ikona1234kobieta11
Ela Makos
21/10/2016

Drelich bawełniany dalej w cenie

Kiedyś ta tkanina była w ścisłej czołówce. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywano ją jako materiał na odzież roboczą i mundury wojskowe. Potem zaczęły się jednak pojawiać inne tkaniny, które stały się znacznie ważniejsze. Nie zeszła ona jednak zupełnie ze sceny. Drelich bawełniany wykorzystuje się nadal

Mówiąc o drelichu bawełnianym trzeba również odnieść się do samej bawełny, ponieważ te dwie tkaniny są ze sobą spokrewnione. Bawełna jest natomiast najpopularniejszym włóknem w przemyśle tekstylnym. Jej historia zaczęła się w Egipcie już 12 tysięcy lat przed naszą erą. Ze względu na to, że doskonale wchłania płyny, świetnie sprawdza się nie tylko podczas upału. Stosowana jest także w medycynie i kosmetyce, a z bawełny wykonuje się m.in. opatrunki.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Czym jednak wyróżnia się drelich bawełniany? Ceni się go przede wszystkim za to, że jest praktyczny. Powstaje w skośnym splocie z potrójną osnową, co sprawia, że jest mocny i gruby. Dzięki temu wykonane z drelichu bawełnianego ubrania cechuje duża wytrzymałość na przedarcia i – co równie ważne o aktualnej porze roku – to, że są bardzo ciepłe. Co więcej, jest tkaniną hipoalergiczną. Przypadki wystąpienia uczuleń na skutek jego noszenia są niezwykle rzadkie.

To, że kreacje z drelichu są tak sztywne spowodowane jest grubym splotem włókna. To dobre rozwiązanie w przypadku kurtek, a także niektórych krojów sukienek. Zdecydowanym plusem tej tkaniny jest to, że bardzo dobrze układa się na ciele, a także właściwie wcale się nie gniecie.

Źródło: 38 PR Content & Communication

ikona1234kobieta11
ikona1234kobieta11

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.