marezna-bulska-ikona-eks
Redakcja
02/01/2019

Marzena Bulska: Księgowość kobiecym i profesjonalnym okiem

Bez fałszywej skromności podkreśla, że każdego dnia odnosi sukces. Jak to robi? Za każdym razem kiedy znajduje rozwiązanie, które usatysfakcjonuje jej klienta. Tworząc ideę „kobiecej strony rachunkowości” pokazała, że to właśnie kobiety świetnie odnajdują się w labiryncie przepisów prawnych, potrafią stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom a ich umiejętności stanowią podstawę sukcesu firmy. Z pasją rozwija swoją działalność i stawia na jakość, bo to od niej zależy zadowolenie klientów, którzy trafiają do Kancelarii BOOLSKA.PL.

Proszę opowiedzieć, czym wyróżnia się Kancelaria BOOLSKA.PL na rynku?

Marzena Bulska, właścicielka Kancelarii BOOLSKA.PL: Jak głosi nasze hasło i myśl przewodnia: „kobieca strona rachunkowości” nasza Kancelaria wyróżnia się przede wszystkim kobiecym podejściem do obsługi naszych klientów. Dbamy o wszystkie szczegóły i detale, opiekujemy się naszymi klientami, zapewniając im pełną obsługę księgową, kadrowo – płacową a także prawną, tak aby mogli spokojnie zająć się prowadzeniem własnego biznesu.

Z jakich usług mogą skorzystać klienci pani kancelarii?

Tak jak wspomniałam wcześniej, nasza Kancelaria zapewnia obsługę księgową (pełen zakres podmiotów), obsługę kadrowo – płacową, obsługę prawną. Świadczymy również usługi adresu wirtualnego, sprzedajemy gotowe spółki z o. o. Prowadzimy również szkolenia.

Jak wyglądała pani droga zawodowa do momentu, w którym się pani obecnie znajduje?

W jednym z wcześniejszych moich wywiadów wspominałam już, że wszystko zaczęło się od pewnej Głównej Księgowej, która wprowadziła mnie w ten świat księgowy, a przede wszystkim umiejętnie wskazywała drogę, jaką należy iść przez świat podatków i przepisów. Pozwoliło mi to odkryć w sobie tę wielką pasję, jaką jest dla mnie mój zawód i moja praca.

Początki to oczywiście praca w dziale księgowym dużej firmy, później awans na samodzielne stanowisko. Po przeprowadzce do Warszawy otrzymałam propozycję pracy jako Główna Księgowa a niedługo potem objęłam stanowisko Dyrektora finansowego. Niestety, choć dziś stwierdzam, że jednak na szczęście, kiedy spodziewałam się dziecka, zostałam potraktowana przez ówczesnego pracodawcę bardzo nieetycznie. Przykro to stwierdzić, ale wciąż jest to nagminna polska rzeczywistość. To, co mnie spotkało i dotknęło, było motorem do dalszego działania. Podjęłam decyzję o założeniu własnego biura rachunkowego. Początki były trudne, jak w każdym biznesie, jednak dziś patrząc na to z perspektywy czasu myślę, że wytrwałość w dążeniu do celu i przede wszystkim ludzie, którzy zaczęli tworzyć zespół pracowników Kancelarii, przyczyniło się do tego, gdzie teraz jesteśmy i co tworzymy. Dzięki odpowiednim ludziom, z którymi pracuję, możliwe jest osiąganie dalszych sukcesów i dalszy rozwój. Oczywiście wiele zależy i zależało również od mojego własnego zaangażowania, chęci do nauki, poszerzania swojej wiedzy. Prowadzenie Kancelarii podatkowej to naprawdę ciężka i odpowiedzialna praca. Nadzór nad poprawnością działania, a także wypracowanie własnego systemu, zasad pracy, własnej marki (nawet w księgowości) jest dla mnie priorytetem.

Co jest dla pani największą motywacją do działania?

Największą motywacją do działania jest zadowolenie klientów. To banalne, ale przecież tak powinno być w każdym biznesie. Fakt, że z polecenia i nie tylko, docierają do nas nowi klienci, motywuje nas, ale również utwierdza w tym, że idziemy dobrą drogą.

