"Stylowy Magazyn" 31.01.2014 na zdj?ciu Agnieszka Szulim  fot. Piotr Mizerski / TVN
Fot. TVN/Stylowy Magazyn/Piotr Mizerski
LukaszKedzior
12/03/2014

Agnieszka Szulim: Od showbiznesu można zwariować

Właśnie starują trzecie sezony jej programów „Na Językach” i „Stylowego Magazynu”. Czym zaskoczy widzów, czy żałuje decyzji o przejściu do TVN-u, dlaczego czasem ma dość showbiznesu? O telewizji, kobiecości, braku zgody na agresję i o przyszłości naszej planety. Agnieszka Szulim dla EksMagazynu

EksMagazyn: Słyszałem, że program „Stylowy Magazyn” trochę się zmienia i będzie mniej gwiazd, a więcej codziennych spraw. Czy to znaczy, że masz już dość showbiznesu?

Agnieszka Szulim: Nie, absolutnie! „Stylowy Magazyn” to program, który jest o czymś innym. Jest on dla mnie odskocznią od tego co robię w „Na Językach”. Gdybym miała się 24 godziny na dobę zajmować showbiznesem, to przecież bym zwariowała (śmiech). Czasem trzeba porozmawiać, o czymś innym. Dzięki „Stylowemu Magazynowi” i telewizji TVN Style mam taką możliwość i bardzo się z tego cieszę. Program od początku miał taką formułę, że było tam więcej „zwykłych” bohaterów, a jeśli zapraszaliśmy gwiazdy, były to osoby głównie z naszej stacji. Podobnie będzie w wiosennej odsłonie programu.

Ostatnio rozmawialiśmy tuż po twoim przejściu do TVN-u. Wówczas miałaś dużo wątpliwości. Dziś możesz chyba powiedzieć, że było warto?

Chyba było warto skoro startują już trzecie sezony moich dwóch programów. Wówczas nie wiedziałam jak to będzie i co mnie czeka. Wszystko potoczyło się bardzo dobrze. Pamiętam jak po dwóch odcinakach programu „Na Językach” ogłoszono jego klęskę. Nikt wtedy nie myślał o tym, że wystartowaliśmy na miesiąc przed startem całej ramówki TVN, więc funkcjonowaliśmy w porze powtórek. Naturalnie, gdy na antenie pojawiły się nowe programy to i nasza oglądalność wzrosła. Program stał się popularny i bardzo się z tego cieszę.

A co nowego przygotowujecie dla widzów „Na Językach”?

W showbiznesie dużo się dzieje, więc i tematów nam nie zabraknie. Będzie też wiele materiałów, które ja bardzo lubię, pokazujących kulisy i mechanizmy showbiznesu. Ponownie pojawi się też seria materiałów, w których powracamy do gwiazd z lat 90-tych. Jest mnóstwo osób, które były popularne i nagle zniknęły, a widzowie są ciekawi co u nich słychać, jak wyglądają, czym teraz się zajmują? My ich odnajdujemy i pokazujemy.

TVN Style to telewizja „intensywnie kobieca”. Czym dla ciebie jest kobiecość?

Wiesz, ja nie do końca lubię te podziały na kobiecość i męskość. To jest tak indywidualne, zależy od nas samych. Ja nie potrafię kobiecości zdefiniować. To trudne. Mogę powiedzieć, że „Stylowy Magazyn” jest kobiecy, bo jest poświęcony kobietom i wielu problemom, jakie je dotyczą. Myślę, że tradycyjny podział ról na kobiece i męskie trochę się rozmywa. I dobrze!

Jesteś znana jako obrończyni praw zwierząt. Dlaczego akurat w takie akcje się angażujesz?

Wydaje mi się, że z tym człowiek się rodzi. Patrząc po swoich znajomych, którzy mają podobne podejście do tego tematu, to wiem, że oni też tak mają od zawsze. Ja nie potrafię traktować zwierząt inaczej niż ludzi. I zwierzęta, i ludzie zasługują na to samo, bo tak samo czują. Zwierzęta to nasi bracia mniejsi. Powinniśmy się nimi opiekować, bo są słabsi i sami sobie nie poradzą. Nie ma we mnie zgody na krzywdzenie nikogo, również zwierząt. Żałuję, że przez ludzi właśnie wiele gatunków zwierząt znika z planety. Ale też obserwuję, że to się zmienia. Ludzie chętniej się angażują i wszystko to idzie w dobrą stronę. Ja mam nadzieję, że dożyjemy takich czasów, że będziemy mogli powiedzieć: „A, jeszcze 30 lat temu ludzie jedli mięso”. Mam nadzieję, że doczekamy takiego postępu cywilizacyjnego.

Nawołujesz również do troski o środowisko.

To się wszystko łączy w jedno. Uważam, że już nie ma odwrotu i trzeba walczyć o przyszłość naszej planety. My już tak zrujnowaliśmy ziemię, że jeśli nie pójdziemy po rozum do głowy, to nic z niej nie zostanie. Wiem, że dla nas nie jest to tak ważne, bo za chwilę nas nie będzie. Ale może powinniśmy trochę pomyśleć o tym, że komuś jeszcze to wszystko musimy zostawić.

Rozmawiał: Łukasz Kędzior

"Stylowy Magazyn" 31.01.2014 na zdj?ciu Agnieszka Szulim  fot. Piotr Mizerski / TVN
"Stylowy Magazyn" 31.01.2014 na zdj?ciu Agnieszka Szulim  fot. Piotr Mizerski / TVN

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.