Bogumila Sroka
Ela Makos
22/02/2017

Bogumiła Sroka: Prawdziwa wolność!

Ciągle się rozwija, marzy, realizuje pasje, motywuje innych do działania i szczerze kocha to co robi! Bogumiła Sroka – zwyciężczyni Plebiscytu internetowego „Sukces jest Kobietą”, to kobieta niezwykle inspirująca, silna i zdeterminowana, która na każdym kroku udowadnia, że wszystko jest możliwe! Prawdziwa kobieta sukcesu, która już po raz drugi dzieli się z nami swoim doświadczeniem, opowiada o pracy w Forever Living Products i o tym, co się u niej zmieniło w ciągu ostatniego roku.

Pani Bogumiło, była pani naszą bohaterką w poprzedniej edycji książki „Sukces jest Kobietą”. Co, od tamtego czasu zmieniło się u pani?

Bogumiła Sroka, współwłaścicielka Firmy Szkoleniowo – Handlowej Leader S.C.: Rok 2016 jest dla mnie rokiem niezwykłym w sprawach rodzinnych i zawodowych. Musiałam podjąć wiele ważnych decyzji, ale wszystko co zaplanowałam zrealizowałam.

Czy pani poziom motywacji do pracy się nie zmienił? Jak pracuje się pani z Forever Living Products w tym roku?

Uważam, że najważniejszym elementem jakiejkolwiek zmiany jest wewnętrzna motywacja, moje „dlaczego?”. I z tym nigdy nie miałam problemu, to daje mi siłę do działania, pomaga pokonywać przeszkody, które się pojawiają na drodze do realizacji celów. Cały czas pracuję z wielką radością i entuzjazmem, ponieważ coraz więcej osób wykorzystuje szansę jaką daje firma Forever Living Products. Coraz więcej ludzi szuka nie tylko naturalnych produktów, niezależności finansowej i zmiany stylu życiu dla siebie, i swojej rodziny, ale też prawdziwej wolności, którą daje budowa własnego biznesu na bazie Forever.

Proszę się pochwalić, co udało się pani osiągnąć przez ten czas.

W tym roku postawiłam sobie bardzo wysoko poprzeczkę, jeżeli chodzi o plany zawodowe w Forever Living Products – zaplanowałam awans na pozycję pierwszego w Polsce Diamond Managera. Żeby zrealizować ten plan, zainspirowałam trzy nowo wprowadzone przeze mnie osoby do firmy, aby zaplanowały i zrealizowały awans na pozycję Managera, tak abym w sumie miała 25 Managerów w mojej pierwszej generacji. Było dużo pracy, wiele spotkań, szkoleń i warsztatów, które sprawiły, że trzy kolejne osoby zbudowały swoje własne przedsiębiorstwa z firmą Forever.

Wspólnie z mężem zrealizowaliśmy po raz kolejny kwalifikację do programu Global Leadership Team. Wśród 11 milionów przedsiębiorców Forever, w 160 krajach świata, jesteśmy w grupie 32 najlepszych liderów firmy Forever. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i wielka satysfakcja.

Wraz z 10 tysiącami przedsiębiorców Forever, którzy zakwalifikowali się na Zjazd Global Rally, polecieliśmy w kwietniu do Johannesburga. Ogromnym przeżyciem dla nas na Global Rally było nie tylko nasze wyjście na scenę, aby odebrać Diamentowe Odznaczenia, ale również awanse naszych Liderów i odbierane na scenie czeki Chairman’s Bonus. To były wielkie emocje i wielkie wzruszenia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że my i nasi partnerzy biznesowi realizują kolejne cele, ale to, co najpiękniejsze w tym naszym biznesie, to droga, którą idziemy, to poznawanie wspaniałych ludzi, inspirowanie ich, wspieranie, a potem wielka radość, kiedy oni osiągają kolejne awanse i realizują swoje marzenia. Kolejną wspaniałą imprezą, w której uczestniczyliśmy na koszt firmy, było spotkanie kilku tysięcy Eagle Managerów, we wrześniu w Costa Navarino w Grecji.

Jakie kolejne wyzwania stawia sobie pani na przyszłość?

Bardzo zależy mi na tym, żeby jak najwięcej przedsiębiorców Forever nie tylko osiągało kolejne awanse, ale kwalifikowało się do wszystkich dodatkowych programów motywacyjnych jakie oferuje nasza firma:

- Program 2Drive – dodatkowe pieniądze na kupno samochodu, albo innego środka trwałego;

- Eagle Manager – wyjazd na koszt firmy z osobą towarzyszącą w piękne, atrakcyjne miejsca. W przyszłym roku jest to rejs ogromnym statkiem: Barcelona – Monte Carlo – Rzym;

- Global Rally – kolejny wyjazd na koszt firmy z osobą towarzyszącą, w przyszłym roku jest to wyjazd do Dubaju.

