ikona1234kobieta5
Karol Pisarski
20/01/2017

Płaszcz idealny

Na zimowe dni dobrze jest znaleźć płaszcz, który będzie nie tylko ciepły, ale i wygodny. Nie jest jednak łatwo znaleźć okrycie wierzchnie, które będzie idealnie leżało. Mimo, że rozmiar wydaje się być odpowiedni to źle w nim wyglądamy. Niejednokrotnie dzieje się tak dlatego, że płaszcz jest źle uszyty

Kupując płaszcz, nigdy nie zapominajmy o przyjrzeniu się detalom. Wbrew pozorom, szczegóły takie jak wykończenie dekoltu, rodzaj kieszeni czy obecność pagonów posiadają ogromny wpływ na całość. Oglądając okrycie, zwróćmy zatem uwagę na to czy przeszycie jest solidne, a poszczególne nitki nie odchodzą od materiału. Sprawdźmy dodatkowo jakość podszewki i jej połączenia z materiałem wierzchnim. Pamiętajmy też, by zobaczyć czy guziki lub zamek zostały przyszyte mocno i na odpowiedniej wysokości.

Wybierając ten idealny płaszcz należy zwrócić szczególną uwagę na to czy pasuje on do naszej sylwetki. Jeśli kobieta ma duży biust to powinna unikać kieszeni na wysokości klatki piersiowej, a także kołnierzy z szerokimi klapami. Mając wąską talię nie zapominajmy z kolei o wcięciu w talii czy pasku.

Na co warto zwrócić uwagę, gdy nasze biodra są zbyt szerokie? Aby dobrze zrównoważyć sylwetkę dobrze jest np. wybrać płaszcz z fantazyjnym kołnierzem, który optycznie powiększy biust.  Panie o figurze jabłka powinny postawić z kolei na obszerne okrycia typu oversize lub peleryny. Przy tym rodzaju sylwetki sprawdzi się także płaszcz zapinany na jeden guzik.

Kluczowy w całych zakupach będzie moment przymiarki. Sprawdźmy wtedy dokładnie, w jaki sposób układa się materiał. Jeśli marszczy się na ramionach lub plecach, klapy rozchodzą się po zapięciu, a kołnierz odstaje, zrezygnujmy z zakupu – nawet jeśli wydaje się nam on najpiękniejszy na świecie. Sporo zależy również od samej tkaniny. Sztywny materiał sprawdzi się jedynie u pań o nienagannej sylwetce, albowiem może dodać nam kilka centymetrów. Lepiej wybrać płaszcz wykonany z miękkiego materiału, który będzie układał się na nas z większą swobodą. Idealne okrycie nie może krępować naszych ruchów. Musi być za to ciepłe, wygodne i oczywiście eleganckie.

Źródło: 38 PR & Content Communication

ikona1234kobieta5
ikona1234kobieta5

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.