aldona_ikona
fot. Weronika Kosińska
Anna Chodacka
13/11/2012

Aldona Plewińska: Pełnowartościowa

Urodziła się bez obu rąk i jednej nogi. Nie przeszkadza jej to realizować pasji, jaką jest fotomodeling. Stara się pokazać innym niepełnosprawnym, że warto wyjść z domu

EksMagazyn: Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w sesji i kampanii społecznej EksMagazynu „Piękne (Nie)Doskonałe”?
Aldona Plewińska:
Każda sesja jest dla mnie na wagę złota i chętnie biorę udział w wielu projektach, ale szczególne znaczenie mają dla mnie te, które mogą znaczyć coś więcej. Nie tylko dla mnie, ale także dla ludzi, którzy będą te zdjęcia oglądali. Swoją postawą chciałabym uświadomić pełnosprawnemu społeczeństwu, że tacy ludzie, jak ja są na tym świecie, żyją, mają swoje marzenia i pragną realizować je tak samo, jak każdy inny. Ludzi niepełnosprawnych natomiast chciałabym namówić, aby wyszli z domu, zaczęli spełniać siebie, swoje pasje! Żeby poczuli, że też są pełnowartościowi i tak, jak inni, mogą wiele wnieść do życia innych ludzi.

W licznych wywiadach, często powtarzasz, że fotomodeling jest twoją wielką pasją.
Zawsze marzyłam o profesjonalnej sesji zdjęciowej. Wyobrażałam sobie siebie, ubraną w jakiś wymyślny strój, pomalowaną przez wizażystkę, przede mną fotograf z profesjonalnym sprzętem, a wokół pełno lamp, świateł…  Przez długi czas pozostawało to tylko w sferze marzeń. Pewnego dnia okazało się, że jestem chora na ostre zapalenie trzustki, przez co byłam na głodówce i dokarmianiu dożylnym przez około trzy miesiące, i dzięki temu schudłam ponad 20 kilogramów. Moja samoocena szybko urosła (śmiech) i było mi przyjemniej stanąć przed lustrem (śmiech). Nikt nigdy nie musiał mnie namawiać na zdjęcia. Jestem taka osobą, której jest wszędzie pełno, więc do aparatu pchałam się sama.

Aldona wystąpiła w kampanii „Piękne (Nie)Doskonałe”. Cały wywiad oraz sesje promujące kampanię znajdziecie w XIII numerze EksMagazynu.

aldona_ikona
aldona_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.