Małgorzata Dudek
Anna Chodacka
30/10/2015

Projektuję, bo chcę

Nazwisko Małgorzaty Dudek coraz częściej zaczyna pojawiać się obok tych uznanych w modowej branży. Kreacje jej autorstwa pokazały już zagraniczne, m.in.: Bullet Magazine, 160 Grams Magazine, W25 Magazine, a niebawem zobaczymy je w lipcowo-sierpniowej meksykańskiej edycji Vogue’a

EksMagazyn: O co pani chodzi w projektowaniu ubrań?
Małgorzata Dudek: Zawsze, kiedy jestem pytana o inspiracje, opowiadam jakieś banały. Po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że np. inne dziedziny sztuki, przyroda i takie tam duperele, nie inspirują mnie zbytnio. Czasem stają się motywami, które mogą pojawiać się w moich ubraniach. Nie zastanawiam się dlaczego robię to, co robię. To leży w mojej naturze. Trochę mi to przypomina biegnącego Forresta Gumpa – biegł, bo tak mu się chciało, czuł taką potrzebę. Ja projektuję, bo również mam taką potrzebę i tyle. To chcę robić w życiu. Chcę, by moje kolekcje mówiły o różnych aspektach życia. Czasem chcę, żeby wymagały zastanowienia, a czasem mają tylko ładnie wyglądać i wzbudzać zachwyt. Nic więcej.

Proszę wymienić zagraniczne gwiazdy, które miały na sobie pani sukienki?
Ubieram regularnie Izę Miko, oprócz tego Rachel Bilson, Macy Gray, Madeline Zima i Katherine Heigl. Ostatnio jedna ze stylistek Nicki Minaj zamówiła u mnie dwie kreacje dla niej.

Co jest fajnego w ubieraniu kogoś?

Najbardziej lubię ubierać kogoś pierwszy raz, bo to jest wyzwanie. I nie chodzi mi tu tylko o gwiazdy, ale i o moje klientki. Później też jest to przyjemne, ale raczej przewidywalne, ponieważ dość szybko rozpoznaję czyjś styl, a ludzie rzadko poza niego wychodzą.

A pani?
Sama nie mam określonego stylu i często sama siebie zaskakuję. Chyba najśmieszniej jest właśnie szukać stylizacji dla siebie samej.

Co pani najbardziej lubi w projektowaniu?
Przede wszystkim uwielbiam tworzyć nowe formy. Lubię nadawać ubraniom nowy wymiar, wtedy przestają być tylko praktycznymi okryciami, a stają się swoistymi dziełami sztuki, które ktoś będzie podziwiał lub może kogoś będą mocno intrygowały, dziwiły, albo zwyczajnie wkurzały.


Całość materiału znajduje się w najnowszym wydaniu EksMagazynu.

W czwartym już numerze dwumiesięcznika EksMagazyn: Przemysław Skowron z RMF FM – najseksowniejszy głos w Polsce o pasji radiowca, Monika Richardson o starzeniu się na oczach milionów widzów, Małgorzata Dudek o „przebieraniu się gwiazd”, Tim Roth – światowej sławy aktor o pracy z Quentinem Tarantino oraz Leszek Stanek – młody aktor i tancerz w podwójnej roli: jako bohater rozbieranej sesji inspirowanej filmem „Taksówkarz” i jako teatralny obserwator kobiet – zdradzający, co w pracy i życiu fascynuje go najbardziej. A poza tym? Raport „Nadzy w sieci” o seksualnym ekshibicjonizmie Polaków, reportaż oparty na historiach zasłyszanych w taksówkach, materiał o życiu seksualnym w starożytności, wyprawa na Sycylię, operacje plastyczne intymnych części ciała, materiał o „zamrażaniu płodności” i wiele innych EKScytujących tematów. Do kupienia w Empikach we wszystkich miastach wojewódzkich oraz, jako e-wydanie – tutaj.

Małgorzata Dudek
Małgorzata Dudek

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.