mod._Justyna_Owczarska,_fot._Alicja_Reczek_WHITE_ALICE
Modelka Justyna Owczarska, Fot.: Alicja Reczek
Anna Chodacka
09/10/2015

Szczęście jest osiągalne

Alicja Reczek – White Alice. Pracując z modelką przenosi ją do niezwykłego świata emocji, gdzie pokazanie ciała jest pretekstem do odkrycia tego, co głębiej. Mistrzyni aktu, współprowadząca warsztaty fotograficzne, plastyczka, muzyk i pedagog

EksMagazyn: Od 9 do 17, czy freelance?
Alicja Reczek: Jestem fotograficzką – freelance.

Pieniądze…
To ważny aspekt życia zawodowego. Trzeba je szanować, bo pomagają realizować nasze marzenia. Dają komfort psychiczny. Niedobrze jednak kiedy zarabianie pieniędzy oślepia. I wtedy przestajemy widzieć inne ważne aspekty życiowe.

Ranny ptaszek czy nocny marek ?
Z całą pewnością nocny marek. Choć ranne godziny również mają swoje pozytywy. Dlatego staram się z nimi oswajać.

Z rana najbardziej cenię…
Dobrą, smaczną kawę. Merdanie ogonem mojego kota i jego pełen sympatii wzrok. Potem głos mojego mężczyzny, który jest już w pracy. Często dzwonię do niego… tak ‘na dobry dzień ‘ tuż po wypiciu kawy.

 

Logo i marka to dla mnie…
Marka to dla mnie często gwarancja dobrej jakości ale też i konkretnego stylu. Są marki, które lubię szczególnie. Logiem posługuję się sama jako fotograficzka dlatego zdaję sobie sprawę z tego, że to istotne przy prowadzeniu firmy. Logo identyfikuje konkretną działalność. Pomaga klientom oraz odbiorcom zapamiętać daną firmę.

Dżinsy uważam za…
Lubię patrzeć na młodych ludzi ubranych w dżinsy. Ten rodzaj ubioru kojarzył mi się zawsze z wolnością, muzyką: Jeanis Joplin, The Doors, Nirvana… Jeansy to dla mnie pozytywne skojarzenia. Sama nie preferuję dżinsów.

Kotlet schabowy…
Kotletom schabowym mówię stanowczo nie. Jestem zdeklarowaną wegetarianką.

Rozum…
Wiedza nabyta – w szkole, na studiach, informacje książkowe + inteligencja emocjonalna + mądrość życiowa. Te trzy rodzaje inteligencji są składowymi rozumu w moim pojęciu.

Miłość jest dla mnie…
Najważniejsza… To powoduje, że ludziom chce się żyć, poszukiwać, iść do przodu. Miłość uczy cieszyć się życiem. Miłość uczy zaufania, kompromisu, daje silny fundament dzięki, któremu nasze życie nabiera swoistego rytmu i porządku. Miłość to również dla mnie inspiracja, z której bardzo często czerpię w swojej twórczości. Miłość jest piękna. Czasami uskrzydla ale czasami też boli… To temat rzeka.

Wzruszam się…
Gdy przytulam bliską mi osobę. Kiedy wspominam osoby, które już odeszły, a które bardzo kochałam. Kiedy patrzę na zachód słońca, panoramę gór, barwną polanę. Muzyka… poezja… często mnie wzrusza. Wspomnienia dobrych, ciekawie przeżytych chwil. Myślę, że mam ciekawe życie. To wielu ludzi i wiele historii. Dlatego też mam co wspominać i lubię to robić.

Strasznie mnie wkurza…
Złe traktowanie dzieci. Zawiść, zazdrość i brak tolerancji wśród ludzi. Znęcanie się nad zwierzętami i zaniedbywanie środowiska.

Odchodzę, kiedy…
Czuję, że tracę czas…

Szczęście…
Po pierwsze myślę, że jest ono osiągalne. Po drugie uważam, że należy do niego dążyć.

Na kocią łapę czy przed ołtarz ?
Zależy z kim. Wierzę, że są związki nieformalne, które nie potrzebują formalnego zakwaterowania. Są również ludzie dla których związek formalny jest ważną sprawą. Przez wiele lat obstawałam za związkami nieformalnymi, jednak moje spojrzenie na te sprawy ciągle ewoluuje.

Czuję się najpiękniejsza na świecie, kiedy…
Doceniają mnie ważne dla mnie osoby. Kiedy słyszę komplement z ust mojej drugiej połowy.

Imponują mi mężczyźni…

Wrażliwi, odpowiedzialni, posiadający różne pasje.To nieczęsto spotykana mieszanka.

Nie znoszę facetów…
Którzy nie szanują kobiet i uważają, że są pępkiem świata. Gonią za pieniędzmi, czyniąc z tego sens swojego życia.

Seks najchętniej uprawiam…
Gdy czuję się kochana, szanowana, najchętniej w romantycznych okolicznościach.

Rozmowa o seksie…
Nie stanowi dla mnie tematu tabu. Najczęściej rozmawiam o seksie z moim partnerem.

