ikona1234ludzie-kopia
Ela Makos
05/07/2016

Weselne stylizacje

Podczas rodzinnych uroczystości każdy chce wyglądać wyjątkowo i prezentować się w możliwie najlepszy sposób. Nie zawsze jednak mamy pomysł, jak się ubrać na takie okazje jak wesele. A co gorsze, jak ubrać na nie swojego partnera

Wesela rządzą się swoimi prawami, na nich główne skrzypce ma grać przede wszystkim para młoda. Dlatego to oni „rezerwują” pewną gamę kolorów, w których z pewnością się pojawią. Biel i ecru to kolory typowe dla panny młodej. Dlatego też panie, które zostały zaproszone na taką uroczystość powinny ich raczej unikać. Niejednokrotnie uważano, że niewłaściwa jest również czerń. Teraz jednak nie ma z tym już problemów, szczególnie jeśli wesele odbywa się wieczorem. Dobrze jest wtedy jednak przełamać całą stylizację dodatkami w zupełnie innym kolorze. Jeżeli nie chcemy ubrać się zbyt jednolicie, warto postawić na wzór, na przykład kwiatowy. Dobrym rozwiązaniem będzie również klasyczna, romantyczna koronka.

Z kreacjami weselnymi najczęściej kojarzą nam się sukienki, ale nie tylko one pasują do tej uroczystości. Elegancka spódnica z dobrze uszytą i dopasowaną koszulą również może się tam świetnie sprawdzić, a do tego będzie stanowić oryginalny zestaw. Kobiety, które niezbyt dobrze czują się z odkrytymi nogami, mogą zdecydować się na bardzo modne w tym sezonie kombinezony.

Co z panami? Dla nich oczywistym wyborem jest klasyczny i jednorzędowy garnitur. W tym sezonie warto postawić na ten trzyczęściowy, zawierający w zestawie kamizelkę. Dobrym rozwiązaniem kolorystycznym – zwłaszcza, jeśli ślub odbywa się latem – będzie granatowy garnitur. Nie wyklucza to jednak czerni i szarości. Coraz częściej widziane są również tzw. zestawy koordynowane. Dobrze dopasowany, schludny zestaw uzupełniony dodatkami wysokiej jakości będzie dobrym rozwiązaniem dla panów ceniących sobie wygodę. W tym wypadku warto jednak pamiętać o tym, aby marynarka była ciemniejsza od spodni. Te klasyczne od garnituru zastąpmy chinosami, nigdy natomiast dżinsami.

Największym weselnym problemem w kwestii ubioru bywa jednak to czy dana para powinna być ubrana w tym samym kolorze czy też nie. Tutaj mamy sporą dowolność, nie ma bowiem żadnej mówiącej o tym zasady. Kilka lat temu w dobrym tonie było, gdy mężczyzna nawiązywał do stroju partnerki, na przykład kolorem krawata, muchy czy poszetki. Dziś nie zwraca się już na to uwagi, a przyjście w niedopasowanej kolorystycznie odzieży nie jest żadnym nietaktem.

Źródło: 38 PR content & communication

ikona1234ludzie-kopia
ikona1234ludzie-kopia

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 12/11/2018 17:55

    CytujSkomentuj

    No faktycznie, jakoś tak się przyjęło że na wesele to kobiety w sukienkach lub spódnicy i jakiejś garsonce. Nie pamiętam, bym kiedyś widziała na weselu kobietę w garniturze a przecież zakres ubrań dla pań, na tak szczególne i piękne okazje jest bardzo ale to bardzo szeroki – jak choćby tu to właśnie opisano. Żadne mi się teraz wesela nie szykują ;) ale kilka możliwości do wyjścia i owszem. Poszukam zaraz czegoś pięknego w stylizacjach z Eksa, bo bardzo dużo tu takich propozycji.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.