ikona1234kobieta7
Edyta Nowicka
07/11/2016

Jesienno-zimowa moda

Nowy sezon to czas na kolejne trendy i tkaniny. Co tym razem będzie królowało na wybiegach projektantów i w szafach? Ważne będą z pewnością bogate zdobienia, wyraziste kroje i tkaniny bogate w swojej formie. Co dokładnie będzie na topie w tym jesienno-zimowym czasie?

Są rzeczy, które nigdy się nie nudzą. Ostatnio zalicza się do nich również aksamit. Gości na wybiegach właściwie od kilku sezonów i nie zapowiada się, aby w tej kwestii nastąpiły jakiekolwiek zmiany. Aksamit to tkanina bardzo wymagająca, ale niezmiennie kojarzy się z najbardziej luksusowymi strojami i wyjątkowymi krojami. O tym, że faktycznie jest on ceniony mogą świadczyć kolejne kolekcje takich twórców jak Haider Ackerman, Bottega Veneta czy 3.1 Phillip Lim. Męski w kroju frak czy taliowane marynarki, pozornie oszczędne w formach, nabierają wyrazu właśnie przez zastosowanie aksamitu i połączenie go z autorskimi haftami.

Emancypacja stroju kobiet to historia pasjonująca, opowieść o zmieniającej się modzie, o kreatywnych kobietach. Stroje, które kiedyś można było znaleźć jedynie w szafach mężczyzn, a więc marynarki, fraki czy spodnie ze smokingowymi szarfami w pasie, równie często pojawiają się teraz w garderobach kobiet. Panie ponad 100 lat temu doceniły spodnie i od tamtego czasu noszą je niemal nieprzerwanie. Co więcej, doceniają one spodnie w przeróżnych formach i wydaniach.

Zamiłowanie do pieczołowitych wykończeń, błyszczące i wyraziste tkaniny to kolejny z mocnych trendów w tym sezonie. Bogato zdobione sylwetki na pokazach Elie Saab czy Schiaparelli mogą być najlepszym przykładem kunsztownej pracy rzemieślników. Liczą się w tym wypadku nie tylko koronkowe detale, ale i np. haftowane aplikacje. To wszystko może sprawić, że w najbliższym czasie poczujemy się po prostu modnie.

W tym sezonie nie warto się również bać orientalnych odniesień. Elementy kojarzące nam się z odległymi kulturami, nawiązujące do egzotycznych dla nas tradycji. T-shirt wpisany w linię kimona? A może kimonowa kamizelka? Wszystko to z pewnością będzie akceptowane w najbliższym czasie. Można do tego dodać również żakardowe tkaniny, których w tym sezonie używał z rozmachem 3.1 Phillip Lim i mamy perfekcyjny orient.

Źródło: Limelight PR Agency

ikona1234kobieta7
ikona1234kobieta7

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. mysiamarysia 17/01/2017 20:20

    CytujSkomentuj

    Uważam, ze fajnym trendem jest również zabawa z ciuchami sportowymi. Ostatnio szukałam ciuchów na trening na fitstore i wpadłam na genialne, kolorowe bluzy JTB Poland. Już teraz wiem, że nie tylko posłużą mi na trening ale uzupełnią jesienną garderobę.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.