DSC_0503m-kopia
Ela Makos
03/03/2017

Eleonora Burzyńska: Wiara i determinacja!

„Bycie wizjonerem i futurystą medycznym, zasiewającym ziarno absolutnej innowacji wśród startup’ów z obszaru mobile healthcare, to niełatwa rola. Świat nowych technologii wciąż zdominowany jest przez mężczyzn. Pojawienie się w nim kobiety nie zawsze jest proste, ale możliwe!”. Eleonora Burzyńska to kobieta z szerokim wachlarzem możliwości, pełna życia, gotowa do tego, aby każdego dnia zmieniać świat na lepsze. Jej innowacyjna aplikacja DrBarbara.pl jest przykładem na to, że pasja i poczucie misji są prostą drogą do sukcesu.

Czym zajmowała się pani wcześniej – przed stworzeniem aplikacji DrBarbara.pl?

Eleonora Burzyńska, wizjonerka i futurystka zdrowia z pomysłem na sukces, założycielka Quantum sp. z o.o., którego nowym dzieckiem jest DrBarbara.pl – medyczno-dietetyczna aplikacja: Pochodzę z rodziny o długiej medycznej tradycji. Po ukończeniu szkoły wyższej, wbrew woli ojca, który widział dla mnie przyszłość lekarza okulisty, mieszkającego u wybrzeży Australii, ukończyłam podyplomowe studia MBA. Przez lata zdobywałam szlify zawodowe w świecie mediów, by w 2011 roku z powodzeniem wprowadzić polsko-hiszpańską spółkę na rynek giełdowy NewConnect. Mimo licznych osiągnięć zawodowych nie czułam się spełniona. Towarzyszyło mi wewnętrzne przekonanie, że mogę zrobić coś więcej. Dać światu coś dobrego.

Jaka jest historia powstania aplikacji DrBarbara.pl?

Przyglądając się życiu ojca, które stało się dla mnie prawdziwą inspiracją, postanowiłam wrócić do korzeni, by tak jak on pomagać ludziom w odzyskiwaniu zdrowia. W podjęciu tej decyzji ważną rolę odegrały liczne rozmowy przy kawie z neurologiem dr Barbara Burzyńską, od której imienia pochodzi nazwa aplikacji.

Do kogo skierowana jest aplikacja?

DrBarbara.pl skierowana jest do osób świadomych tego, jak istotna dla zdrowia jest właściwa dieta. Skupiamy się na 3 podstawowych dziedzinach: prewencji, edukacji żywieniowej i leczeniu. Aplikacja przeznaczona jest również dla ludzi, którzy w wyniku nadmiernej masy ciała zmagają się z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz niektóre alergie i nietolerancje pokarmowe. Niebawem pojawi się również moduł dla kobiet, mających problem z zajściem w ciążę z powodu PCOS (zespół policystycznych jajników). Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dowodzi, że problem otyłości osiągnął już skalę epidemii, a nawet pandemii. Polacy niestety zajmują obecnie niechlubne 5. miejsce w czołówce najbardziej otyłych narodów Europy! Wspólnie z ogólnopolską siecią nowoczesnych laboratoriów medycznych ALAB, chcemy to zmienić, edukując i dbając o zdrowe nawyki żywieniowe naszych użytkowników.

W jaki sposób funkcjonuje DrBarbara.pl? Jakie ma zastosowania?

