paznokcie
Michal Karas
29/06/2017

Jakie paznokcie królują latem 2017?

Oszałamiające, trójwymiarowe zdobienia z koralików, kolczyków i diamencików – latem paznokcie mogą wyglądać jak prawdziwe klejnoty. Kolejny trend to wariacje na temat french manicure

Zmieniają się w nim zarówno kolory główne, jak i końcówki. Na topie są również paznokcie ombre i tzw. „kleksy”, czyli po prostu zdobienie paznokci bryzgiem lakieru. Modne są także geometryczne wzory będące prawdziwą zabawą liniami.

– Modne są paski ułożone w geometryczne wzory, kropki na naturalnych kolorach, nawet tylko muśnięte odżywką. Popularne są pyłki, które tworzą złotą bądź srebrną taflę, kameleony – mówi Ewelina Pietruszka, manager i szkoleniowiec w firmie specjalizującej się pielęgnacją paznokci.

W sezonie wiosenno-letnim 2017 na paznokciach zdecydowanie króluje czerwień w różnych jej odcieniach, poczynając od malinowej odsłony a kończąc na gotyckim burgundzie. Obok burgundu prym wiedzie niezawodna czerń i granat przypominający bardziej niebo o północy aniżeli nasycony niebieski.

Dla miłośniczek jasnego manicure również jest dobra wiadomość. Jak zwykle latem paznokcie możemy pomalować na biało lub wybrać jeden z odcieni nude. Modne jest również srebro i złoto, w wersji matowej i metalik.

Praktyczne kształty

Na większości pokazów letnich kolekcji pojawiły się modelki z paznokciami o zbliżonej do naturalnej długości – krótkimi i zaokrąglonymi oraz owalnymi. Takie kształty najbardziej odpowiadają również naszym klientkom m.in. ze względu na ich praktyczną stronę.

Należy jednak pamiętać, że istnieje również trend paznokci o zdecydowanie ponadprzeciętnej długości. W tym sezonie jednak przybierają one kształt migdału, a nie jak bywało wcześniej ekstremalnego sztyletu.

Źródło: Newsrm.tv

paznokcie
paznokcie

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.