Unhuman3
Fot. Unhuman
Kalina Samek
27/03/2014

Prosto z ulicy wieści, czyli kobieta z miasta

Polskę obmywało kilka fal fascynacji kulturą hiphopową, zwykle przyjmując formy ekstremalne. Czy był to przesadzony styl typu „bling bling”, czy bezkompromisowa surowość polskiego rapu, brakowało rozwiązań eleganckich i świeżych. Na szczęście nowy street wear nie tylko spełnia te postulaty, ale z powodzeniem może służyć jako styl smart casual na co dzień

Od stóp…

Zaczniemy od podstaw, czyli obuwia. Przez lata świętą marką była Nike, wysuwając na czele swoje popularne koszykarskie „Jordany”. Mieliśmy także krótki okres inspiracji butami do skateboardingu, choćby marki DC, lecz oba rozwiązania, ze swoim ciężarem i wybitnie sportowym charakterem, raczej nie przystroją damskiej nogi. Na szczęście zawsze w odwodzie jest nieśmiertelny Converse i jego trampki. Wbrew pozorom nie muszą być koniecznie tej firmy, ale oferuje ona tysiące wzorów. Do takiego obuwia można założyć wszystko, nawet wymyślne rajstopy ze wzorami, ale zachęcamy cię do zainteresowania się długimi skarpetami. Podkolanówki nie tylko są wygodne i wytrzymałe, ale także dostępne w najdzikszych kolorach i z szokującymi nadrukami.

…przez plecy…

Modne obecnie kurtki ze sztucznej skóry mają co prawda krój bejsbolowych okryć, ale swoją popularność zawdzięczają artystom hip hopowym. Dlatego znajdziesz eleganckie i nowoczesne okrycia, pełne ornamentów i kolców, charakterystycznych dla street wearu. Świetnie komponują się ze złotymi dodatkami, takimi jak łańcuchy, wisiory i spiralne kolczyki. Nie wychodzą z mody, a nawet kontynuują swoją ewolucję duże koszulki, często w formie sportowych jerseyów z ciekawymi nadrukami. Nie należą do ubiorów podkreślających figurę, ale mało które mogą konkurować pod względem wygody.

…do głów

Obowiązkowy element kompletnego ubioru to oczywiście czapka z daszkiem. Od mnogości dostępnych snapbacków może rozboleć, cóż, głowa. Wersje skórzane, jeansowe, ze wzorami zwierzęcymi, a nawet wszytą biżuterią. Każda z nich to świetny, współczesny dodatek, tylko pamiętaj o usunięciu nalepki. Dla niechętnych daszkom zalecamy luźną czapkę zimową, dostępną nie tylko w czarnym kolorze. Najmodniejsze zaopatrzone są w mocne napisy lub biżuterię na czole, co nie oznacza że nie przyda się również wersja podstawowa.

Nowoczesna moda uliczna to odważne połączenia tego co młode i buntownicze, z tym co eleganckie i uznane. Szczególnie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Mass Denim, firmy obecnej na naszym rynku od lat.

Unhuman3
Unhuman3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.