DrBarbara.pl wykorzystuje skomplikowane algorytmy i sztuczną inteligencję, by na podstawie szczegółowego formularza zdrowotnego i wyników badań krwi, opracowywać spersonalizowane plany dietetyczne i przedstawiać porady zdrowotne, stworzone przez dietetyków, dietetyków klinicznych oraz lekarzy licznych specjalizacji. Użytkownik aplikacji ma zawsze pod ręką dziennik zdrowia, dopasowany do swoich potrzeb plan dietetyczny i treningowy oraz archiwum badań laboratoryjnych, które pozwala monitorować zmiany zachodzące w organizmie. DrBarbara.pl to nie tylko przewodnik zdrowego odchudzania, który pomoże w osiągnięciu pięknej sylwetki, lecz także wirtualny dietetyk, dbający o profilaktykę zdrowia. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów, bardzo ważną rolę odgrywa regularne spożywanie posiłków o wyznaczonych porach. Aplikacja z wyprzedzeniem przypomni nam o tym, że powinniśmy sięgnąć po coś do jedzenia. Niezbędne jest także przyjmowanie określonej liczby kalorii oraz zbilansowanie pożywienia pod kątem wartości odżywczych, witamin i składników mineralnych. Przepisy opracowane przez naszych specjalistów są zdrowe, skuteczne i proste w przygotowaniu, co w dobie fastfoodów ma ogromne znaczenie.

Kto tworzy zespół aplikacji DrBarbara.pl ?

Zespół drBarbara.pl, który opracował skuteczną metodę, umożliwiającą zmniejszenie epidemii chorób cywilizacyjnych zależnych od diety, tworzą wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie dietetyki, lekarze medycyny, pełniący funkcje konsultantów, trenerzy fitness, marketingowcy oraz specjaliści IT.

Podobnych aplikacji dietetycznych jest bardzo dużo. Czym aplikacja różni się od jej podobnych? W jaki sposób będziecie walczyć z konkurencją?

To prawda, ilość aplikacji dietetycznych jest ogromna. Większość stawia na pierwszym miejscu bycie FIT szybko i za wszelką cenę, co nie zawsze jest bezpieczne dla zdrowia. Co chwilę pojawia się nowa moda na jakąś „monodietę”, która obiecuje szybkie rezultaty. Niestety tego typu metody mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dla naszego zespołu zdrowie jest najważniejsze, a efekty osiągane za pomocą zbilansowanej diety dopasowanej do stanu zdrowia użytkownika są trwałe i satysfakcjonujące. Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami medycznymi w kraju. Naszym partnerem strategicznym jest jedna z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych ALAB, posiadająca 50 placówek, w których wykonywanych jest ponad 35 mln badań rocznie. Szpitale, lekarze oraz laboratoria są genialne, bo na podstawie badań krwi diagnozujemy problem. Holistyczne podejście, czyli połączenie tradycyjnej medycyny z nowoczesnymi sposobami żywienia sprawia, że jesteśmy lepsi od konkurencji.

Z jakim odbiorem na początku spotykał się pani pomysł?

Moi mentorzy i najbliższe mi osoby świadomi są faktu, że zmiany na świecie postępują w zawrotnym tempie. Znając moje pasje i umiejętności obdarzyli mnie wsparciem i sporą dozą motywacji, za co jestem im bardzo wdzięczna. Bycie wizjonerem i futurystą medycznym, zasiewającym ziarno absolutnej innowacji wśród startupów z obszaru mobile healthcare, to niełatwa rola. Świat nowych technologii wciąż zdominowany jest przez mężczyzn. Pojawienie się w nim kobiety nie zawsze jest proste, ale możliwe! (śmiech) Projekt DrBarbara.pl od samego początku rozwijał się dynamicznie i szybko zaczął cieszyć się zainteresowaniem. Z rosnącą popularnością pojawiło się grono wymagających klientów, poszukujących diety odpowiedniej dla konkretnych jednostek chorobowych. Jak mówi znane przysłowie: „Nie od razu Rzym zbudowano”, tak samo i my nie zakończyliśmy jeszcze naszej pracy. Każdego dnia rozwijamy aplikację o nowe funkcjonalności, poprawiamy istniejące rozwiązania i dodajemy kolejne jednostki chorobowe. Dziś, po roku działalności, widzimy coraz większe zaufanie i wdzięczność pacjentów, a także rosnące zainteresowanie wśród przedstawicieli prywatnej służby zdrowia, zarówno w Polsce jak i na świecie.

Czy aplikacja zauważalnie pomaga ludziom w zwalczaniu chorób? Jakie są dotychczasowe efekty?

