Agnieszka-Lesniewska-ikona-eks
Redakcja
26/12/2018

Agnieszka Leśniewska: Ciągły rozwój i doskonalenie się

Wie na swoim przykładzie, że marzenia się spełniają. Wierzy, że piękno ciała to też piękno serca i uśmiechu kobiety, która przychodzi do niej na zabiegi. Makijaż permanentny, w którym się zakochała zawodowo, pomaga kobietom w podkreśleniu ich urody, ale też w zakryciu blizn czy drobnych niedoskonałości. Jej dewiza to doskonała jakość, solidność i indywidualne podejście do każdej klientki.

Zawodowo upiększa pani kobiety. W czym tkwi, według pani, nasze największe piękno?

Agnieszka Leśniewska, właścicielka rodzinnej firmy Akademia Purebeau-Agi makijażu permanentnego: Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że prawdziwe, największe piękno kobiety jest… w nas samych, wewnątrz… w naszych sercach. W naszych oczach pojawia się radość i blask, gdy nasza uroda rozkwita. Wówczas czujemy się kobieco i akceptujemy siebie.

My kobiety pragniemy żyć w harmonii. A obudzić się rano z niemal perfekcyjnym makijażem? Z doskonałymi kreskami na powiekach, ze wspaniałym konturem wokół ust oraz z pięknymi brwiami i zbliżyć się do wiecznego piękna… to brzmi kusząco.

Od 18 lat mam niezwykłą przyjemność łączyć pasję z pracą. Pierwszy raz styczność z makijażem permanentnym miałam w latach 80, wówczas zdecydowałam się poddać takiemu zabiegowi. Brak wystarczającej wiedzy w tym zakresie sprawił, że efekt nie był dla mnie satysfakcjonujący. Poczucie estetyki, determinacja i chęć zdobycia wiedzy w tym zakresie ukształtowało moją przyszłą drogę zawodową. I tak, w 1999 roku zdecydowałam się na odważny krok i otworzyłam własną działalność – Akademię Makijażu Permanentnego Purebeu-AGI związaną z szeroko pojętą dziedziną makijażu permanentnego, medycyną estetyczną i kosmetologią. Przez dłuższy czas przypatrywałam się, badałam, testowałam produkty i urządzenia najwyższej jakości tak, aby na co dzień móc świadczyć profesjonalne usługi.

Co było dalej?

W 2000 roku rozpoczęłam współpracę z niemiecką PUREBEU, która trwa do dziś. Jej wymiar, prestiżowe miejsce w rankingu firm związanych z makijażem permanentnym oraz medycznym w Polsce, osiągnęłam dzięki swojej codziennej ciężkiej pracy. Wszelkie pomysły realizuję przy pomocy ogromnego wsparcia ze strony rodziny, najbliższych, jak i również oddanego i niezwykle zgranego zespołu. To dzięki nim wiem, że jestem w odpowiednim miejscu. Przez 18 lat współpracy z firmą Purebeau na rynku polskim zdobyłam 7 prestiżowych medali. Medale zdobyły urządzenia do makijażu permanentnego, laser czy pigmenty. Dla mnie są to niezwykłe wyróżnienia, które są ukoronowaniem mojej codziennej pracy.

Jak wygląda pani typowy dzień pracy?

Dzień mojej pracy to połączenie mojej pasji, doświadczenia zawodowego i zaangażowania, które dostarczam i przekazuję moim klientkom, kursantkom, moim pracownikom. Ta piękna dziedzina, jaką jest makijaż permanentny jest moją pasją od lat. Pozwoliła mi stworzyć Akademię Purebeau-Agi makijażu permanentnego, w której nieustannie dzielę się ze wszystkimi swoją wiedzą, umiejętnościami oraz tajnikami upiększania. Opracowałam wiele gotowych sposobów, pozwalających komfortowo poruszać się w tej odpowiedzialnej pracy. Dbam o nieustanny rozwój, prowadzę szkolenia dla ekspertów takich jak: linergistki, kosmetyczki, kosmetolodzy, dermatolodzy oraz dla studentów zainteresowanych tą dziedziną. Zaś przed rozpoczęciem mojego dnia pracy wszelką miłość i czas poświęcam mojej córce, mamy wspaniałe relacje między sobą.

Dlaczego właśnie branża beauty (poza tym, że każda z nas chce być piękna)?

Branża beauty jest dla kobiety „pięknem’’, jest to branża, z którą jestem związana od dzieciństwa, już jako dziewczynka marzyłam, by upiększać kobiety. Moją ukochaną dziedziną jest makijaż permanentny. To wyzwanie, które należy podjąć i idealnie wykonać, aby za każdym razem makijaż wpasował się w urodę i charakter konkretnej osobowości. Ideą, którą od lat propagujemy jest wydobycie i podkreślenie naturalnych atutów urody, ale również maskowanie czy korekta niedoskonałości. Uzyskanie efektowanego a zarazem nieprzerysowanego makijażu jest wielką sztuką. Dokładność oraz świadomość prowadzonych działań jest fundamentem mojej działalności Akademii Makijażu Permanentnego Purebeau-AGI.

Co jest pani dewizą?

Dla mnie w tej pracy najważniejsze jest: indywidualne podejście, bezpieczeństwo, naturalny wygląd. Moja droga zawodowa jest wypełniona nieustannym dokształcaniem się, jak i rozpowszechnianiem swojej wiedzy. Kongresy, sympozja, targi, szkolenia w Polsce i za granicą pozwalają nieustannie podnosić kwalifikacje jednocześnie pozwalają być na bieżąco z trendami czy nowościami. Niejednokrotnie tworzę własne, udoskonalone techniki, metody pracy, aby uzyskać maksymalną perfekcję.

