eksmagazyn.pl
Dagna Starowieyska
21/10/2022

Czy łatwo kupuje się sportową, markową bluzę w sklepie internetowym?

Doskonale sobie zdajemy sprawę z tego, że sklepy internetowe kuszą nas przepięknymi ubraniami, zdjęciami, opisami, a także okazjonalnymi cenami.

Coś w tym jest. Niestety często mamy wątpliwości co do zakupów odzieży w sklepach internetowych. Z jednej strony obawiamy się zakupienia przez pomyłkę podrobionego elementu naszej garderoby, a po drugie boimy się, że po prostu nie trafimy z rozmiarem. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Pora to sprawdzić.

Jak nie dać się oszukać w sieci?

To, że w Internecie można zostać oszukanym, jest pewne. Pewnie wiele osób miało z tym styczność. Niestety, ale oszustów w sieci jest sporo. Nie tylko podają się jedynie za sprzedawców, aby wyłudzić pieniądze, ale na dodatek znajdą się także tacy, którzy handlują rzeczywiście podrobionym towarem, na przykład z Turcji.

Skupmy się na podróbkach. Niestety, ale podróbki są coraz lepsze. Co to oznacza? Oznacza to nic innego, jak to, że rzeczywiście trudno jest rozpoznać po samym załączonym zdjęciu, czy ta bluza jest oryginalna, czy też nie. Jak można uniknąć zakupu podrobionych ubrań? Nigdy nie możemy sobie pozwolić na zakup w podejrzanych miejscach. Nawet jeśli bluza męska Nike na danej aukcji występuje w okazjonalnej cenie, ale jest to sklep niesprawdzony, a na dodatek mocno podejrzany, to niemal od razu powinniśmy zrezygnować z tejże opcji. Niestety wiele osób po prostu daje się nabrać z uwagi na cenę.

Zakupy zawsze robimy w sprawdzonych sklepach. Najlepiej, jeśli byłyby to sklepy oficjalne marek, czy też outlety. Każdy sklep powinien być przed dokonaniem zakupu sprawdzony. Bardzo fajnym wyznacznikiem dla nas są opinie. Gdy widzimy, że na karcie z opiniami jest przesyt opinii negatywnych, to niemal od razu powinniśmy zrezygnować z takowej opcji.

A jak z rozmiarem?

Co zrobić, aby bluza Jordan idealnie leżała i była właściwego rozmiaru? Bardzo ważną poradą jest to, aby nie sugerować się jedynie rozmiarem, który jest podany, a więc na przykład M, L, XL. Takie rozmiary niewiele nam mówią. Poza tym wiemy doskonale, że rozmiarówka jest zależna od samego producenta. W marce Nike możemy nosić bluzy w rozmiarze L, ale w bluzie innego producenta spokojnie mieścimy się w rozmiarze M.

Najważniejszym dla nas wyznacznikiem, który powinniśmy brać pod uwagę to podane wymiary. W każdym dobrym sklepie internetowym znajdziemy tabele rozmiarów. Poza oznaczeniami, o których już wspomnieliśmy, a więc M, L, XL i tak dalej są podane konkretne wymiary w centymetrach. Dzięki temu dowiemy się, jaka jest długość całkowita bluza, czy też szerokość od ramienia do ramienia. Coś w tym jest.

Najlepiej według tych rozmiarów zmierzyć swoją starą bluzę, którą mamy w domu. Bez problemu przekonamy się, czy odpowiada ona podobnym wymiarom, czy też powinna być jednak nieco większa lub mniejsza. Na pewno uda się nam dobrać właściwy rozmiar.

Gdy opanuje te dwie kwestie, to już kompletnie nie będziemy się obawiać zakupów w sieci. Naprawdę nie ma czego.

eksmagazyn.pl
eksmagazyn.pl

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.