Choroby cywilizacyjne są bardzo często efektem nadmiernej masy ciała. Od marca 2015 roku użytkownicy aplikacji drBarbara.pl zrzucili aż 20 735 kg. To bardzo dobry wynik. Regularnie otrzymujemy informacje od zadowolonych klientów, którzy dzięki dłuższemu praktykowaniu diety nie tylko czują się lepiej, lecz także chwalą się lepszymi wynikami badań. To cieszy, bo biznes tworzymy dla ludzi i z myślą o nich!

Proszę zdradzić w jaki sposób widzi pani dalszy rozwój aplikacji? Jakie są plany?

Ze względu na prowadzone rozmowy z inwestorami większość planów jest tajemnicą. DrBarbara.pl ma być receptą na zdrowie w Polsce, Niemczech i krajach anglojęzycznych. Po ostatnich targach GITEX Technology Week w Dubaju otworzyły się przed nami zupełnie nowe, globalne możliwości.

Co jest dla pani najważniejsze w prowadzeniu biznesu?

Harmonia myśli i działania. By osiągnąć sukces musi powstać spójna wizja, jednak to poczucie misji daje najwięcej motywacji. Nie byłoby to możliwe bez w pełni zaangażowanych ludzi, zmieniających swoje obsesje w pasje, a pasje w arcydzieło. No i wiara, że to zadziała.

Na czym polega sukces w pani mniemaniu?

Polacy to bardzo kreatywny naród. Myślę, że historia pokazuje, jak wielki wpływ mieliśmy na rozwój świata. Doceniajmy się i wyciągajmy z historii te pozytywne informacje. Nie powinniśmy tolerować gderania i malkontenctwa. Aby osiągnąć sukces należy działać świadomie. A jeśli popełnimy błędy, bo i one się zdarzają, to uczmy się na nich, wyciągajmy wnioski i idźmy do przodu. Liczy się wiara i determinacja. Czasem warto nie trąbić o swoich pomysłach na lewo i prawo w poszukiwaniu aprobaty, bo zawsze znajdą się tacy, którzy ocenią je z perspektywy własnych porażek i ograniczeń. Lepiej z rozwagą sięgać po opinie, słuchając przy tym swojego wewnętrznego głosu. Ważne, aby dążyć do realizacji celów, chociażby małymi krokami. To sprawia, że jesteśmy ich coraz bliżej. W ostatnich dekadach powstało wiele wartościowych poradników, pojawili się również skuteczni osobiści trenerzy. Z tego wszystkiego warto skorzystać, bo efektywność w biznesie zaczyna się od harmonii człowieka ze światem, od znalezienia odpowiedzi na to, kim się naprawdę jest i dokąd się zmierza. Dziesiątki lat temu prym wiodła wyłącznie nauka. Niedawno zaczęto doceniać te miękkie sfery człowieka. Bardzo lubię powiedzenie: „Najdłuższa droga, jaką człowiek pokonuje za życia, to droga z umysłu do serca”. Jedynie połączenie tych światów stwarza pełnię, również według fizyki kwantowej, w której czyny, myśli i słowa są płynącą energią. Na energii opiera się świat i to od „wielkiego wybuchu” tej energii ma on swój początek.

Co najbardziej sobie pani ceni?

Święty spokój i dobre wino w gronie najbliższych.

Co panią fascynuje?

Życie, świat oraz człowiek – fascynująca maszyna. Wspaniałe jest zgłębianie drzemiącego w nas potencjału oraz poznawanie siebie i innych ludzi przez podróże – geograficzne oraz te w głąb serca. Fascynujące są wdzięczność i dobroć, które pomnażają się, jeśli tylko się je wyraża. Świat jest cudownie skonstruowany. Czerpmy z niego radość, a będzie jej coraz więcej.

Rozmawiała: Agnieszka Słodyczka
Fot. Żaneta Niżnikowska

DSC_0503m-kopia
DSC_0503m-kopia

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.