brafitting_ikona
Dobrze dobrany biustonosz to sekret piękna kobiecych piersi / na fot. biustonosz Capella o tzw. kroju "sweatheart"
Monika Mista
19/07/2011

O biustach warto rozmawiać

Zastanawiałyście się, czy rozmiar waszych miseczek biustonosza jest prawidłowy? Dzięki temu, że w profesjonalnych salonach bielizny możemy liczyć na porady brafittierek, nie trzeba długo snuć dygresji, można to po prostu sprawdzić! Na wszystkie pytania związane z doborem odpowiedniego biustonosza odpowiada Marcelina Rybak – brafittierka z Krakowa

EksMagazyn: Dlaczego nagle na przełomie ostatnich dwóch lat okazało się, że kobiety noszą źle dobrane rozmiary biustonoszy? Brafitting tak naprawdę od niedawna okazał się bardzo potrzebny…

Marcelina Rybak: Myślę, że wynika to z rosnących potrzeb współczesnych kobiet oraz tego, że Polki są coraz bardziej świadome swojej kobiecości. Wiedzą, że piękny wygląd jest sumą detali i dlatego poszukują sposobów by wyglądać coraz lepiej. Każda z nas chce być piękna, szczupła i zadbana, a dobrze dobrany biustonosz potrafi zdziałać cuda: wymodeluje piersi i wyeksponuje talię, a noszony długo potrafi na zawsze zaokrąglić  biust, podnieść go wysoko i co najważniejsze zapobiegnie wiotczeniu, opadaniu i utracie jędrności piersi.

Dawniej popularny był tylko rozmiar A, B i C, a D był już zaliczany do tych wstydliwych. Teraz bez problemu przyznajemy się do rozmiarów e, f, k itd. To by znaczyło, że mnóstwo kobiet przez kilkanaście, albo i kilkadziesiąt lat nosiło złe rozmiary. Ale przecież mierzono się tak samo jak teraz pod biustem, na biuście itd.? Skąd więc te pomyłki?

Błędy w doborze biustonosza to skutek braku odpowiednich rozmiarów w sklepach bieliźnianych i nieprzeszkolone sprzedawczynie. Przez lata (pewnie dziś także znajdą się takie kobiety) klientki kupowały biustonosze nie mierząc ich wcale, lub mierząc po kryjomu w ciasnej przymierzalni. Nikt nigdy nie powiedział im jak zakładać biustonosz i jak powinien on leżeć.  Prawdziwy sklep z bielizną to taki, który oferuje brafitting – profesjonalny dobór rozmiaru oraz może pochwalić się taktowną obsługą, szeroką rozmiarówką i bogatą gamą fasonów i kolorów, tak by każda kobieta bez względu na wymiary znalazła coś dla siebie.

Kupując biustonosz w większym rozmiarze kobiety często mają zastrzeżenia, że nie jest on delikatny, zmysłowy, że zwyczajnie może odstraszać, jeśli mamy na sobie jasną cienką sukienkę lub bluzkę . Czujemy  się w nim jak w pancerzu przez grube ramionka i zapięcie. Czy można coś na to poradzić?

Zazwyczaj biustonosze „probiuściastych” firm są bardziej zabudowane. co wynika z potrzeby idealnego dopasowania i maksymalnego komfortu użytkowania. Jeżeli biustonosz ma być bardziej delikatny, polecamy modele z odpinanymi ramiączkami, które można wymienić na przeźroczyste lub całkiem odpiąć.

Czy w biustonoszu można/trzeba spać?

Jest to kwestia indywidualna. Zazwyczaj młode, jędrne biusty nie potrzebują biustonosza w nocy, chyba że ma on spełniać rolę „kusidełka”. Na pewno spanie w dobrze dobranym biustonoszu nie zaszkodzi. Jeżeli piersi są mało jędrne np. po karmieniu lub odchudzaniu, noszenie dobrego biustonosza 24h na dobę przyspieszy regenerację biustu i szybciej wróci on do dobrej formy.

Czy kobiety,  które mają  sztucznie powiększony biust potrzebują innego rodzaju biustonoszy? Jak taki biust się układa?

Dobranie biustonosza do piersi z wkładkami powiększającymi jest o wiele trudniejsze niż w przypadku biustów naturalnych. Dzieje się tak dlatego, że powiększone piersi są mniej plastyczne, bardzo okrągłe i pełne. Najlepszymi modelami dla takich biustów są biustonosze otwarte u góry, mogą mieć zarówno wysoki jak i niski mostek między piersiami.

Jak poprawnie dobierać biustonosz? Jaki najczęściej kobiety popełniają błąd dobierając sobie stanik?

Zazwyczaj kobiety wybierają zbyt szeroki obwód i zbyt małą miseczkę. Prawidłowe podtrzymanie biustu zapewnia bowiem odpowiednio ścisły obwód, który powinien, bez względu  na to czy stoimy czy się ruszamy, być cały czas w poziomie. Aby dobrać obwód biustonosza mierzymy się pod biustem ciasno i na wydechu. Od otrzymanego wyniku odejmujemy 5 cm i zaokrąglamy wynik w dół. Mając np. 83 cm pod biustem powinnyśmy nosić obwód 75. W następnej kolejności dobieramy miseczkę. Mierzymy się w biuście luźno, w najszerszym miejscu. Teraz tylko pozostaje nam odczytać  z tabeli danego producenta jaki rozmiar będzie dla nas właściwy. Najpierw odszukujemy w tabeli nasz nowy, dobrze dobrany obwód a następnie szukamy wymiaru w biuście. Nie zdziwmy się jednak gdy nasz „nowy” rozmiar to 65F lub 75G, w dobrych sklepach z bielizną to żadna nowość.

