tomato_ikona
Kalina Samek
31/01/2014

Tomaotomo

Marka Tomaotomo stworzona przez Tomasza Olejniczaka to nowatorskie podejście do piękna i kobiecości. Projekty mają sprawić, że każda kobieta, które ma je na sobie, poczuje się nie tylko elegancko, lecz również zmysłowo. W najnowszej linii Basic by Tomaotomo, można znaleźć modele o klasycznych, prostych krojach z wyraźnym naciskiem na kolor

Granat, czerwień i czerń – to barwy dominujące. Najwyższa jakość tkanin, ponadczasowe wzory i  dbałość o każdy detal – to cechy charakterystyczne kolekcji. Ubrania marki Tomaotomo można znaleźć na platformie SHOWROOM.PL

Co było pierwszą rzeczą jaką zaprojektowałeś, skąd pomysł na własną markę?
Pierwszą rzeczą, jaka powstała w mojej pracowni była suknia z koronki francuskiej w delikatnym odcieniu beżu, nawiązująca do stylu lat 60. Gorset sukni jest lekko transparenty, natomiast dół składa się z kilku warstw jedwabiu. Do tego głęboki dekolt na plecach. Wyjątkowa suknia, niesamowita frajda i absolutny bestseller, aż do dziś.  Mimo, że powstała kilka sezonów temu, ciągle cieszy się ogromną popularnością.


Skąd czerpiesz inspiracje do nowych projektów?

Zawsze inspirują mnie kobiety – silne i charyzmatyczne, ich zmysłowość, seksapil czy tajemnica jaką skrywają. Wpływ na kolekcje wywierają też zdarzenia, wyjątkowe przeżycia. Nie bez znaczenia pozostają inne czynniki wspierające wyobrażenie kolekcji np. tkaniny – ich faktura czy zwiewność.

Co jest dla Ciebie najistotniejsze przy powstawaniu kolekcji?
Nie jestem w stanie wybrać jednego, decydującego czynnika. Uwagę przykładam do staranności całego procesu projektowania, począwszy od koncepcji, na wykonaniu każdego egzemplarza kończąc. Ważna jest dla mnie spójność, efekt płynności, łączenia form i krojów. Zależy mi na tym, by kobieta ubrana w moje projekty czuła się komfortowo, wyjątkowo i niepowtarzalnie zarazem.


Jak wyobrażasz sobie przyszłość swojej marki?

TOMAOTOMO jest nieustannie na etapie silnego rozwoju, obecnie jestem skupiony na otwarciu butiku stacjonarnego w Warszawie, pod szyldem TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak. Wydarzeniem poprzedzającym, będzie pokaz nowej kolekcji na początku marca. Całą energię wkładam w przygotowania, to musi być coś niesamowitego, w stylu TOMAOTOMO.

Z jakich materiałów szyte są Twoje ubrania?
Wszystkie ubrania posiadają metkę made in Poland. Osobiście doglądam, by każdy projekt opuszczał pracownię TOMAOTOMO w możliwie najwyższej jakości. Wybieram tkaniny, które są wygodne  i szlachetne zarazem. Szukam też idealnego połączenia faktur w niekonwencjonalnym kanonie – stawiam na zderzenie kontrastów – skórę naturalną łączę ze zwiewnym jedwabiem.

Jak opisałbyś kobietę Tomaotomo?
To kobieta zadowolona z tego, w co jest ubrana, zmysłowa, pewna siebie, dokonująca świadomych wyborów. Przede wszystkim szczęśliwa.

Jak oceniasz polski przemysł modowy i jak widzisz jego przyszłość?
Cieszę się, że Polacy zaczęli sięgać po polskie projekty, doceniają modę i interesuje ich to,
w co są ubrani. Celowo wspominam o odbiorcach, gdyż to oni wpływają na rozwój przemysłu modowego. Wszyscy przyczyniamy się do tego, że polska szafa staje się modna!

tomato_ikona
tomato_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.