Daria_Soundeditpress_small1
Edyta Nowicka
29/12/2016

Daria Zawiałow: Talent, charyzma i energia

Jest młoda, utalentowana i ma w sobie coś z buntowniczki. Przede wszystkim jest jednak artystką o charakterystycznym głosie, która dokładnie wie, w jakim kierunku chce zmierzać

Wokalistka wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak: PJ Harvey, Radiohead, Warpaint czy Florence and The Machine. Mimo fascynacji twórczością zagranicznych artystów, Daria Zawiałow śpiewa głównie w języku polskim.

Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w programie „Od przedszkola do Opola”, potem przyszedł czas na takie programy jak „X Factor”, by w końcu w 2015 r. nawiązać współpracę z wytwórnią Sony Music Poland. Owocem tej współpracy ma być natomiast album artystki, na którym nie zabraknie przede wszystkim jej autorskich kompozycji. Debiutancka płyta utrzymana będzie w klimatach indie popu i rocka, które właściwie od zawsze są jej bliskie.

Podczas 53. Opolskiego Konkursu Polskiej Piosenki Daria bezbłędnie wykonała piosenkę ze swojego singla – „Malinowy chruśniak”. Dzięki temu otrzymała: nagrodę Polskiego Radia, Opolską Karolinkę oraz nagrodę Stowarzyszenia SAWP! Niesamowita charyzma i energia Darii doprowadziła do zgarnięcia trzech z pięciu nagród festiwalu.

Sukcesy Darii odbiły się szerokim echem wśród innych muzyków. Jej talent został doceniony przez największych artystów polskiej sceny muzycznej takich jak: Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Ania Dąbrowska i Maryla Rodowicz.

Źródło: Sondedit

Zdjęcie: mat. prasowe Sony Polska Music

Daria_Soundeditpress_small1
Daria_Soundeditpress_small1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.