hawrot_ikona
Ela Prochowicz
17/09/2013

Kolekcja Joanny Hawrot

Krakowska projektantka Joanna Hawrot we współpracy z fotografem Pawłem Adamcem stworzyła przepiękną sesję w jesiennych klimatach

W kolekcji „Hiroko” azjatycka estetyka łączy się z europejską, a awangarda spotyka się z każualem. Dominuje warstwowość, która dodatkowo podkreśla wielofunkcyjność krojów. W palecie kolorystycznej znalazły się odcienie czerni, szarości, srebra i burgundu, a wśród materiałów pojawiły się jedwabie, wełny i lamy. Nie zabrakło charakterystycznych dzianin, cekinów, zamaszystych płaszczy i sukienek- samurajek. Widać, że projektantka konsekwentnie trzyma się określonej estetyki swoich projektów, bo każda jej kolekcja łączy w sobie dalekowschodnie inspiracje z elementami futuryzmu.
Takie kontrasty wpisują się w charakterystyczny styl Joanny Hawrot. Na taki kontrast postawiła również w drugim edytorialu poświęconym kolekcji „Hiroko”. Miała ona swoją premierę w Nowym Jorku, na Brooklyn Fashion Week i na międzynarodowych targach The Gallery w Düsseldorfie. Zdjęcia przedstawione w galerii powstały w kamieniołomie Liban.

Więcej na stronie – www.joannahawrot.com

fotografia & mua: Paweł Adamiec
modelka: Katarzyna Kmiotek
asystent fotografa: Krzysiek Hawrot
projektant, stylista: Joanna Hawrot
biżuteria: Lewanowicz, Herstory Design

hawrot_ikona
hawrot_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.