800na600solar
magda
24/02/2015

Nowa kolekcja Solar

Ekspresję kolekcji Solar S/S 2015 obrazują zdjęcia znanego fotografa modowego. Przed obiektywem Davida Vasiljevica stanęła Myrthe de Poel, która znalazła się na liście 50 najbardziej obiecujących modelek według portalu Models.com

Vasiljevic współpracował z prestiżowymi markami i redakcjami modowych magazynów. Jego prace pojawiły się na łamach amerykańskiej, chińskiej i hiszpańskiej edycji „Vogue’a”, „Elle”, „i-D”, „V Magazine” czy „Numéro Tokio”. Jest on także współtwórcą kampanii takich marek jak: Stella McCartney, Boss Black, Tommy Hilfigher, Givenchy i Gucci. Na artystyczny styl Vasiljevica wpłynęły liczne podróże i wykształcenie – fotograf ukończył prestiżową Academie des Beaux Arts w Brukseli. Dyplom z malarstwa potwierdza jego zdolność do aranżowania plastycznych kadrów i operowania kolorami.

Davidowi Vasiljevicowi pozowały nie tylko znane modelki: Anja Rubik, Kasia Struss, Rosie Huntington Whiteley czy Diane Kruger, ale też cenione aktorki: Charlotte Gainsbourg, Eva Mendez i Penelope Cruz. Podczas realizowanej dla Solar sesji na Ibizie przed obiektywem Davida stanęła holenderska modelka Myrthe de Poel, która pracowała dla takich magazynów, jak: „Elle”, „Volt magazine” i „Marie Claire”. Minimalistyczna, neomodernistyczna architektura Ibizy jest doskonałym tłem dla ubrań Solar. Biel przeplatana naturalnymi detalami podkreśla lekki i nowoczesny charakter wiosenno-letniej kolekcji.

Kampanie Solar są wyrazem otwartości marki na współpracę z profesjonalistami. Naszą najnowszą kolekcję przedstawiamy w obiektywie zdolnego i cenionego fotografa. Zależało nam na podkreśleniu formy i materiału – nowoczesnych fasonów i intensywnych kolorów. Davidowi Vasiljevicowi udało się wydobyć zarówno jakość stylizacji, jak też podkreślić subtelną urodę Myrthe de Poel. Te zabiegi wprowadzają dużo lekkości i świeżej energii. I taka właśnie jest nasza nowa kolekcja – mówi Aleksandra Danel, Wiceprezes Zarządu Solar Company S.A.

Dominująca w sesji wizerunkowej geometria pojawiła się także w sesji edytorialowej. W tym wypadku bazująca na bryłach i patternach scenografia nawiązuje do kojarzonych z marką deseni. Wzorzyste i wielobarwne modele z najnowszej kolekcji Solar prezentuje Julia Banaś fotografowana przez Małgorzatę Turczyńską. Z kolei wyrazisty lookbook z udziałem modelki Karoliny Wąż to rezultat pracy Marty Sinior – fotografki współpracującej z marką Solar od kilku sezonów.

800na600solar
800na600solar

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 20/01/2020 23:31

    CytujSkomentuj

    Co prawda to już kilka lat minęło ale propozycje Solar są zawsze na czasie. Czyste linie, raczej minimalizm to coś co mnie bardzo przyciąga do tych propozycji. No i to polska marka wiec tez miło że mamy takie talenty w narodzie :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.