inspirujace-kobiety-ikona
Anna Chodacka
19/03/2018

Inspirujące kobiety ze świata: Sabrina Pasterski

Czasem wystarczy tylko wzmianka, którą przeczyta się w prasie. A czasem potrzebujesz całego popołudnia, żeby zgłębić sylwetkę kogoś, o kim myśl będzie ci towarzyszyć. Oto mój osobisty ranking 7 kobiet wartych każdej sekundy uwagi, a o których mogliście nie słyszeć

Absolwentka prestiżowej amerykańskiej MIT (Massachusetts Institute of Technology, kandydatka na studia doktoranckie Harvardu,  22-latka z Chicago, którą uważa się za współczesne wcielenie Alberta Einsteina. Ze swoim pierwszym wynalazkiem zgłosiła się do MIT w wieku 8 lat. Był to jednosilnikowy samolot.

Natychmiast została przyjęta na uczelnię, którą ukończyła z najwyższą możliwą średnią 5.0. Jej obszar zainteresowań to najbardziej skomplikowane zagadnienia fizyki, takie jak czarne dziury i czasoprzestrzeń, w odniesieniu do grawitacji, w kontekście mechaniki kwantowej. Młoda pani naukowiec wywróciła świat nauki do góry nogami, a z jej prac korzysta m.in. Stephen Hawking.

Fot. Wikipedia

22-latka o kubańskich korzeniach zdaje się być zawstydzona nieco uwagą, jaką otacza ją świat. – Przepraszam za tytuł, ale moi mentorzy mają dosłownie astronomiczne oczekiwania w stosunku do mnie – napisała Sabrina, w odniesieniu do opublikowanego na swojej stronie www linku do artykuł o tytule „Następny Einstein”. Jak sama przyznaje, urodziła się, aby poświęcić się fizyce. – Fizyka sama w sobie, jest wystarczająco ekscytująca. To nie jest praca od 9 do 17. Kiedy jestem zmęczona to śpię, wstaję i zajmuję się fizyką”.

Pasterski nie posiada smartfona, w przeciwieństwie do swoich rówieśników unika mediów społecznościowych, nie znajdziemy jej na FB, IG ani nawet na LinkedIn. 22-latka dba za to o swoją witrynę PhysicsGirl (www.physicsgirl.com), z której można dowiedzieć się o jej najnowszych poczynaniach i postępach w pracy. Pomimo młodego wieku, Sabrina jest już całkiem dobrze wprawionym mówcą. Gościła z wystąpieniami, m.in. w Princeton, na Harvardzie czy Forbes Summit w Philadelphia. Jak podaje źródło NextShark, właściciel Amazona Jeff Bezos, już zaoferował jej stanowisko w jego firmie. Kiedy tylko będzie gotowa je przyjąć.

Anna Chodacka-Penier

Pozostałe sylwetki inspirujących kobiet ze świata w „Sukces jest Kobietą. Pasja, biznes, inspiracja”


inspirujace-kobiety-ikona
inspirujace-kobiety-ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.