- Chairman’s Bonus – (dodatkowa premia – „trzynasta pensja”); w tym roku w Johannesburgu rozdano czeki na łączną kwotę ponad 26 milionów dolarów.

To kilka najbardziej popularnych programów.

W związku z tym organizuję wiele szkoleń nie tylko w Polsce. Forever – to dla nas biznes rodzinny. Nasi synowie, synowe i córka – wszyscy są zaangażowani w jego rozwój. Dzięki temu, że prowadzą szkolenia w wielu miastach, opracowali strony internetowe pomagające rozwijać biznes z Forever i zrozumieć specyfikę tej firmy, my możemy więcej czasu spędzać w naszym domu w Arizonie. To piękne miejsce, gdzie nie tylko wypoczywamy, ale również zapraszamy swoich Managerów, prowadzimy szkolenia i warsztaty, pomagając tym, którzy budują tu swoje Przedsiębiorstwa z Forever. Prowadzę również szkolenia marketingowe dla moich partnerów biznesowych w Las Vegas i Chicago.

W jaki sposób zachęciłaby pani czytelniczki do osiągania sukcesu?

Słowo „sukces” dla każdego może znaczyć coś innego. Dla mnie początkowo wielkim sukcesem było to, że nasze dzieci i my przestaliśmy dzięki doskonałym produktom Forever chorować. Potem cieszyła niezależność finansowa, możliwość podróżowania po całym świecie, w nagrodę za pracę. Wielkim sukcesem są sukcesy osób, które nam zaufały i dzięki współpracy z Forever i naszej pomocy mogą realizować to, na czym im naprawdę zależy.

Firma Forever Living Products to na polskim rynku ciągle jeszcze „niewidzialny olbrzym”. Z wielką radością inspiruję nowe osoby do podejmowania współpracy z naszą firmą, bo tu nie ma żadnych ograniczeń i wiem, że każdy może osiągnąć wszystko o czym marzy, pod warunkiem, że potraktuje tę prace poważnie, tak jak już wielu zrobiło.

Ta praca daje również możliwość niesamowitego rozwoju. To wysiłek całego zespołu. Realizujemy marzenia pomagając innym w realizacji ich planów. Przeczytałam na Facebooku artykuł „Definicja Sukcesu”, napisany przez wspaniałą kobietę, mentora, autorkę wielu książek pomagających w pracy nad własnym rozwojem, jedną z moich 25 Managerów pierwszej generacji, Iwonę Majewską – Opiełkę. Iwonka zaczyna ten artykuł od takich słów: „Sukces to: śmiać się często i szczerze, zyskać szacunek inteligentnych ludzi i podziw dzieci, zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków i cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół, doceniać piękno, znajdować w bliźnich to, co najbardziej wartościowe, pozostawić po sobie świat nieco lepszym i mieć świadomość, że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu, że my istnieliśmy na tym świecie” (cyt. Ralph Waldo Emerson).

Kończąc – dziękuję za kilkaset pięknych, wzruszających komentarzy, dzięki którym wygrałam Plebiscyt Kobieta Sukcesu 2016. Nie potrafię słowami wyrazić tego, co czuję, kiedy czytam kolejne wpisy, ale jestem świadoma, że to dzięki temu, że 22 lata temu miałam odwagę wykorzystać szansę jaką daje firma Forever, nie mówiłam: „Ja się nie nadaję, nie potrafię, to nie dla mnie”. Zmieniłam życie nie tylko swoje i mojej rodziny, ale pomogłam wielu, wielu osobom w odzyskaniu zdrowia, zdobyciu niezależności finansowej i prawdziwej wolności!

Rozmawiała: Agnieszka Słodyczka
Fot. Żaneta Niżnikowska

Bogumila Sroka
Bogumila Sroka

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Katarzyna_M 04/03/2017 12:47

    CytujSkomentuj

    Poznałam Panią Bogusię kilka lat temu, wspaniała, ciepła kobieta, która jest prawdziwym dowodem na to, że NIGDY nie jest za późno na start w karierę zawodową! Cudowny przykład. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w kolejnych latach :)

  2. supergirl 02/07/2018 09:44

    CytujSkomentuj

    Ta kobieta jest dla mnie prawdziwym wzorem kobiety sukcesu :) Jej energią można by obdzielić tuzin ludzi. Poznałam ją dzięki książce „Sukces jest Kobietą”. Niesamowita historia – pokazuje, że w każdym wieku można zawalczyć o siebie, o swoją finansową przyszłość. Podziwiam Panią Bogumiłę Sroka i każdemu pokazuję jej przykład

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.