2
fot. materiały prasowe
Edyta Nowicka
06/12/2016

Claudio Capéo: Mężczyzna, który czaruje głosem

Charakterystyczna chrypa, akordeon oraz bezpretensjonalny humor to znaki rozpoznawcze Claudio Capéo

Ten francuski artysta jest mistrzem w obezwładnianiu publiczności swoją muzyką. Wchodzi ona w ich uszy i wcale nie zamierza się wydostawać na zewnątrz. Każdy z dźwięków pozostaje w głowie, natomiast przejmujące słowa trafiają do serc odbiorców.

Najnowsza płyta Claudio Capéo już we wrześniu trafiła na półki polskich poszukiwaczy zagranicznych dźwięków. Pierwszym singlem promującym album Claudio jest „Un homme debout” – utwór, który opowiada o życiu z perspektywy ludzi mieszkających na ulicach – często ignorowanych, „niewidzialnych” dla społeczeństwa. Tematycznie ryzykowna, opatrzona miękkimi dźwiękami akordeonu i intrygującym wokalem. Trzeba jednak zauważyć, że ta piosenka zostaje w głowie od pierwszego przesłuchania.

Nic w tym dziwnego, Claudio Capéo to niezwykle charakterystyczny francuski artysta, który słynie ze swojego oryginalnego głosu, a także zawadiackiego humoru. Jest on jednak w tym wszystkim bardzo czarujący. Album, który się ukazał stanowi natomiast jego debiut. To z pewnością zaskakujące, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, że ten 31-letni muzyk ma za sobą występy u boku największych francuskich gwiazd, takich jak Fréro Delavega czy Tryo.

Aby dotrzeć do tego momentu zajmował się on już wieloma rzeczami. Zanim trafił na największe francuskie areny grał na ulicach, gdzie ostatecznie dopracowywał swój styl. Właśnie podczas jednego z takich występów, został wypatrzony przez producentów francuskiego programu muzycznego The Voice 5 i zaproszony do udziału w przesłuchaniach. Podczas występu w The Voice, Claudio oczarował jurorów swoją interpretacją utworu „Chez Laurette” Michela Delpecha i awansował do etapu bitew w drużynie Florenta Pagny. Ostatecznie, udział w programie doprowadził go do podpisania kontraktu płytowego z Jo&Co.

Capéo głęboko wierzy w to, że właśnie akordeon jest idealnym sposobem na to, aby zaczarować publiczność. Nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego instrumentu. Z przyjemnością łączy tradycje z nowoczesnością i tworzy swój unikalny styl muzyczny.

Jaki jest Claudio? Z pewnością intrygujący, ale i bardzo przystępny. Czarujący, miękki głos, wpadające w ucho melodie oraz teksty, które skłaniają do myślenia – Claudio Capéo w swojej muzyce łączy te cechy w sposób niewymuszony, naturalny. Artysta umiejscawia się muzycznie między ZAZ a Georgesem Brassensem.

Źródło: Universal Music Polska

2
2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.