To jest ta kwestia, która stanowi motywację dla całego zespołu, dla całej Kancelarii. Dla mnie, poza tym, o czym oczywiście wcześniej wspomniałam, fakt, że zespół pracowników stale się powiększa, że ludzie chcą ze mną pracować i pracować właśnie w tej Kancelarii, że pracują tutaj wiele lat, daje siłę do działania. Niektórzy są ze mną od samego początku firmy i zamierzają dotrwać wraz ze mną tutaj do emerytury (śmiech).

Jak ocenia pani kobiety jako właścicielki przedsiębiorstw?

Myślę, że kobiety potrafią bardzo dobrze odnaleźć się w zarządzaniu własną firmą. Kobieta ma niesamowitą umiejętność zajmowania się wieloma sprawami jednocześnie. Ma podzielność uwagi. Myślę, że naturalne uwarunkowania wykształcone poprzez sprawowanie opieki nad ogniskiem domowym, są głównym czynnikiem odpowiadającym za sukces takich przedsięwzięć prowadzonych przez kobiety. Kobiety są być może mniej skłonne do podejmowania ryzykownych decyzji, co z kolei wpływa na stabilność i większe bezpieczeństwo prowadzonego przez nie przedsiębiorstwa. Kobiety potrafią być naprawdę bardzo wytrwałe w dążeniu do własnego celu, a to w biznesie jest bardzo istotną cechą.

Czym kieruje się pani w biznesie, co według pani jest najważniejsze?

Staram się w biznesie postępować tak, jak w życiu. Uczciwie. Tak po prostu. Do ludzi, z którymi pracuję i wobec ludzi, dla których pracuję. Od początku stawiam również na wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Ponadto samodzielne myślenie i brak obaw przed posiadaniem własnego zdania czy interpretacji to w moim zawodzie nieoceniony atut.

Z czego jest pani najbardziej dumna zawodowo?

Tak naprawdę z wielu rzeczy. Z faktu, że po 9 latach obecności na rynku stale powiększamy i grono klientów, jak i pracowników. Że stale jesteśmy obdarzani zaufaniem.

Cieszy mnie również, że nasz firmowy różowy kolor jest już rozpoznawalny i kojarzony z naszą Kancelarią. Wnętrza naszych biur zawsze wywoływały u klientów pozytywne skojarzenia i ciepły uśmiech na twarzy – to również powód do dumy (śmiech).

Największe wyzwania przed panią?

Tego nikt nie wie (śmiech).

Jakie cechy charakteru pomagają w prowadzeniu własnej firmy?

Nie ma oczywiście takiej listy cech charakteru, które są w stanie zagwarantować nam powodzenie w biznesie, gdyż na taki sukces składa się wiele czynników. Z pewnością jednak pewne predyspozycje, pewne cechy mogą nam ułatwić przejście przez trudy prowadzenia własnej działalności. Przede wszystkim wytrwałość, niepoddawanie się, kiedy jesteśmy pewni swojego. Również chęć i umiejętność dostrzegania w ludziach ich potencjału. Umiejętność dzielenia się obowiązkami, władzą a także umiejętność słuchania i analizowania. Prowadzenie własnej firmy może wiązać się również z ogromnym stresem. Zdolność do pracy pod presją czasu oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem w dzisiejszych czasach często definiuje sukces danego przedsiębiorcy.

Niniejszy materiał pochodzi z E-booka „Akcja 100 na 100. Wybitne Polki”, do przeczytania tu (Uwaga! E-book jest DARMOWY!):

marezna-bulska-ikona-eks
marezna-bulska-ikona-eks

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 04/01/2019 22:22

    CytujSkomentuj

    Bardzo miło poczytać taki rzeczowy, ale i zrozumiały w odbiorze wywiad od strony księgowej. Dla mnie to akurat totalne czary ;) ale widać, że Pani Marzena lubi to co robi i nie boi się powiedzieć „moją wizytówką jest kolor różowy”. Bardzo pozytywna postać :)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.