kami_ikona
Karina Maciorowska
16/04/2012

Turkus i czerwień na lato

W sezonie letnim 2012 roku polecam bawienie się kolorem i formą, zestawianie kontrastujących barw, np. zieleni i fioletu czy pomarańczu z turkusem i czerwienią – radzi Agnieszka Sordyl – Gąska, tworząca wyjątkową biżuterię artystyczną Kami Glamour

EksMagazyn: Jak zdefiniuje pani markę Kami Glamour?
Agnieszka Sordyl – Gąska:
Kami Glamour pochodzi od słowa „Kami” obejmującego w mitologii japońskiej wspólną nazwą wszystkie rzeczy, które posiadają ponadprzeciętną moc i nadprzyrodzone właściwości budzące nasz podziw. Te szczególne właściwości zaklęte są również w minerałach, którym i inne kultury przypisują magiczną moc. W tworzonej z naturalnych kamieni biżuterii, staram się uchwycić piękno minerałów, wydobyć ich barwę, wyjątkową fakturę oraz kształt. Nasze wyroby podkreślają blask i atrakcyjność (glamour) każdej kobiety. Zatem w biżuterii Kami Glamour kobieta ma magiczną moc, budzi zachwyt, jest wyjątkowa i piękna.


Od kiedy zajmuje się pani tworzeniem biżuterii?

Biżuterię projektuję od 5 lat, ale ta pasja jest związana z moimi wieloletnimi zainteresowaniami geologicznymi, bowiem już w wieku 6 lat gromadziłam kamienie i minerały później poznając ich genealogię, właściwości oraz sposoby wydobywania. Każdy kamień ma swoje niepowtarzalne piękno i historię.

 

Skąd czerpie pani inspiracje i jak pani pracuje?
Inspiracją w projektowaniu biżuterii jest otaczający mnie świat. W najnowszej kolekcji czerwono – pomarańczowej, inspiracją były kiście jarzębiny, w kolekcji „Edens garden” wykorzystałam kapsle, bowiem ich faktura przypominała płatki róży. Zatem we wszystkim, co nas otacza można znaleźć coś wyjątkowego, trzeba tylko uważnie patrzeć, dostrzegać i wydobywać to ukryte piękno. Większość moich projektów powstaje spontaniczne, np. w tramwaju, pociągu czy w czasie spacerów.


Tworzy pani biżuterię, która zachwyca zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety. Gdzie tkwi tajemnica?

Tajemnica biżuterii Kami Glamour tkwi w magicznej mocy kobiet i kamieni.


Co poleciałaby pani kobietom na lato? Jakieś wyjątkowe kamienie, kolory, fasony?

W sezonie letnim 2012 roku polecam bawienie się kolorem i formą, zestawianie kontrastujących barw, np. zieleni i fioletu czy pomarańczu z turkusem i czerwienią. Taka biżuteria nada nowe życie naszej garderobie i sprawi, że doskonale wpiszemy się w panujące trendy. Projektując najnowszą kolekcję „Colors of life” wykorzystałam pełną gamę kolorów, co sprawia, że każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Biżuterię tworzoną przez Agnieszką możecie obejrzeć, klikając tutaj.

kami_ikona
kami_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.