Elon-Musk_PRESS
fot. materiały prasowe
Ela Makos
08/03/2016

Elon Musk: Idol Doliny Krzemowej

Każdy, kto wchodzi w świat biznesu chciałby być w rezultacie taki jak on. Nic dziwnego! Elon Musk to człowiek, który każdą kolejną inicjatywę zamienia w sukces

Sukcesy te są, rzecz jasna, bardzo opłacalne. Nie bez przyczyny należy on do elitarnej grupy najbogatszych ludzi na ziemi. Osoby, które mijają go każdego dnia w Dolinie Krzemowej patrzą na niego z podziwem, a historia świata wydaje się nie istnieć bez takiego nazwiska jak Musk. W końcu jest on tym, który nadaje światu zupełnie inny bieg. Dzięki temu wyróżnia się na tle innych, mogących z nim konkurować, przedsiębiorców. Elon ma imponujący cel. Chce uratować świat przed zagładą. Patrząc na jego czyny można też śmiało stwierdzić, że nie ma takiej mocy, która mogłaby go przed tym powstrzymać.

Stworzył PayPala, koncern samochodowy Tesla Motors, a także SpaceX – firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Jak udało mu się do tego dokonać? Wśród poprawnych odpowiedzi na to pytanie z pewnością znajdzie się talent i determinacja. Żeby przekonać rząd, że pojawił się nowy gracz w wyścigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzibą Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie.

Musk to nie tylko skuteczny przedsiębiorca, to przede wszystkim wizjoner i geniusz, którego życie dalekie jest od normalności. Każde kolejne siedem dni tygodnia to dla niego jedna wielka podróż pomiędzy rezydencją w Bel Air, SpaceX, Doliną Krzemową, Palo Alto i Fremont. Do tego dochodzi oczywiście życie rodzinne. Elon Musk jest szczęśliwym ojcem pięciu synów, którzy spędzają u niego cztery dni w tygodniu. Posiada zatem grafik, którym mógłby się podzielić z kilkoma innymi osobami. Wszystko ma jednak pod kontrolą. O czym świadczyć mogą opinie jego personelu. Postrzegany jest w końcu jako nieznośny szef trzymający rękę na pulsie. Pomimo wielu niedorzecznych pomysłów pracownicy są wobec niego lojalni. Niezależnie od tego czy go uwielbiają, czy też nienawidzą. Wszystko dzięki temu, że wpoił im on pewien światopogląd. Sprawił, że pracują wspólnie, by stworzyć coś przełomowego.


Jaki jest naprawdę Elon Musk? „Jest opętanym geniuszem podążającym najwspanialszą ścieżką, jaką ktokolwiek by sobie wymarzył” – pisze Ashlee Vance w biografii o Elonie Musku.

Więcej o tym niezwykłym wizjonerze przeczytać można w książce „ELON MUSK Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX”, która dostępna jest już w księgarniach.

Źródło: Wydawnictwo ZNAK

Elon-Musk_PRESS
Elon-Musk_PRESS

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.