banais_ikona
Ela Prochowicz
24/09/2013

Kolekcja Banais

Marka BANAIS nazwę wzięła od nazwiska jej twórczyni – Zuzanny Banasińskiej – młodej, bardzo dobrze zapowiadającej się projektantki, która zamierza podbić nie tylko rynek polski ale również zagraniczny. Artystka stawia na odważne, oryginalne kreacje, które nie pozostaną obojętne dla oka

Zuzanna Banasińska to młoda, początkująca projektantka, tworząca markę BANAIS.  Na swoim koncie ma już dwie kolekcje.

Pierwsza, autorska – to interpretacja szeroko pojętego stylu. Charakteryzuje się grą kolorów oraz licznymi geometrycznymi wycięciami i nacięciami. Artystka chętnie wykorzystuje lejący materiał écru, który w piękny sposób podkreśla walory kobiecego ciała.
Ubrania projektantki dedykowane są wszystkim kobietom. Mają na celu wyróżnić ją w piękny sposób, dodać jej pewności siebie, sprawić, że zostanie zauważona, wyraźnie podkreślić jej piękno.

Drugiej kolekcja BANAIS, premierę miała niedawno. Kolekcja, przygotowana specjalnie na sezon jesień – zima 2013/14.
Jest hołdem dla elegancji  i stylu panujących w latach 80-tych, podkreśla seksapil tych lat i siłę dobrze ubranej kobiety. Tworząc tą kolekcję, projektantka wybrała stonowane kolory: biel, beż, czerń, burgund. Wszystko to świetnie współgra z neonowym różem, który wybrała nieprzypadkowo.
Za każdym razem artystka kładzie nacisk na jakość tkanin, wybierając wysokiej jakości kaszmir, jedwab oraz bawełnę, oraz skórę. Bawi się formą i konstrukcją.

Rynek modowy jest silnie konkurencyjny i nie łatwo osiągnąć sukces. Liczą się przede wszystkim koncepcja i oryginalność. Tego młodej projektantce nie można zarzucić. Jej kreacje zaczynają wzbudzać zainteresowanie za granicą. Artystka  w następnym roku planuje studiować w jednej z najbardziej prestiżowych szkół modowych na świecie – Parsons The New School for Design in New York City, w której już zapewniła sobie miejsce.

Projekty oraz najnowsze informacje o projektantce można znaleźć na stronie:

www.banaisonline.com

banais_ikona
banais_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.