Na rynku w pani branży panuje spora konkurencja. Czym stara się pani wyróżnić, na co kładzie nacisk?

Mając na uwadze największą jakość usług oraz zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientek, używamy w pracy tylko i wyłącznie produktów, które pod każdym względem zaliczają się do najlepszych w swej klasie. Jakość makijażu permanentnego zależy przede wszystkim od pigmentów, które w trakcie procesu są zastosowane. Purebeau-Agi jest jedynym i wyłącznym dystrybutorem niemieckiej firmy PUREBEAU na terenie Polski. Kontrola precyzji, niezwykła forma, funkcjonalność oraz nowoczesny design to cechy, które z pewnością można przypisać tej marce. Produkty stworzone zostały z niezwykłą dbałością o najmniejsze szczegóły, w oparciu o szeroko pojętą wiedzę w zakresie pigmentacji, innowacyjne rozwiązania technologiczne gwarantując najwyższą jakość wykonania, bezpieczeństwo oraz higienę pracy. Poprzez skrupulatną kontrolę procesu produkcji mam pewność, że dostarczam moim partnerom handlowym produkty najwyższej jakości.

Co ceni sobie pani najbardziej w relacjach z klientkami?

Pasja to moja praca, w którą na co dzień wkładam całe swoje serce oraz ogromne pokłady zaangażowania. Energiczność, rzetelność, cierpliwość, ale przede wszystkim chęć dzielenia się swoimi doświadczeniami pozwoliły na stworzenie wysokiej klasy akademii szkoleniowej dla przyszłych linergistów. Moja placówka szkoleniowa to gwarancja jakości, profesjonalizmu, bezpieczeństwa oraz indywidualnego podejścia do każdego kursanta. Wszystkie szkolenia w akademii prowadzę osobiście, tym samym oferując przedstawienie szerokiego zakresu wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Autorskie metody pracy oraz tajniki zaawansowanego makijażu permanentnego znajdują się również w zakresie prowadzonych zajęć.

Zakres szkolenia, jego tempo dostosowane jest indywidualnie do każdego kursanta w zależności od jego umiejętności, pozwalając tym samym ukształtować drogę bądź skorygować pojawiające się lub powstałe błędy. Ukończenie szkolenia udokumentowane jest Europejskim certyfikatem Akademii Purebeau-Agi Makijażu Permanentnego w języku polskim i niemieckim, upoważniającym do pracy w tym zawodzie na terenie Unii Europejskiej. Pozytywna relacja z klientkami to kompetencja jaką dajemy od siebie, pozytywna relacja przekazywana w ten sposób, aby panie czuły się komfortowo, czuły się ważne w naszym gabinecie. I choć praca wbrew pozorom obarczona jest wysiłkiem fizycznym i ogromną odpowiedzialnością, podziękowanie kursanta czy uśmiech zadowolonej klientki jest najlepszym wynagrodzeniem jakie dostaję codziennie.

Duże znaczenie ma dla pani rozwój. Prowadzi podobno do doskonałości. Co jest dla pani ważniejsze: osiągnięcie tej doskonałości czy droga do niej i dlaczego?

Ciągły rozwój jest drogą do naszego sukcesu, aby osiągnąć cel, musimy iść drogami, które prowadzą do sukcesu. Sukces jest naszą nagrodą, którą musimy pielęgnować, dbać i umieć go przekładać na wysoką jakość oferowanych usług.

Robi pani to, co lubi. Jak ważne jest podążanie za własnymi zainteresowaniami przy kreowaniu swojej marki?

Moja marka, jaką stworzyłam w Polsce jest firmą rodzinną, miejscem pełnym ciepła, życzliwości. Każda z pań czuje się u nas jak w domu. Moje zainteresowania – czyli moja praca – to podążanie za marzeniami, które przekładam na co dzień w praktykę, przekazując swoje doświadczenie, wiedzę i stawiając na wysoką jakość wykonania usługi.

Jaki jest pani przepis na sukces?

Przepis na sukces… być sobą, kochać ludzi, szanować ich. W dzisiejszych czasach dobro jest cechą szczególną, dobro powraca do nas, jeżeli je dajemy. Sukces osiągniemy poprzez ogrom włożonego serca w to, co robimy. Sukces swój przekazujemy klientkom, które uzyskują usługę na najwyższym poziomie.

Co najbardziej ceni sobie pani w swojej pracy?

Doceniam zadowolenie klientki, kiedy ona otrzyma od nas radość i piękno wydobyte na zewnątrz. Uzyskanie efektywnego a zarazem nieprzerysowanego makijażu jest wielka sztuką. Dokładność oraz świadomość prowadzonych działań jest fundamentem naszej działalności.

Jakie jest pani największe marzenie zawodowe?

Należy wierzyć w spełnienie swoich marzeń, tych głęboko skrytych, dążyć do ich zrealizowania, aby w przyszłości powiedzieć – to jest to, o czym marzyłam, spełniłam swoje marzenia. Moje marzenie zawodowe właśnie się spełnia! A ocenę pozostawiam Państwu, moim klientkom, moim pracownikom, moim kursantkom.

Dodam jedynie: wierzmy w swoje marzenia, one zawsze się spełniają!

Rozmawiała: Dagmara Wójcik – Jędrzejewska

Redakcja: Anna Chodacka – Penier, Aneta Zadroga

Niniejszy materiał pochodzi z E-booka „Akcja 100 na 100. Wybitne Polki”, do przeczytania tu (Uwaga! E-book jest DARMOWY!):


Agnieszka-Lesniewska-ikona-eks
Agnieszka-Lesniewska-ikona-eks

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.