800na600reserved
Kalina Samek
09/01/2015

Nostalgiczny glam

Karnawałowa kolekcja Reserved garściami czerpie z estetyki tamtej epoki. Cechy charakterystyczne: tkaniny o metalicznym połysku, zabawa fakturą, luźne i nonszalanckie fasony. On – szykowny, ale powściągliwy

Ona – skromna, lecz pełna blasku i seksapilu. Oboje w wyrafinowanych kolorystycznie i bogatych pod względem faktur zestawach. Wrażliwe oko dostrzeże tu inspiracje filmem (zarówno klasykami lat 70 jak i współczesnymi hitami w rodzaju “American Hustle”). Ale bez dosłowności: ta kolekcja to moda retro kreatywnie zinterpretowana i zmiksowana w nowoczesny, łatwy do noszenia sposób.

W kolorystyce kolekcji karnawałowej nie znajdziemy czarnego wieczorowego banału. Dominują w niej metaliczne odcienie złota, miedzi, srebra i antracytu zestawione dla kontrastu z matową szarością, płowym beżem, miękkim i matowym ecru. Propozycje damskie to nie tylko sukienki, ale także łatwe do kompilowania w różnorodne zestawy spódnice i topy w stylu disco.

Proponujemy nosić je przewrotnie, z puszystymi swetrami i kamizelkami. Zamiast odsłaniać ciało, ukrywamy się w ciepłych warstwach tkanin o interesującej fakturze. Lejące się materiały kontrastują z miękką dzianiną, podobnie jak mat zestawiony z błyskiem, czy casual z balową biżuterią. Sylwetka pozbawiona sztywnych ram jakie zazwyczaj towarzyszyły modzie karnawałowej (koniec ery marynarek i bolerek!) jest miękka, kobieca i delikatna. Pazura kolekcji dodają ostrzejsze elementy takie jak spodnie z eko-skóry czy mocna biżuteria.

Karnawałowa propozycja Reserved dla mężczyzny także podejmuje inspiracje retro. Przede wszystkim  stawiamy na cytaty z szafy gentlemana sprzed czterech dekad. Garnitury wkładamy do swetrów lub golfów (symbol męskiej mody lat 70), dorzucamy elementy sportowej elegancji i detale takie jak czapki “fisherman’s cap”. Projektanci Reserved proponują więc oswoić ikoniczne wizerunki gentlemanów/twardzieli kina tamtych lat i nosić ich eleganckie a zarazem wygodne stylizacje dziś. Odważnym dandysom  proponujemy bordowy garnitur. Wielbicielom klasyki – tradycyjne szarości i granaty. Przefiltrowane przez współczesne trendy lata siedemdziesiąte to świetna propozycja dla facetów ceniących komfortowy i oszczędny imprezowy look.

800na600reserved
800na600reserved

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.