Czy kobiety się wstydzą przychodzić do pani?

Kobiety traktują mnie jak lekarza i zwykle nie mają oporów przed rozmową na temat piersi i pokazywaniem się w bieliźnie. Przychodzą w konkretnym celu i z konkretnymi problemami. Zazwyczaj poszukują biustonosza, który odpowiednio podtrzyma ich duży biust i przyniesie ulgę w bólach kręgosłupa. Często dziewczyny szukają biustonoszy na specjalne okazje np. pod suknie ślubne lub wieczorowe oraz takich, które maksymalnie wyeksponują ich niewielki biust.

Na jak długo  wystarcza wizyta u brafitterki ? Czy takie wizyty trzeba ponawiać?

Każda z nas jest inna. Nasze ciało zmienia się z wiekiem, zachodzimy w ciążę, karmimy, odchudzamy się, uprawiamy sport… To wszystko wpływa bezpośrednio na nasz biust. Nawet dobrze dobrany biustonosz noszony dłuższy okres czasu zmienia kształt i wielkość piersi. Dlatego wizyty u brafittierki należy powtarzać przynajmniej raz na pół roku, a najlepiej mierzyć się przed każdym nowym zakupem bielizny.

A gdy kobiety mają asymetryczne piersi? To dość często spotykane – wówczas jedna pierś prezentuje się doskonale w biustonoszu, a druga ma albo za luźno, albo za ciasno…

Asymetria piersi to bardzo częste i normalne zjawisko wśród kobiet. Dobierając biustonosz próbujemy ją więc jak najskuteczniej zatuszować – są modele biustonoszy z wyjmowanymi wkładkami, a także modle z elastyczną koronką u góry, która w przypadku asymetrii sprawdza się idealnie. Jeżeli jedna pierś jest większa od drugiej to pytam klientkę, na którą pierś będziemy dobierać miseczki, tak by czuła się ona komfortowo w biustonoszu przez cały dzień.

Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru i modelu biustonosza?

Zgodnie z powiedzeniem „lepiej zapobiegać ,niż leczyć” im wcześniej dobierzemy prawidłowy rozmiar biustonosza, tym lepiej dla kondycji naszych piersi. Często odwiedzają nas matki z nastoletnimi córkami, którym dobieramy odpowiedni biustonosz. Myślę, że jest to jeden z najlepszych prezentów jaki można ofiarować młodej dziewczynie. Właściwy fason i rozmiar biustonosza da jej gwarancję  jędrności piersi na lata. Dobrze dobrany stanik jest o wiele tańszy niż zabiegi w gabinetach kosmetycznych, nie wspominając już o operacjach plastycznych. Nie zapominajmy też o zdrowotnych kwestiach takich jak bóle kręgosłupa, garbienie się, guzki w piersi.

Czy porad barfittierek potrzebują tylko kobiety z obfitym biustem?

Porady brafittierek są cenne dla kobiet zarówno z dużym, średnim jak i małym biustem. Na pewno panie o obfitszych kształtach szybciej zauważą i docenią komfort noszenia dobrego biustonosza, ale tak naprawdę każda z kobiet powinna choć raz korzystać z porad profesjonalnej brafittierki.

W pewnym wieku, albo po ciąży panie czują, że ich piersi zaczynają przypominać wiotką galaretkę. Co wtedy robić i dlaczego tak się dzieje?

Biust traci swoją jędrność jeżeli jest niewystarczająco podtrzymywany. Rozciąga się wówczas skóra i więzadła Coopera, co jest wprost odpowiedzialne za wiotczenie piersi. Dodatkowo w trakcie karmienia, gdy zmienia on swoją wielkość kilka razy w ciągu dnia, a co za tym idzie także swój ciężar, piersi przechodzą prawdziwe katusze. Biust, zwłaszcza ten większy, nie lubi także uprawiania ekstremalnych sportów – nie zapominajmy więc o dobrych biustonoszach sportowych. Na pocieszenie powiem jednak, że wiotczenie i utrata jędrności jest w dużym stopniu odwracalna dzięki masażom, zimnym prysznicom i przede wszystkim dobrze dobranym biustonoszom.

O co najczęściej pytają kobiety i co pani wtedy odpowiada?

Najczęściej kobiety przychodząc do mnie pytają: „ Czy  to tu tak świetnie dobieracie biustonosze? Koleżanka była u was ostatnio i nie może się nachwalić”, bądź:  „Mój biust wygląda tragicznie po karmieniu, próbowałam już wszystkiego, czy możecie mi pomóc?” Odpowiadam im, że jak najbardziej, jeśli mogą tylko poświęcić chwilę, to bardzo chętnie dobierzemy coś odpowiedniego. Rozmawiamy z klientką o tym, czego oczekuje od biustonosza, jaki efekt chce uzyskać. Pokazujemy jak zakładać biustonosz, opowiadamy dlaczego dobry rozmiar jest aż tak ważny.

Gdzie można skorzystać z Pani usług? Ile trwa i ile kosztuje taka porada?

Z porad można skorzystać całkowicie bezpłatnie w moim sklepie Marcille przy ul. Długiej 18 w Krakowie. Takie spotkanie trwa od 15 minut nawet do godziny, nie trzeba  się umawiać, wystarczy zajrzeć do nas w godzinach pracy sklepu 10.30-18.30 i w soboty  między 10:00 a 14:00. Istnieje możliwość indywidualnego umówienia się na brafitting pod numerem tel. (12) 430 00 56 lub pisząc na adres sklep@bieliznakrakow.pl. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie www.bieliznakrakow.pl.


Powyższy materiał jest materiałem reklamowym

brafitting_ikona
brafitting_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.