garderoba
Ela Prochowicz
24/08/2022

Garderoba jak marzenie – jak ją urządzić?

Marzysz o porządku wśród ubrań, równo poukładanych butach i posegregowanych tematycznie dodatkach?

To możliwe dzięki garderobie! Jednak jak ją zorganizować, aby z jednej strony była estetyczna, natomiast z drugiej możliwie jak najbardziej funkcjonalna? Przekonaj się o tym, zaglądając do poniższego wpisu.

Budujemy garderobę – od czego zacząć?

Garderoba to wspaniała alternatywa dla klasycznych szaf, więc jeśli tylko mamy taką możliwość, warto poświęcić na nią trochę przestrzeni. Można ulokować ją w sypialni, wygospodarować na nią miejsce w korytarzu, a w najlepszym wypadku – przeznaczyć na nią jakieś wolne pomieszczenie. Chociaż miejsce jest ważne, ze względu na łatwą dostępność, to jeszcze ważniejsza jest odpowiednia organizacja – układ powinien być przemyślany i wygodny w codziennym użytkowaniu. I choć nie ma jednej złotej zasady, której należy się trzymać w trakcie jej urządzania, to dobrym tropem jest takie układanie kolejnych artykułów, aby mieć pod ręką najczęściej używane rzeczy, a na skrajnych półkach umieszczać te, z których korzystamy jedynie od święta.

Planując garderobę, dobrze jest skupić się na tym, z czego właściwie będzie się składać. Oprócz półek doskonałym pomysłem są także drążki, które zabezpieczają ubrania przed gnieceniem, a przy okazji ułatwiają do nich dostęp. Nie bez znaczenia są także takie elementy jak fronty, które nie tylko stanowią ozdobę, ale też zabezpieczają odzież i inne artykuły przed zakurzeniem. Te można wybrać spośród wielu propozycji: powiększających optycznie luster, ponadczasowego drewna, czy nowocześnie wyglądających tworzyw sztucznych, które można znaleźć w sprzedaży w wielu wzorach i odcieniach. Świetnym pomysłem są również drzwi ażurowe, które prezentują się lekko i stylowo, więc będą wspaniałym uzupełnieniem wielu aranżacji. Ich atutem jest możliwość łatwego przemalowania na dowolny odcień przy pomocy farb do drewna, więc z łatwością dopasujemy je do wielu typów pomieszczeń – zarówno tych klasycznych, jak i urządzonych nieco nowocześniej.

Akcesoria, które poprawią funkcjonalność garderoby

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz garderoba była prawdziwie funkcjonalna, warto wzbogacić ją o artykuły, które wpłyną na komfort korzystania z niej. Oprócz tradycyjnych drążków można pokusić się o te wysuwane, które jeszcze bardziej ułatwią dostępność.

Genialnym rozwiązaniem są również wszelkie szuflady i wysuwane kosze, w których można posegregować bieliznę, paski, czy nakrycia głowy. Ciekawym pomysłem są także transparentne gabloty, w których można ułożyć swoje zegarki i biżuterię, a przy okazji ładnie je wyeksponować. Warto uzupełnić je o organizery, dzięki którym każda rzecz będzie miała swoje stałe miejsce, więc nie trzeba będzie obawiać się o powstanie bałaganu w trakcie użytkowania.

Dobrym pomysłem jest również montaż oświetlenia, które pomoże w wybieraniu rzeczy w ciemnych pomieszczeniach lub po zmroku. Najlepiej, gdy postawimy na takie, które będzie zintegrowane z drzwiczkami, więc będzie uruchamiać się jedynie po ich otwarciu, co jest ogromnie praktyczne.

garderoba
garderoba

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.