image024
fot. materiały prasowe
Ela Makos
31/03/2017

Charlotte OC: Łączy czar z finezją

Jest młoda i niezwykle zdolna. Wyróżniają ją nie tylko intensywne dźwięki, ale i intymne teksty, w których nawiązuje do swojego życia. Wygląda na to, że Charlotte OC zostanie okrzyknięta największym odkryciem wiosny 2017!

Brytyjska artystka działa na wielkich scenach od niedawna, ale już zdążyła zachwycić krytyków debiutancką EPką „Colour My Heart”. Nad jej twórczością pochylił się również Magazyn SPIN. Pochwalił ją m.in. za umiejętność łączenia „oszałamiającego czaru Stevie Nicks z finezją i przenikliwością głosu na miarę Alicii Keys”.

Z kolei NYLON przepowiedział, iż „to tylko kwestia czasu, kiedy damy się porwać pięknej muzyce brytyjskiej artystki”. Album Careless People promuje singiel „Darkest Hour”, który zaliczył do tej pory łącznie ponad milion odtworzeń w serwisach cyfrowych! Magazyn FADER okrzyknął teledysk do singla jako „zachwycający”, zaś portal The Line of Best Fit napisał: „Geniusz utworu tkwi w kontrastach; przestrzenne harmonie fortepianowe ustępują szybującym wokalom refrenu. Lirycznie album w pełni zaspokaja oczekiwania magicznych emocji, jakich mogliśmy się spodziewać po tej wschodzącej gwieździe”.

Typowe dla utworów artystki jest z pewnością połączenie intensywności muzyki z odważnie intymnymi tekstami. „Dużo pisałam o problemach rodzinnych, rzeczach, z którymi dorastałam i które mnie ukształtowały, ale też o miłości i emocjach związanych z zakochiwaniem się po raz pierwszy” opowiada Charlotte OC, która dorastała w pofabrycznym mieście Blackburn. Surowy, mrocznie romantyczny album jest w znacznej mierze zainspirowany rodzinnymi stronami artystki. „Północna Anglia jest dość posępna i industrialna, chociaż żywy jest wciąż folklor i zainteresowanie wiedźmami” – tłumaczy piosenkarka. „Pracując nad albumem próbowałam połączyć to co realne i magiczne. Chciałam być możliwie jak najbardziej autentyczna, jednocześnie wplatając mistyczną aurę okolic, z których pochodzę.”

Tytuł Careless People zaczerpnięty z Wielkiego Gatsby’ego („They were careless people, Tom and Daisy—they smashed up things and creatures and then retreated back into their money or their vast carelessness”) nawiązuje do fascynacji artystki tematem szaleństwa. Powoli rozkręcający się kawałek „Blackout” z kolei miesza intensywne bity z mrocznymi partiami gitarowymi, podczas gdy tekst piosenki opowiada o odosobnieniu wynikającym z niepewności i pięknie wyzwolenia. Pozostałe kawałki przepełnia radość. W napędzanym mocnymi rytmami i eterycznymi efektami dźwiękowymi kawałku „Medicine Man” Charlotte OC idealnie uchwyciła uczucie zakochiwania się, podczas gdy w „Running Back to You” obrazuje tęsknotę towarzyszącą kochaniu na odległość.

Źródło: Universal Music Polska

image024
image024

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.