kobieta123x
Ela Makos
24/02/2016

Bielizna na wiosnę

Czas zrobić w szafie wiosenne porządki. Nasze zmagania warto zacząć od bielizny. To dobry moment, by wymienić dotychczasowe biustonosze na nowe modele, które nie tylko są piękne, ale i dobrze dopasowane

Na wstępie warto zajrzeć do swojej szafy i sprawdzić czy na przykład nasza ulubiona bielizna nie powinna już zostać wymieniona. Jak to sprawdzić? Biorąc pod uwagę biustonosze zobacz czy przylega on dobrze do ciała na całej długości (zarówno na biustem, jak i na plecach). Musi być na tej samej wysokości z obu stron.

Podsuwa się w górę na plecach? Oznacza to, że jest za luźny! Co więcej, pamiętaj, że piersi powinny wygodnie mieścić się w miseczkach. Nie mogą wysuwać się dołem, wystawać pod pachami i fałdować nad miseczką. Kolejny problem to ramiączka. Nie powinny się ani za bardzo wpijać, ani też zwisać. Zbyt luźne ramiączka, to znak, że stanik już się zużył albo potrzebujesz innego rozmiaru.

Rozmiar ma znaczenie

Jedne kobiety narzekają na zbyt mały biust, inne z kolei zazdroszczą tym pierwszym borykając się ze zbyt dużym rozmiarem. Wielkość biustu może się także zmieniać wielokrotnie w ciągu życia. Wszystko uwarunkowane jest wiekiem, wagą, kondycją czy różnymi innymi zmianami w ciele. Warto zatem co pół roku sprawdzać czy aby nic się nie zmieniło i nasz biustonosz nadal dobrze na nas wygląda. Biustonosz o właściwie dobranym rozmiarze to podstawa garderoby – na co dzień po prostu go nie czujesz, bo leży stabilnie i wygodnie.

W jakim staniku czujesz się najlepiej?

Nie możesz wiedzieć od razu, jakie modele są najlepsze i dobrze się w nich czujesz. Aby się tego dowiedzieć musisz przetestować kilka z nich. Wiadomo, że większe biusty potrzebują mocniejszego podtrzymania – szerszego pasa obwodu, głębszych miseczek i szerszych ramiączek. Dla mniejszych piersi stworzone są miękkie bezfiszbinowe fasony i push-upy. Ponieważ jednak każda sylwetka jest inna, warto sprawdzać i przymierzać różne fasony – najważniejsza jest twoja wygoda i dobre samopoczucie!

Dla każdego coś idealnego

Dobrze jest mieć w swojej szafie kilka zestawów na każdą okazję. Po pierwsze ważny jest wygodny stanik, w którym będziesz się czuła swobodnie na co dzień. Po drugie przyda się na pewno stabilna bardotka z odpinanymi ramiączkami. Po trzecie nie zapominaj o eleganckim, czarnym biustonoszu, który może sprawdzić się w wielu sytuacjach. Do tego dochodzi jeszcze gładki cielisty stanik. Wśród biustonoszy znajdziesz też te do zadań specjalnych – ich krój pozwala kształtować sylwetkę i podkreślać kobiecość. Oprócz nich wiele jest innych modeli i kolorów, z którymi warto się zapoznać i poza wspomnianą podstawą zaopatrzyć się również w zestawy, które szczególnie przypadną nam do gustu.

Źródło: Label Media

kobieta123x
kobieta123x

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.