oskar5
Anna Chodacka
23/12/2011

Barwny jak tatuaże

Makijażysta, fryzjer, stylista, specjalista od zmiany wizerunku, model. Oskar Bachoń, to człowiek orkiestra!

EksMagazyn: Słyszałam o tobie takie stwierdzenie, że jesteś człowiekiem tak barwnym jak twoje tatuaże…
Oskar Bachoń: Hm, też tak słyszałem. Cóż mogę powiedzieć, co w środku to i na zewnątrz. Taki już jestem. Podchodzę do życia na wesoło. Zbyt dużo w nim stresu i szarości. Lubię kiedy ludzie się śmieją, są zadowoleni i szczęśliwi, wtedy jest łatwiej funkcjonować i życie milej płynie!

Jesteś fryzjerem, stylistą, wizażystą ? Tylko jednym czy wszystkim na raz?

Jednym na raz (śmiech). Na co dzień prowadzę studio stylizacji i wizażu gdzie zajmuję się stylizowaniem fryzur czyli jak każdy fryzjer. Jestem wizażystą i zajmuję się analizę kolorystyczną, czyli dobieram kolory do typu urody. Jestem makijażystą, co pozwala na szersze działania. Znam się również na stylizacji całej sylwetki dzięki czemu jestem w stanie stworzyć kompletny nowy wizerunek. Mogę nawet stworzyć portret psychologiczny, ha!

Jesteś także modelem w agencji „Nobody’s Perfect”. Myślisz, że jest „zapotrzebowanie” na tak „kolorowych” ludzi jak ty?

To fakt jestem modelem w tej agencji i uważam że jest duże zapotrzebowanie na takie osoby jak ja! Miałem już okazję brać udział w kampanii reklamowej pewnej firmy promującej  zapachy, do której zdjęcia robiła znana w Polsce fotograficzka Katarzyna Widmańska. Miałem też kilka propozycji wyjazdów za granicę, na sesje fotograficzne, ale ze względu na fakt, że prowadzę studio w Krakowie brak czasu nie pozwolił mi na wyjazd, i szersze działania, w tej dziedzinie za granicą! Zdradzę, że miałem wziąć udział w kampanii reklamowej odzieżowej!

Kiedy twoim zdaniem kobieta czuje się piękna? Czego oczekują od ciebie Panie, które do ciebie przychodzą?
Moje Panie oczekują że przywrócę im pewność siebie (co świetnie mi się udaje), seksapil i ukryte piękno, które przez nadmiar obowiązków domowych i pracy się gdzieś pochowały. W moim studiu, moje kobitki mogą się odprężyć, zrelaksować, odstresować w czym im świetnie pomagam. A następnie super „wylaszczyć”! Chciałem tylko powiedzieć, że kocham moją prace oraz moje klientki!

Stylizujesz, ale także sam występujesz w sesjach zdjęciowych. Czy potrafisz wymienić najbardziej niezwykłą sesję, w której brałeś udział?

Miałem okazje pracować przy wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz sesjach fotograficznych, ale jedna, która mi najbardziej utkwiła w głowie, to sesja fotograficzna dla pewnej firmy reklamującej gadżety erotyczne. Tym razem tylko czesałem modelki ale zabawki do sesji były bardzo interesujące. Były bardzo niezwykłe a zarazem ekskluzywne, jeden taki wynalazek kosztował 28 tys. zł. Pozowałem również dla Katarzyny Widmańskiej ,której sesje są bardzo ciekawe, często mroczne. Wcielałem się w różne postaci: byłem i ofiarą, i bohaterem, a nawet królem czy „wróżkiem”!

Często współpracujesz ze wspomnianą fotograficzką Katarzyną Widmańską. Co takiego najbardziej pociąga cię w stylistyce zdjęć, które robi?
Współpracuję z Kasią od dawna. Uważam ją za jednego z najlepszych fachowców z jakimi miałem kontakt, a pracując po dwóch stronach mam duże doświadczenie w tej branży. Zdjęcia Kasi są niepowtarzalne, unikatowe, jak obrazy malowane przez znanych malarzy. Sama atmosfera na planie jaką tworzy fotograficzka pozwala zaczarować i budować klimat oraz wczuć się w graną postać.

Rozmawiała: Anna Chodacka


foto: Małgorzata Wójtowicz-Król  (www.diosa.com.pl )
charakteryzacja : Magdalena Moniczewska  (www.camouflage.com.pl )
stylizacja : Tomek G-J ( www.tomswardrobe.weebly.com )
Specjalne podziękowania dla klubu „Pauza” za pomoc w realizacji sesji

oskar5
oskar5

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.