OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Fot. Piotr Tomala
Redakcja
21/08/2017

Weronika Porada, czyli FitPORADA

Żyj tu i teraz i czerp z życia jak najwięcej, bo nigdy nie wiesz co będzie jutro.

Jeśli chcesz, możesz wszystko. Do wprowadzenia zmian w stylu życia konieczne jest wykonanie pierwszego kroku, podjęcie wyzwania.

Co Cię najbardziej fascynuje?
Weronika Porada:
Fascynuje mnie wpływ aktywności fizycznej na psychikę. Lubię obserwować jak ludzie się zmieniają, stają się bardziej optymistyczni, jak zaczynają się częściej uśmiechać, rozmawiać i cieszyć się życiem.

Jak wyobrażasz sobie swoją zawodową przyszłość za kilka lat?
Myślę, że tak jak dotychczas, nadal będę się rozwijała i stale podnosiła swoje kwalifikacje oraz zdobywała coraz to nowe uprawnienia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom moich klientów, w ostatnim czasie podjęłam się realizacji nowych inicjatyw. Wyjeżdżam z osobami stawiającymi na zdrowy styl życia, na aktywne weekendy. Na razie są to wyjazdy kilkudniowe, ale nie wykluczam rozwoju w tym obszarze mojego życia zawodowego i być może zacznę organizować wyjazdy dłuższe.

Co starasz się przekazać obserwującym Cię fanom?
Staram się sprawić, aby każdy kogo zaciekawi moje życie, chciał spróbować żyć podobnie – aktywnie, zdrowo i z radością. Zawsze bardzo chętnie dzielę się z zainteresowanymi swoją wiedzą merytoryczną i radą. Sama często sięgam do nowych publikacji, bywam na szkoleniach z dietetyki, bo chcę stale być na bieżąco.

Co sprawia Ci w pracy największą radość?
Największą radość sprawiają mi spotkania z osobami, które przychodzą na moje zajęcia. Satysfakcję dają mi ich uśmiechnięte (mimo zmęczenia) twarze, wszelkie przejawy dobrego humoru, żarty i nieprzemijająca chęć na kolejne treningi.

Co chciałabyś przekazać innym kobietom, aby uwierzyły w siebie i w swoje możliwości?
Jeśli chcesz, możesz wszystko. Do wprowadzenia zmian w stylu życia konieczne jest wykonanie pierwszego kroku, podjęcie wyzwania. Może to być zmiana diety, wprowadzenie w harmonogram dnia małych aktywności, które potem szybko stają się pełnym treningiem. Wielokrotnie słyszałam opinie, że kobiety ćwiczą, bo w trakcie treningu zapominają o codzienności i kłopotach. Dlatego też wchodząc do sali pamiętam, żeby mieć uśmiech na twarzy, tryskać energią i optymizmem. Być może to jest tajemnica tego, że mam wielu klientów i nierzadko sala treningowa pęka w szwach.

Największe marzenie przed Tobą to?
Móc jak najdłużej robić to co teraz, być aktywną, zarażać pasją innych i robić to wszystko, godząc życie rodzinne z zawodowym, bez uszczerbku dla żadnego z nich. Mam świadomość ułomności człowieka, tym samym moich ograniczeń. Dlatego też bardzo dbam o swoje zdrowie. Chciałabym możliwie jak najdłużej zarażać ludzi pasją do zdrowego stylu życia. Zdrowy styl życia to nie tylko ćwiczenia i aktywność fizyczna, ale też dieta i higiena umysłu. Jestem przekonana, że należy dbać o każdy obszar życia.

Jaka jest Twoja definicja sukcesu?
Sukces to stan umysłu, w którym jesteśmy usatysfakcjonowani swoimi osiągnięciami i bezustannie chcemy ciągłości tego stanu.
Sukcesu nie ma bez ludzi, którzy mnie otaczają… Rodzina, przyjaciele, znajomi, moi klienci…
Dla mnie najważniejsze to żyć tak, aby nie krzywdzić innych i okazać empatię oraz zrozumienie dla każdego. Wierzę, że dobro, które dajemy wraca do nas z podwójną siłą…

Zapraszam na: https://www.facebook.com/fitporada/

Rozmawiała: Agnieszka Słodyczka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.