wyjatkowyprezent_ikona
Redakcja
07/04/2014

Idealny prezent to przeżycie

Kreatywność i pomysłowość robią duże wrażenie zarówno na kobietach jak i na mężczyznach. Dobry prezent musi być oryginalny – dawanie wciąż tych samych podarunków w końcu przestaje sprawiać radość naszym bliskim – o sztuce dawania prezentów rozmawiamy z przedstawicielem firmy WyjątkowyPrezent.pl

EksMagazyn: Jaka jest historia firmy Wyjątkowy Prezent? Skąd taki pomysł na biznes?

Michał Kaleta, Kierownik Działu Produktu WyjątkowyPrezent.pl: Pomysł pochodzi z Litwy. To tam powstała grupa, która dzisiaj funkcjonuje w ośmiu krajach. Cały czas blisko współpracujemy z całą grupą. Sam Wyjątkowy Prezent powstał ponad sześć lat temu w Warszawie. To, co na początku było innowacyjnym pomysłem, szybko stało się realną alternatywą dla klasycznych prezentów. Teraz oprócz prężnie działającej strony internetowej, mamy swoje punkty sprzedaży w największych centrach handlowych w Polsce. Doszliśmy do tego ciężko i rzetelną pracą, ale sprawiło nam to sporo radości.

Idealny prezent to…
Przeżycie. Z takim prezentem wiąże się cały szereg różnorodnych emocji! Najpierw jest zaskoczenie, potem ciekawość, podekscytowanie, a w końcu wiele radości. Nie kurzy się, nie zabiera miejsca w szafie czy na półce…  To także recepta  na trwałe i miłe wspomnienia, czyli coś, czego nie da się kupić w kiosku. To samo z adrenaliną i ogromnymi emocjami – nie znajdziemy ich np. w kwiaciarni.

Czy Polacy lubią zaskakiwać bliskich nietypowymi podarunkami?
Polacy po prostu to uwielbiają. Coraz częściej odchodzimy od utartych schematów spędzania wolnego czasu i obdarowywania upominkami. Wynika to z chęci zaskakiwania swoich bliskich, zapewnienia im nietypowych wspomnień oraz ze zwyczajnej potrzeby spróbowania czegoś nowego. Kreatywność i pomysłowość robią duże wrażenie zarówno na kobietach jak i na mężczyznach. Dobry prezent musi być oryginalny – dawanie wciąż tych samych podarunków w końcu przestaje sprawiać radość naszym bliskim.

Do kogo jest skierowana oferta Państwa sklepu?
Do wszystkich, którzy szukają ciekawych podarunków lub dobrej zabawy. W naszej ofercie można znaleźć naprawdę różne  – zarówno biznesmen jak i student znajdą coś dla siebie i swoich bliskich. Ludzie odwiedzając naszą stronę  szukają nie tylko gotowych rozwiązań, lecz także pomysłów i inspiracji na spędzanie wolnego czasu. Niektóre marzenia są bardzo trudne do zrealizowania dla przeciętnego Kowalskiego. Przykładem może być chociażby Lot Szybowcem – jest mała szansa, aby indywidualny klient porozumiał się z aeroklubem.

Czym się Państwu kierują wymyślając nowe pomysły na prezenty?
Inspiracji jest całe mnóstwo. Po pierwsze, klienci często pytają naszych sprzedawców o bardzo konkretne przeżycia. Czasami dostajemy pytania o prezenty, o których wcześniej nie myśleliśmy – tak było np. z Kursem Doskonalenia Jazdy Motocyklem. Często jest tak, że w rozmowie z partnerami dowiadujemy się, że wprowadzili do swojej oferty coś nowego, co budzi duże zainteresowanie. Wtedy staramy się, aby takie przeżycie był jak najszybciej dostępne u nas. Sami też lubimy się bawić! Jeżeli ktoś z nas przeżyje jakąś fajną przygodę, lub ma pomysł na przeżycie to zaczynamy szukać partnera, który pomógłby nam zrealizować plany. Należy także pamiętać, że nasza grupa funkcjonuje w siedmiu innych państwach – często wymieniamy się pomysłami.

Kto najczęściej korzysta z oferty sklepu? Zastanawiam się czy to panowie, którzy zazwyczaj mają problem, z wyborem prezentu dla bliskich…
Wręcz przeciwnie – to zazwyczaj kobiety, które szukają oryginalnego prezentu dla mężczyzn. Jeżeli kiedykolwiek mieliście problem z wyborem prezentu gwiazdkowego dla taty, to rozumiecie o co chodzi. Kolejne kosmetyki, książki lub skarpetki? Lepiej podarować coś, za zapada w pamięć na dużo dłużej, np. Lot Szybowcem. Panowie również korzystają z naszej oferty, ale w obiegowej opinii istnieje przeświadczenie, że czekoladki i kwiaty zawsze zdają egzamin jako prezenty dla kobiet. Na szczęście nie wszyscy chcą chodzić utartymi ścieżkami. Nieszablonowe pomysły zawsze robią duże wrażenie!

Jaki prezent cieszy się największą popularnością? Co jest najczęściej wybierane dla pań, a co dla panów?

Hitem dla Pań od zawsze są masaże i wizyty w SPA. Masaż Czekoladowy, Masaż Lomi Lomi, Masaż Bambusem Królewskim… wybór jest ogromny. Spokojne wnętrze SPA i dobry masaż to przepis na relaks i odprężenie.  Wśród Panów największą popularnością cieszą się prezenty motoryzacyjne. Ferrari, Lamborghini, Porsche – to nazwy, które rozpalają wyobraźnię mężczyzn. Możliwość poprowadzenia superauta i sprawdzenia swoich możliwości na torze przyprawia o szybsze bicie serca większość facetów. Ryk silnika, prędkość, przyspieszenie no i oczywiście wielogodzinne dyskusje z kolegami na temat wrażeń…

Jakie najbardziej nietypowe zlecenie Państwo realizowali?
Ciężko wskazać jedno. Jednym z najciekawszych przeżyć jest Dinner in The Sky, czyli kolacja na specjalnej platformie zawieszonej pięćdziesiąt metrów nad ziemią. Niesamowita panorama miasta i świetne jedzenie to oszołamiająca kombinacja. Innym bardzo ciekawy prezentem jest Drifting Czołgiem.  Nie da się w nim palić gumy, ale poziom adrenaliny naprawdę leci do góry. Kiedyś zgłosiła się do nas pewna Pani, która bardzo chciała podarować bliskiej osobie… możliwość zostania piekarzem. Stanęliśmy na wysokości zadania – przeżycie „Zostań Pomocnikiem Piekarza” wciąż jest w naszej ofercie.

W ofercie sklepu widziałam lot MiGiem… W jaki sposób udaje się Państwu zorganizować takie prezenty?
Przede wszystkim jesteśmy bardzo otwarci na każdą współpracę. Nie jesteśmy typową korporacją, nasza praca sprawia nam mnóstwo radości, a nasi partnerzy to widzą i polecają nas dalej. Ponadto jako liderzy na naszym rynku jesteśmy bardzo rozpoznawalni – partnerzy często zgłaszają się do nas sami. Zdarza się, że obie strony są nastawione bardzo entuzjastycznie, a podpisanie umowy to po prostu formalność.

Czy są Państwo w stanie spełnić każde życzenie klienta?
Jak najbardziej, ale w granicach zdrowego rozsądku. Póki co nie mamy w swojej ofercie np. lotu na księżyc, ale to tylko kwestia czasu…

Więcej informacji: www.wyjatkowyprezent.pl

wyjatkowyprezent_ikona
wyjatkowyprezent_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.