caterinaikona
Ela Prochowicz
13/02/2012

Caterina na wiosnę

Luksusowa marka Caterina od lat projektuje dla kobiet, jednocześnie inspirując się nimi. Na sezon wiosenno – letni przygotowała kolekcję, która jest inna, niż wcześniejsze jej propozycje. Prostota, cała paleta barw i możliwość łączenia ze sobą poszczególnych elementów, to podstawa filozofii najnowszej kolekcji marki

Kolor to punkt wyjściowy dla tego sezonu i w kreacjach dominują barwy jak z tęczowej palety: żółty, pomarańczowy, kobaltowy, zielony i fuksjowy. W wiosenno-letnich stylizacjach zestawiamy je monochromatycznie albo dowolnie łączymy, miksując fantazyjnie.
W tym letnim kalejdoskopie nie mogło zabraknąć bieli, która przyjemnie chłodzi rozgorączkowane zmysły i stanowi kontrast do ostrych barw. W wersji Total, reprezentuje nurt chłodnej elegancji. Pojawiają się również wyrafinowane i jakże lubiane przez kobiety, kolory ziemi: od prawie białego beżu po spopielałe brązy. I nieśmiertelna czerń – trudno wyobrazić sobie szafę bez jej udziału.
Tkaniny w tym sezonie, jak zawsze w kolekcjach marki, są najwyższej jakości i uwodzą luksusem. Jedwabny szantung, szyfon, czy atłas to materiały, po które projektanci marki Caterina sięgali najczęściej. Nadają kreacjom lekkości i zwiewności. W kolekcji znajdziemy również wysokogatunkowe bawełny, chłodne lny i niezastąpione dżerseje i dzianiny. W tym sezonie zdecydowanie przeważa jednobarwność, wzory stanowią tylko ich uzupełnienie. Najczęściej to inspiracje drukami etnicznymi, w tym także wzorami zwierzęcymi i elementy graficzne – dalsza fascynacja latami 60.
Prostotę formy odnajdziemy również w kreacjach typu oversize. Tego typu modele pozwalają na warstwowe łączenie – nakładanie większych elementów na mniejsze. W  ten trend wpisują się przeźroczyste szyfony i delikatne, jak tiule dzianiny, które wręcz wymuszają  ubieranie kilku warstw.

caterinaikona
caterinaikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.