pracaikona123nowe1
Ela Prochowicz
05/07/2016

Bartłomiej Wasilewski: Zespół to klucz do sukcesu!

Pomysłodawca i założyciel Marshal Lion Consulting. Długoletnie doświadczenie, zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna, pozwalają mu na co dzień doradzać klientom, jak zarządzać efektywnie ich przedsiębiorstwami i finansować nowe inwestycje.

Bartłomiej jest certyfikowanym księgowym, dzieli się swoją wiedzą na co dzień z klientami. Kompleksowo doradza zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym.

EksMagazyn: Z jakimi wyzwaniami na rynkach finansowych muszą się mierzyć przedsiębiorcy?
Bartłomiej Wasilewski, Prezes Zarządu Marshal Lion Consulting Sp. z o.o.:
W jednym zdaniu: z dostępem do kapitału. Dla początkujących firm pozyskanie finansowania jest szczególnym wyzwaniem. W przypadku powodzenia, drugim wyzwaniem jest cena tego finansowania. Młode firmy, jeśli uzyskają kredyt, to nie będzie on tani. Doświadczeni przedsiębiorcy z kolei są traktowani niesprawiedliwie. Często rzuca się im kłody pod nogi w postaci zbyt wielu formalności przy wnioskowaniu o kredyt, zupełnie niepotrzebnie. W każdym razie, my pomagamy zmierzyć się z tymi wyzwaniami zarówno początkującym firmom, jak i doświadczonym przedsiębiorcom. Obecne trendy nie prognozują poprawy. Zmiany w postaci wprowadzenia podatku bankowego czy nowelizacji ustawy antylichwiarskiej nie zwiększą akcji kredytowej banków, tj. dostęp do kapitału nie jest i nie będzie łatwiejszy. Dlatego ważne jest z perspektywy obecnych trendów, aby korzystać z pomocy specjalistów.

Wielu pana klientów odniosło spore sukcesy… Z których jest pan najbardziej dumny?
Ze wszystkich. To, czy nasz Klient otworzy sklep z narzędziami budowlanymi czy firmę, która tworzy profesjonalne aplikacje mobilne, jest w moich oczach takim samym sukcesem. Ważne jest to, że pomagamy realizować cele biznesowe, jakie by one nie były.

Ma pan ogromną wiedzę merytoryczną i duże doświadczenie z zakresu zarządzania firmą, rachunkowości, inwestycji finansowych, itp. Jakie wnioski nasuwają się panu po tylu latach działalności?
Najważniejsze to wiedzieć dwie rzeczy: Gdzie zrobić biznes i z kim go zrobić. Mój wspólnik – Sebastian Zaręba jest świetnym managerem, potrafi przejrzeć człowieka na wylot. Dzięki temu razem dobieramy odpowiednie osoby, na odpowiednie stanowiska. Klucz do sukcesu to stworzyć dobry zespół, w dobrym miejscu. Nie ma lepszej recepty. Inną sprawą jest utrzymanie tego stanu rzeczy. Mając zespół i miejsce należy dbać o rozwój jednego i drugiego. Cały czas się szkolimy, stawiamy sobie za cel być o jeden krok do przodu. Przed innymi.

Firmie Marshal Lion Consulting zaufało już ponad 10 tys. Klientów. Jest to godne podziwu. Panie Sebastianie – w jaki sposób zapracowali Państwo na tak duże zaufanie?
Sebastian Zaręba, Dyrektor Sprzedaży Marshal Lion Consulting Sp. z o.o.:
Po pierwsze, liczba Klientów wynika z pracy i doświadczenia całego zespołu. Nasz profesjonalny i niezwykle skuteczny zespół Doradców Finansowych zauważa i wykorzystuje nowe szanse, możliwości i wyzwania pojawiające się na rynku. Po drugie – mamy proste i przejrzyste zasady: u nas każdy Klient dokładnie wie, na czym polegają nasze usługi, jak działamy i jaki będzie rezultat tych działań. Jesteśmy bardzo elastyczni i zawsze pomagamy Klientom w rozwiązaniu ich problemów, niezależnie od tego, jak wielkie się one im wydają. Planujemy i działamy długofalowo, tak, aby nie tylko „leczyć objawy” stosując terminologię medyczną i rozwiązywać bieżące problemy, ale – przede wszystkim – zapobiegać i przewidywać przyszłość finansową. W pewnym sensie można tu mówić o „profilaktyce finansowej”. W końcu – po trzecie – obsługujemy Klientów dokładnie tak, jak sami chcielibyśmy być obsłużeni. Do każdego podchodzimy indywidualnie, ze szczególnym zrozumieniem jego obecnych potrzeb i sytuacji, w jakiej się znajduje. Przez profesjonalizm i indywidualne podejście gwarantujemy skuteczność, a to zawsze budzi zaufanie. A jak wiadomo zaufanie i przyjacielskie relacje są fundamentem skutecznej obsługi Klienta. Ważne są też nowe technologie. Na przykład jesteśmy pierwszą firmą Doradczą, która posiada aplikację mobilną Marshal Lion Click, ułatwiającą kontakt pomiędzy Klientem, a Marshal Lion Consulting.

Panie Bartłomieju, proszę powiedzieć coś więcej o pana Fundacji Tributum Cura…
Fundacja zakończyła prace koncepcyjne i od września bieżącego roku będzie działać bardzo prężnie. Misją Fundacji jest wspieranie przedsiębiorców, którzy znaleźli się w wymagającej sytuacji. Naszym celem będzie dostarczenie im wiedzy i środków aż do znalezienia rozwiązania z określonych okoliczności, a w rezultacie do reaktywacji biznesowej. Nic więcej nie powiem, Fundacja sama o sobie opowie, w niedalekiej przyszłości…

Rozmawiała: Agnieszka Słodyczka

pracaikona123nowe1
pracaikona123nowe1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.