Superga_ikona
Niektórzy bez trampek nie wyobrażają sobie życia
Monika Mista
20/05/2011

SUPERGA z Alexą Chung

Przedstawiamy jeden z najbardziej znanych na świecie brandów – SUPERGA. Marka powstała we Włoszech w 1911 r. produkując obuwie na gumowej podeszwie. Ale już 1925 roku powstały pierwsze płócienne trampki, które stały się znakiem rozpoznawczym. W tych czasach był to szalenie innowacyjny produkt

W ciągu zaledwie kilku lat SUPERGA sprzedawała już ponad tuzin modeli – dedykowanych do uprawiania wielu dyscyplin sportowych – koszykówki, tenisa, yachtingu oraz gimnastyki. Rozwój postępował niezmiernie szybko, a trampki stawały się coraz bardziej popularnym obuwiem. W latach 60-tych marka produkowała ok. 12 milionów butów rocznie.

Z czasem portfolio firmy poszerzało się – w tatach 70-tych, wprowadzono skórzane modele oraz przeciwdeszczowe obuwie ochronne z gumy. Jednak niezmiennie od wielu lak niezaprzeczalnym best-sellerem jest model 2750, którym obecnie można kupić w niemal każdym kolorze, deseniu, wzorze oraz w wersji vintage (celowo postarzanej), a także wykonany ze skóry. Najbardziej lubianymi kolorami są klasyczne; ecri, biały, granat i czarny.

W tym sezonie marka przeżywa swój renesans – przy wiosenno-letniej kampanii współpracowano z Alexą Chung – jadną z najlepszych na świecie modelek i ikona stylu.

Nowością na rynku są motywy narodowe – trampki z flagą. W Polsce dostępne w barwach Włoch, USA i Jamajki. W tym modelu zaskakuje idealne odwzorowanie flagi także na podeszwie.


SUPERGA rozpoczęła współpracę z firmą Disney – tworząc trampki przedstawiające postaci z komiksów, bajek i superbohaterów – np. Myszkę Miki, Kaczora Donalda czy Supermana.Wszystkie modele dostępne są w sklepach HEGO’S oraz w sklepie on-line www.sklep.hegos.eu

Superga_ikona
Superga_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.