycji marki znaleźć można charakterystyczne dla tamtego okresu pudełkowe płaszcze, trapezowe bluzki oraz sukienki. Wielbicielki klasyki w najnowszej kolekcji znajdą spodnie cygaretki, taliowane marynarki oraz płaszcz typu trencz. Nawiązujące do sztuki Julia le Parca wzorzyste tkaniny, w klasycznym duecie czerni i bieli tworzą abstrakcyjne kombinacje, a geometryczne złudzenia optyczne silnie oddziałują na zmysł wzorku. Motyw fali, obecny w twórczości artysty jest silnym akcentem na topach i sukienkach.  Jednocześnie romantyczny i nowoczesny, idealnie podkreśla kobiecą sylwetkę. Julio le Parc często kreował przestrzenne, ażurowe instalacje, które pracowały ze światłem. W kolekcji Simple nawiązanie to widoczne jest w użyciu nowoczesnych lśniących tkanin oraz w laserowych wycięciach na neooprenie.

Gra światła wkracza także do świata akcesoriów. Metaliczne szpilki, płaskie buty ze szpiczastym noskiem i sznurowane „oxfordki” uszyto z metalicznych skór w kolorach błękitu, seledynu, złota i srebra. Całość uzupełniają torby – od mini do maksi, wszystkie w geometrycznych kształtach.

800na600pc
800na600pc

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.