Marzena-Bulska-ikona
Anna Chodacka
02/02/2018

Marzena Bulska: Sukces jest wyznacznikiem silnego charakteru

Bez fałszywej skromności podkreśla, że każdego dnia odnosi sukces. Jak to robi? Za każdym razem kiedy znajduje rozwiązanie, które usatysfakcjonuje jej klienta.
Tworząc ideę „kobiecej strony rachunkowości” pokazała, że to właśnie kobiety świetnie odnajdują się w labiryncie przepisów prawnych, potrafią stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom a ich umiejętności stanowią podstawę sukcesu firmy. Z pasją rozwija swoją działalność i stawia na jakość, bo to od niej zależy zadowolenie klientów, którzy trafiają do Kancelarii BOOLSKA.PL

W ostatnim z wywiadów dla „Sukces jest Kobietą” mówiła pani, że praca sprawia pani mnóstwo przyjemności. Kiedy narodziła się ta pasja do rachunkowości?

Marzena Bulska, Prezes Zarządu Kancelaria Prawno – Podatkowa BOOLSKA.L sp. z o.o.: To prawda, praca daje mi satysfakcję i spełnienie. Wiele lat temu (prawie 15 lat temu) zaczęłam pracę w dziale księgowości pod okiem głównej księgowej. Nigdy jej nie zapomnę i tego, w jaki sposób przekazywała mi swoją wiedzę. Myślę, że pasja do tego zawodu drzemała we mnie już wcześniej, jednak to ona ją obudziła. Wymagała samodzielności w myśleniu. Nie dawała gotowych rozwiązań, podsuwała do czytania przepisy. I to właśnie rozbudziło we mnie potrzebę analizowania, własnej interpretacji. Ta potrzeba pozostała we mnie po dziś dzień. W zasadzie dziś, staram się skupiać tylko na niej i wykorzystywać w mojej codziennej pracy najlepiej jak potrafię.

Jacy klienci trafiają pod pani skrzydła?

Klienci Kancelarii reprezentują różne zawody i branże. Prawda jest taka, że każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, niezależnie od formy prawnej, musi prowadzić księgowość. Wachlarz klientów jest naprawdę bardzo różnorodny. Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu bardzo dużych podmiotów. Zdecydowana większość naszych klientów to osoby prawne, choć oczywiście nie brakuje osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Prowadząc firmę skupia się pani na „Kobiecej stronie rachunkowości”. Co to oznacza dla klientów, którzy trafiają do BOOLSKA.PL?

Hasło „kobieca strona rachunkowości” ma być dla naszych klientów gwarancją jakości i sposobem podejścia, traktowania naszych klientów. Jak każda kobieta wkładamy całe nasze serca w to, co robimy, angażujemy się w 100 procentach w sprawy klientów kancelarii. Zapewniamy im opiekę nad księgami, aby mogli bezstresowo zajmować się prowadzeniem własnych biznesów. Hasło „kobieca strona rachunkowości” ma również, jak wspominałam we wcześniejszych wywiadach, być zaprzeczeniem stereotypowego wizerunku księgowego.

Czym BOOLSKA.PL wyróżnia się na tle innych firm zajmujących się rachunkowością?

Przede wszystkim właśnie kobiecym podejściem do naszych klientów. Ponadto wygląd naszych biur odbiega od standardów innych kancelarii. Nasze biało – różowe wnętrza są bardzo pozytywnie odbierane przez odwiedzających. Stale rozwijamy się również pod względem technicznym. Inwestujemy bardzo wiele środków w rozwiązania systemowe oraz doposażenie miejsc pracy.

W pani firmie nie brakuje kobiet. Jak one radzą sobie one w starciu z kruczkami prawnymi i zawiłościami związanymi z księgowością?

Kobiety bardzo dobrze odnajdują się w księgowości. Cechuje je dbałość o szczegóły, dążenie do znalezienia właściwego rozwiązania. Potrafią być zdeterminowane i stawiać czoła stresującym sytuacjom. Właśnie takie kobiece cechy gwarantują naszemu zespołowi sukces w znalezieniu odpowiedniej drogi w labiryncie polskich przepisów.

Jakimi cechami i zdolnościami należy się wykazywać, aby osiągnąć sukces w branży, którą pani reprezentuje?