W łóżku nie toleruję…
Pójścia na łatwiznę, prostoty i przyziemności. Cenię pasję i wyrafinowanie


* Więcej informacji o Alicji na www.alicjareczek.pl

mod._Justyna_Owczarska,_fot._Alicja_Reczek_WHITE_ALICE
mod._Justyna_Owczarska,_fot._Alicja_Reczek_WHITE_ALICE

Komentarze Dodaj komentarz (10)

 1. Kamil 09/08/2010 19:31

  CytujSkomentuj

  Wyjątkowa postać.Kobieta pełna kobiecości.Potrafi zaciekawić, rozśmieszyć jak i zrównać z błotem :) pozdrawiam

 2. Eżbieta K. 09/08/2010 20:19

  CytujSkomentuj

  Pani Alicja jest wielką artystką. Każdy z branży się dziwi jak to właściwie możliwe aby tak młoda w gruncie rzeczy osoba była zarazem tak bardzo dojrzała, kreatywna, wzniosła ale autentyczna w swoich poglądach i wizjach artystycznych. Obdarzona talentem nie z tego świata, który onieśmiela, ale przecież i uzależnia od razu. Do tego jako kobieta pani Alicja hipnotyzuje autentycznym pięknem, klasą, siłą charakteru, konsekwencją, umiejętnością wypowiedzi. Mimo to pełno w niej romantyzmu. To niezwykły, piękny romantyzm. Do tego szalenie skromna. Mówiło się, że kiedyś były damy. Taką damą w dzisiejszych czasach jest na pewno White Alice. Szanują ją nie tylko kobiety-modelki, również zleceniodawcy jak i mężczyźni, fotograficy. Duet pana Frankowskiego i Alicji to już w ogóle sprawa nieokiełznanie fascynująca :) Jestem wielką fanką tej artystki, która nie boi się mówić do nas swoimi obrazami wprost z dna serca. Jestem oczarowana i poruszona za każdym razem gdy odwiedzam White Alisową Krainę Czarów. Dobrze, że takie artykuły powstają. Pozdrawiam !!!

 3. DERIAN 09/08/2010 20:38

  CytujSkomentuj

  White jak i swoje modelki jest naga ———————– tyle ze Alicja rozbiera sie ze swoich emocji i pragnien Tego nauczylem się na jej warsztatach fotograficznych Duzo sie nauczylm Nie sadzilem ze —– zreszta potem to zrozumialem ze rozebrana kobieta to ta ktora nie to ze zdejmie bielizne ale ta ktora nam zaufa i rozbierze sie ze swojego wnetrza White Alice to czarodziejka

 4. Agnieszka 10/08/2010 10:11

  CytujSkomentuj

  Każdemu życzę, by w swoim życiu miał możliwość trafienia na taką osobę jak Alicja. To niesamowita kobieta, która potrafi nauczyć człowieka na nowo patrzeć na świat, wsłuchać się w swoje emocje, wyciszyć i zarazem przekazać to co siedzi w nas w środku poprzez obraz. Wyjątkowo kreatywna, dojrzała, inteligentna, wyrozumiała a przede wszystkim wrażliwa osoba… Cieszę się, że poprzez takie artykuły więcej ludzi może o niej usłyszeć! Pozdrawiam :)

 5. zbigniew waćkowski (concrete_rage) 10/08/2010 14:14

  CytujSkomentuj

  To, że niesamowicie kreatywna wspominać nie trzeba. Przesympatyczna i kontaktowa osóbka. Bije od niej ciepło i serdeczność. Głowa pełna pomysłów, serce pełne pasji. Chociaż nie znam Alicji tak dobrze, życze każdemu aby miał sposoność stanąć na jej drodze choć przez chwilę. Cudowna kobieta!!! Pozdrawiam Cię Alicjo :)

 6. Katrin 10/08/2010 22:38

  CytujSkomentuj

  ostatnie zdjęcie – pani w zieleni, cudowne!!!!!!!

 7. Fan 13/08/2010 22:39

  CytujSkomentuj

  White Alice to ikona fotografii…. gdybym był kobietą ehhh zapozowałbym do aktu. To musi być doświadczenie metafizyczne. Alicjo jesteś tak piękna i to wielopłaszczyznowo. Takie kobiety jak Ty palą stereotypy i przewracają dotychczasowe myślenie. Dziękuję za To, że jesteś. I trwaj.

 8. Monika Sarma 08/09/2010 12:20

  CytujSkomentuj

  Na zdjęciu z Panią Alicją widzę analogowy piękny aparat w średnim formacie. Ale zdjęcia jakie mamy zaprezentowane obok to cyfrowe obrazki obrobione żmudnie w fotoszopie. Pytanie czymże byłaby Pani fotografia gdyby nie fotoszop (photoshop) ?
  Liczę na odpowiedź. Monika

 9. Daro 10/10/2010 10:20

  CytujSkomentuj

  Moniko, śmiać mi sie chce z twoich pochopnych słów rzucanych w przestrzen internetową. Chyba nie śledzisz zbyt dokładnie zdjec Alicji. Teraz u niej wlasnie era analoga nastała i trwa na potęge. Nie chcesz cyfry obejrzyj analog. Polecam strone: http://plfoto.com/zdjecie,akt,iii,2189747.html

 10. Daro 10/10/2010 10:22

  CytujSkomentuj

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.