Monika_Mamoń
Fot.: Monika Mamoń models: Kasia Chmiel, make up: Kinga Zawiła, designer: Ella Gajewska, Natalia Duda
Anna Chodacka
25/08/2012

Ella Gajewska: współczesna modniarka

Kobieta ma się poczuć jak milion dolarów a najbardziej szalony kapelusz jest zawsze przed nią. Jak wygląda praca modniarki w dzisiejszym świecie? W roli EKScentrycznej Bohaterki – Ella Gajewska

Dlaczego zaczęłaś projektować i wykonywać ręcznie kapelusze i nakrycia głowy? Ile to już lat?

Bo zawsze chciałam sprawiać by kobiety wyglądały jak „milion dolarów”.  Zaczęło się od ubrań i stroików, jakie robiłam dla moich lalek. Mieszkałam kiedyś w uroczym miasteczku na północy kraju, gdzie na głównej ulicy znajduje się Pracownia Modniarska. Za każdym razem przechodząc koło wystawy nie mogłam odkleić wzroku od pięknych nakryć głowy, na efektownych wystawach…i pewnego dnia – już jako nastolatka -  rozpoczęłam tam swoje praktyki. To już jakieś 15 lat.

Twoje klientki pochodzą z całego świata. Jak cię znajdują?

Moje prace są do znalezienia na mojej stronie internetowej http://www.ellagajewska.com/ lub czy na przykład tutaj: http://www.etsy.com/shop/ellagajewskahats . Dla pań wychodzących za mąż i poszukujących stoika ślubnego zapraszam tu: http://www.etsy.com/shop/ellagajewskabridal   Można mnie znaleźć również na Facebooku i Twitterze. Bardzo często też  moje zadowolone klientki polecają moje usługi dalej -  swoim znajomym i tak też mnie odnajdują – z polecenia. Co pewien czas pokazuje się również na targach. Moje projekty sprzedają się w wielu miejscach do okola świata. Otrzymuje zamówienia z Japonii, USA, Kanady, Australii, Chin jak również i z Polski.

Na jakie okazje klientki kupują nakrycia głowy?

Od ślubu zaczynając przez wyścigi konne, chrzty i inne uroczystości rodzinne, na wystąpieniach publicznych kończąc.

Najbardziej szalony kapeluszowy projekt, który chciałabyś wykonać?

Ten najbardziej szalony jest zawsze przede mną (śmiech)

Czy każdej kobiecie jest ładnie w nakryciu głowy?

Oczywiście! Tak samo jak i panom. Wystarczy dobrać odpowiedni fason. Szukając perfekcyjnego nakrycia głowy radzę napisać do mnie lub wybrać się do modystki. Każda z nas, modystek, ma taki nawyk  – wystarczy gdy spojrzymy na klientkę i od razu wiemy co takiej osobie pasuje. Często się zdarza się, że klientki  próbują mnóstwo przeróżnych modeli i koniec końców -  wybierają właśnie ten pierwszy proponowany przez modystkę.

Czy masz jeden styl projektowania? W jakich „klimatach” się poruszasz projektując nakrycia głowy?

Określiłabym mój styl jako romantyczny i bardzo kobiecy. Do swoich projektów wykorzystuję najlepszej jakości materiały o przeróżnych  kształtach. Wszystkie moje nakrycia głowy tworzone są  ze smakiem i elegancją. Wykończenie moich projektów jak i kontakt z klientem odgrywa dla mnie najważniejszą rolę. Kocham sprawiać by moje klientki czuły się piękne,  gdy mają na głowie moje kapelusze.

Które ze znanych osób nosiły twoje dzieła?

Np.:  wokalistka Agnieszka Dyk (Bratanki),  aktor Michał Lewandowski, piosenkarka Justyna Steczkowska

Fot.:Paweł Wodnicki

Hair&make-up: Daria Bielicka,

model: Anita Szydłowska

Fot: Katarzyna Bajda-Rusztowicz

model: Kornelia Maraszek

make-up&hair: Aleksandra Gruszka

Fot.: Ella Gajewska

Rozmawiała: Anna Chodacka

Monika_Mamoń
Monika_Mamoń

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.