Sukces jest wyznacznikiem silnego charakteru, wytrwałości w dążeniu do celu. Jest też rezultatem ciężkiej i trudnej pracy a także efektem dostrzeżonych i wykorzystanych szans. W branży, którą reprezentuję należy dodatkowo posiadać zdolność analitycznego myślenia, mieć odwagę do własnego zdania i interpretacji. Oczywiście, trzeba tez umieć czytać z liczb.

Czym dla pani jest sukces? Kiedy pomyślała pani po raz pierwszy, że ten wspomniany sukces udało się pani osiągnąć?

Każdego dnia, gdy znajduję właściwe dla klientów rozwiązania czy też chroniąc ich przed ryzykiem finansowym wygrywam moje „małe wojny”. Zadowolenie klientów daje mi poczucie satysfakcji. To jest mój sukces, który osiągam każdego dnia.

Czy jest jakikolwiek uniwersalny sposób na to, aby go osiągnąć?

Jeśli odpowiemy sami sobie, czym jest dla każdego z nas, wtedy znajdziemy odpowiedź na to właśnie pytanie.

Co pani osobiście daje siłę i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań zawodowych?

Chęć rozwoju i samorealizacji zawsze była we mnie. Zadowolenie klientów jak i stale powiększający się zespół BOOLSKA.PL daje wiarę, że to, co robię i jak robię jest słuszne, i należy iść dalej tą drogą.

Jakie, poza pracą, są pani pasje? Co lubi pani robić w wolnym czasie?

Praca jest moją pasją, poza pracą mam zainteresowania. Wolny czas spędzam z rodziną. Bardzo cenię sobie ten czas i jest to dla mnie priorytet. Lubię podróże i dobre książki. Staram się również być aktywna fizycznie. Siłownia i joga to mój sposób na odpoczynek dla szarych komórek.

Jakie wyzwania ciągle są jeszcze przed BOOLSKA.PL?

Nikt nie wie, co przyniesie nam przyszłość. Dlatego skupiamy się na ciągłym rozwoju, zgłębianiu wiedzy i stałym śledzeniu zmian w przepisach. Stawiamy na jakość, bo za tym idzie satysfakcja naszych klientów. Tych obecnych jak i tych przyszłych.

Rozmawiała: Elżbieta Makoś
Marzena-Bulska-ikona
Marzena-Bulska-ikona

Komentarze Dodaj komentarz (5)

 1. Cristina 23/05/2018 08:42

  CytujSkomentuj

  Przepiękna kobieta :) i do tego mądra, czyli full pakiet :) Ten różowy trochę kontrowersyjny, ale przynajmniej ją wyróżnia :)

 2. OlaOle 23/05/2018 08:45

  CytujSkomentuj

  No jakoś nie skojarzyłabym takiej Pani z podatkami :) Genialne zdjęcie, to z softboxem w tle. Piękny uśmiech Pani Bulskiej. Zazdroszczę jej, że na swojej drodze zawodowej spotkała kogoś, kto pokazał jej meandry księgowości, i wydaje się, że ta osoba była dla mnie też mentorem. Tylko pozazdrościć, bo taka relacja potrafi jak widać ukształtować zawodowe życie. Życzę jej wszystkiego dobrego i powodzenia

 3. Edit 24/05/2018 09:43

  CytujSkomentuj

  Piękna i mądra kobieta, która obala stereotyp, przepraszam za wyrażenie „głupiej blondynki w różu”. Brawo Pani Marzeno.

 4. perpetua 10/07/2018 08:15

  CytujSkomentuj

  Firma księgowa to chyba niezły sposób na biznes w Polsce. Przepisy zmieniają się w takim tempie, że trzeba mieć kogoś kto to ciągle śledzi bo inaczej to człowiek zajmowałby się tylko tym zamiast sprawami firmy.
  A pani Bulska to piękna kobieta z klasą, trzymam ksiuki za powodzenia Boolska.pl

 5. Dagmara 11/07/2018 05:32

  CytujSkomentuj

  Tak ostatnio jechałam na spotkanie z Kamilą Szczawińską do ROBYGA w Wilanowie i patrzę wielki plakat z Panią Boolską bo tam gdzieś ma swoje biuro księgowe :) Miło było spojrzeć. Super, że znalazła swoją drogę życiową i okresliła swoją markę – róż to piekny kolor

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.