kobieta7ikony15
Dagna Starowieyska
22/05/2023

Jak spakować się na wiosenny weekendowy city break?

Krótki weekendowy wyjazd pomaga świetnie doładować akumulatory.

Zazwyczaj jednak stajemy przed problematycznym pytaniem – jak się spakować, szczególnie gdy do dyspozycji mamy tylko bagaż podręczny.

Szafa kapsułowa w walizce

Coraz popularniejszym trendem jest szafa kapsułowa. W takiej garderobie wszystko do siebie pasuje, poszczególne elementy mają wiele różnych zastosowań. Nie ma przeszkód, aby na takiej samej zasadzie kompletować wyjazdową walizkę. Po pierwsze pozwoli nam to być przygotowanym na każdą okazję, po drugie w znacznym stopniu ograniczy ilość zabieranych ze sobą rzeczy.

Jak więc spakować się kapsułowo na wyjazd? Warto postawić na uniwersalne kolory, które z łatwością ze sobą zestawimy – czerń, biel, odcienie beżu czy szarości. Zabierzmy też ze sobą rzeczy, które pozwolą nam się ubrać „na cebulkę”. Na przykład dobrze sprawdzi się gruby sweter, cieńszy sweter i trencz – z tych trzech elementów ułożymy kilka zestawów, które będą się nadawały na każdą pogodę. Warto mieć przy sobie więcej niż jedną parę butów – sneakersy, które wytrzymają długie zwiedzanie i będą się nadawały na ewentualny deszcz i na przykład lżejsze sandały jeśli przewidywane są wysokie temperatury.
Dobrym rozwiązaniem jest ułożenie przed wyjazdem ubrań nie ilościowo a zestawami. Sprawdźmy w ilu kombinacjach możemy dopasować do siebie wybrane elementy. Na nic nie przyda się bowiem odpowiednia ilość t-shirtów, które nie będą do niczego pasować.

Pakując walizkę warto rzeczy zajmujące najwięcej miejsca założyć na siebie. Cięższe buty, grubszy sweter czy płaszcz zajmą sporo miejsca w walizce i dodadzą jej wagi.

Kosmetyczka

Często kłopotliwe jest spakowanie kosmetyczki w taki sposób, aby zabrać ze sobą niezbędne produkty, ale też aby nie było ich zbyt wiele. Odpowiedzią jest tu wielozadaniowość. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór produktów, które mają kilka funkcji. Żele, które pozwolą nam umyć ciało i włosy, krem do twarzy z lekkim pigmentem, dzięki któremu zrezygnujemy z podkładu czy produkty w sztyfcie takie jak balsam nadający się do ust i policzków to sprzymierzeńcy weekendowej kosmetyczki. W przypadku makijażu warto wybierać kosmetyki, które nałożymy bez pomocy pędzli czy gąbek, co pozwoli ograniczyć ilość akcesoriów. Niezwykle istotna jest ochrona przeciwsłoneczna i na niej nie warto oszczędzać. Krem z filtrem sprawi, że po powrocie do domu nie będziemy cierpieć z powodu oparzeń słonecznych. W kosmetyczce warto też mieć pilnik czy mokre chusteczki – te drobiazgi przydają się w najmniej spodziewanych sytuacjach.

Co jeszcze warto przy sobie mieć?

Wyjeżdżając na city break warto pamiętać o jeszcze kilku przydatnych drobiazgach. Przede wszystkim, dobrze jest mieć przy sobie nie tylko ładowarkę, ale również powerbank. Czasem telefon może wyładować się w najgorszym momencie – zazwyczaj tracimy wtedy dostęp nie tylko do możliwość połączeń, ale również do aparatu, map czy przewodnika. Dobrze również spakować podręczną apteczkę – plastry, środek na otarcia czy leki przeciwbólowe i preparaty na ukąszenia owadów mogą uratować wyjazd.

Weekendowy wyjazd powinien być idealną okazją do naładowania akumulatorów. Dobrze spakowana walizka, dzięki której nie będziemy się musieli martwić o bycie przygotowanym na każdą sytuację to podstawa.

źródło: materiał zewnętrzny Partnera

kobieta7ikony15
kobieta7ikony15

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.